Sayfa 112/829 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon
Arama sonucu : 6628 madde; 889 - 896 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ogmilk Yazıyı Oku
    Sayın Keko,

Sizce, yönetim kurulunun aldığı %300 bedelsiz kararını bozup, %500 yada daha yukarı bir oranla bunu yenilemesi mümkün mü acaba?
    fikirlerini değiştireceklerini düşünmüyorum...bu miktar makuldur dostum..herkesin lot miktarı artacak...böylece tahta derinlik kazanacak...almak isteyecek yerli ve yabancı yatırımcılar için ortam oluşacaktır...gesan ciro ve karda agresif büyüyor..bu büyüme gesana olan talebi artıracaktır...temeline dayanarak çıkış yapan gesan gibi şirketler bölündükten sonra da tekrardan eski zirvelerine kademeli olarak çıkacaklardır...kaliteli hisselerde bu daima böyle olmuştur...

beklentileri çok güzel bu beklentiler henüz bilançolara katkıları olmadı...almanyada kurulacak şirketin de ileride europowera ve dolayılı yönden de bize büyük katkıları olacaktır...almanyada geçen yıl sunjunior ürünün benzeri 170 bin adet satılmış iken bu yıl 600 bin adet satılması bekleniyor...işte europower sunjunior ürünü ile hem almanyaya hem de diğer avrupa ülkelerine hitap edecektir...bu hitap ile bir yılda bile 200 bin adet rakamlarını yakalayabilir...bu satış rakamının ne anlama geldiğini geçmişte kabaca yazmıştık...bu ürünün oluşturacağı ciro milyar dolarlar olacak...

almanya europower ve gesana çok büyük bir kapı açacak...orada potansiyel çok yüksek..gesan almanyada aynı zamanda mühendislik işleri de alabilecek..büyük ihaleler kazanabilirler...

her zaman söyledim tekrar edeyim...gesan ve europower birer dev olma yolunda sağlam adımlar ile ilerliyorlar...çok da uzun sürmeyecek bir zaman diliminde bu iki şirketten biri bist 30-50 listesine girerse şaşırmayacağım...tıpkı sasa gibi...sasa geçmişte zarar eden bir şirket iken bu gün borsamızın en değerli şirketi oldu...bist 30 un da en çok işlem gören hissesi oldu...sasa da adım adım dev olacak adımları attı...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. sasa ile geçmişteki maceramı anlatmış idim...yanlış hatırlamıyorsam 2015 yıllarında 0,80 kuruştan çıkışa geçmişti ..erdemoğlu sasayı satın almıştı..ben ise bu satın almayı 4,00 civarlarında fark etmiştim...ilk foruma yazdığımda keko hisseleri hep geç fark ediyor eleştrisi almıştım...5 kat çıkış yapmış bir hisseyi almıştım... bilançosunu ve yapacağı yatırımları incelediğimde bir yıl içinde 17 tl lik hedef fiyatı vermiştim...tabi forumdakiler bana inanmamıştı...hayalci ,pazarlamacı ve spek adamlığı ile suçlanmış idim...5 kat çıkmış bir hisseye 4 katlık bir çıkış daha öngörüyordum...

sasa çıkışlar yapmaya devam etti ama zaman zaman da sert düzeltmelere maruz kalınca herkesin gözü üzerime çevriliyordu...tüm eleştrilerin odağına giriyordum...adeta forum beni idam sehpasına götürüyordu... sonunda bu duruma dayanamayarak çok az bir kar ile hisseden ayrıldım...aradan 8 ay geçtikten sonra sasa 18 ,00 ları gördü ve oradan da bölündü...yani öngördüğümden 4 ay daha erken hedefine varmıştı...ardından da sasayı takip etmek geçmedi...sasaya küstüm..o gün bu gündür bilançolarını bile incelemiyorum...benim ilk aldığım dönemlerde devlet baba ona adanada çok büyük bir araziyi yatırımlarını gerçekleştirmesi için tahsis edecekti ..orada yapacağı yatırımlar ile dünyada ilk 5 e girecekti...sonrasında bu beklentileri gerçekleşti mi ?? bilmiyorum...küstüğüm için de takip edip araştırmadım da....

şu anda gesanda da böyle bir potansiyel görüyorum...yaklaşık 9 aydır da hisseyi taşıyorum ama açıkçası daha ne kadar taşıyabilirim bilemem..ben kendime de başkasına da bir garanti veremem...çünkü borsada fikirler çok çabuk değişebiliyor...borsada fırsatlar her zaman var...ama gesan ileride elimde olsa da olmazsa da fikirlerim değişmez..gesan uzun vadeli tutulmayı hakediyor...ileride temetüsü ile de geçinilebilir olacak...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Veee işte beklenen! Allah'ıma şükürler olsun. Allah bozmasın arkadaşlar. Bu kez benim gibi bir gıcık bile tatmin oldu. Gerçekten inanılmaz rahatladım. Şöyle çocuklarımla bi güzel yemek yiyelim v.s bütün gece benim Gesan güzellemelerime maruz kalacaksıniz. Rahatsiz olacaklar,şimdiden engellesin������
    Alem adamsın Ömür Bey. Siz yazmaya devam edin. Biz de sizin yazdıklarınızı sorgulamaya devam edelim.

Gesan'da güzel bir haftalık kapanış oldu. Gesan yine hem dünya hem de Türkiye devleri ile iş birliklerini, sözleşmelerini yapmaya devam ediyor. Ocak ikinci hafta gibi bilançonun kokuları yayılmaya başlar piyasaya.

4. Beyler europower arzında çok lot alabilmek için ne yapmamız gerekiyor? ( Eş dost vs üzerine almak dışında)
    Örneğin; 500 bin TL ilk emir yollamak mı mantıklı yoksa 999 lot istek yollamak mı?
    Bir de hesapta illa nakit para mı olması gerekiyor halka arza katılmak için yoksa mevcut hisseleri satmadan onları teminat göstererek alım girebiliyor muyuz?
    Son olarak arza katılmak için kaç gün önce emir vermek gerekiyor. İstenilen miktarda alım olmazda nakit para kaç gün beklemiş oluyor vs.
    Tecrübesi olan arkadaşlar akıl verir ve beni aydınlatırsa çok sevinirim. Eminim ki pek çok arkadaşta bu soruların cevaplarını bekliyor.
    15 yıllık borsa hayatımda ilk kez halka arza katılacağım.

5.  Alıntı Originally Posted by kaiserx Yazıyı Oku
    Beyler europower arzında çok lot alabilmek için ne yapmamız gerekiyor? ( Eş dost vs üzerine almak dışında)
    Örneğin; 500 bin TL ilk emir yollamak mı mantıklı yoksa 999 lot istek yollamak mı?
    Bir de hesapta illa nakit para mı olması gerekiyor halka arza katılmak için yoksa mevcut hisseleri satmadan onları teminat göstererek alım girebiliyor muyuz?
    Son olarak arza katılmak için kaç gün önce emir vermek gerekiyor. İstenilen miktarda alım olmazda nakit para kaç gün beklemiş oluyor vs.
    Tecrübesi olan arkadaşlar akıl verir ve beni aydınlatırsa çok sevinirim. Eminim ki pek çok arkadaşta bu soruların cevaplarını bekliyor.
    15 yıllık borsa hayatımda ilk kez halka arza katılacağım.
    Alfa Solar'da şu şekilde dağıtılmıştı:

%60 - 5.520.000 Bireysel Yatırımcıya - Oransal Dağılım (1.000 adet ve altı)

%25 - 2.300.000 Yüksek Başvurulu Yatırımcıya - Oransal Dağılım (1.001 adet ve üstü)

Europower'da da bu şekilde dağıtım olursa yukarıdaki iki gruptan hangisine daha fazla lot gelebileceği başvuru sayısına göre değişecektir. Ben; 1000 lot ve altı grupta kalmak yani 1000 lotluk ya da 1000'e en yakın adette başvuru yapmak en çok lot almayı sağlar diye değerlendiriyorum. Peşin para dışında neyin teminat kabul edileceğini kesin duyuruda görürüz. Arza katılım emrini ise halka arz günlerinde verebilirsiniz, o da duyuru ile açıklanır. Bol kazançlar.

6. Ne demek Muzaffer Bey Bu son iki işlem gününde ben de kendimi muzaffer bir komutan gibi hissettim Gesan'la ilgili çok ciddi gelgitler yaşıyorum. Bir tarafım Keko gibi düşünüp tahmin edilemez bir ödül ihsan edebilir deyip bir tarafım Gueno-Fenerbahçeli karışımı "malum" şekilde çok da umut bağlama diyor Evet yine şu RES, patron satışı, Europower parlatımı... bunlara giryeceğim. Çünkü madolyonun inanilmaz umut vaadeden diğer yüzü de var. Açıkcasi o kadar muazzam haberler deklare edilemsine rağmen hissenin fiyat hareketlerinin "çıldırtıcı" gelgitleri beni çok şaşırtti ve hatta sinirlendirdi. Ne yalan söyleyeyim borsaya gireli yaklasik bir ay olmasina rağmen arada bi sürü hisse almama satmama rağmen(acemilik falan filan,girmeyelim şimdi) varsa da yoksa da Gesan'dı benim için. Benim için hatırı sayılır bir paranın gittikçe artan miktarini Gesan'a bağladim. Sonra bu oran ücte ikiye çikti. Ben her Kap hayal kirikliginda daha da hisse alarak cidden garip bir şekilde bağlıligimi artırdim ama işte size anlattigimin günkü Kap'ta artik demorilize seans sonuna doğru tuhaf bir sinirle hepsini elden çikardim. İçime oturdu, kendiem ve öngörülerime ihanet etmisim gibi hissettim. Sonrasinda burada olanlar.. (buraya da tekrar girmeyelim portföye tamamen yeni hikaye yazmaya calisirken hala ve hala Gesanlı gibiydim. Hatta haftabaşı düaerjen alip ertesi günü güzel bir karla sattim. Ammmmaaaa Perşembe günü bir şeyler oldu. Ulan dedim,bu kadar ..oktan bir endekste bu Gesan nasil bu kadar sağlam duruyor,yoksaaa deyip garip bir sezgiyle(yemin ederim ki) elimde nenl kadar hisse varsa bir bir satıp art arda Gesan aldim. Hem de Kaplarla falan yüzdr 7'lerden seans sonuna boyuna yerlere eğilen bir Gesana rağmen ben yüzde 3,63 iken tüm portfoyümu Gesan'a cevirdim. Allaha hamdolsun önce o kiaacik seansta günü (karanlik odadan da ivme alarak) yüzde 7 civari kapatti ve dünü biliyoesunuz. Ve bu kadar mutluyken seans sonrasi gelen "malum" KAP'la birlikte persembe saat 17'den beri kendisi için cok degerli bir meblağdab olusan portfoýünü tek kalemde tamaem Gesan'a gecirmis vaziyette bu haftaya giriyorum. İnanin isin temeline,taktigine girmeyecegim. Hala içimde bu forumda isimleriyle sembolize ettigim çok farkli his ve görüşler olmakla beraber ben bu hisseden kopamadim,çünkü kuşkularım baki olmakla birlikte inanilmaz bir potansiyeli var. Allah utandirmasin..

Europower o kadar parladı ki herkesin gözü orada.
    Bana öyle geliyor ki Türk İlacın üst üste tavan rekorunu bile kırabilir.
    Bir yerinden gireceğiz ama anladığım kadarı ile çok yukarılardan girebileceğiz ancak.
    O da ilk tavanı bozduğunda tavana yazanların şanslı olan bir kısmı.

Arzdan gelecek lotlar ancak çerez olur herkese. Çünkü bu kadar potansiyelli bir firmaya rekor başvuru olacak gibi duruyor.

Syg.

8. Bu arada birkac gündür sebebini bilmemekle beraber sitenin telefonumda görüntüsü bir tuhaf oldu. Bir türlü düzeltemedim. Yazmak çok zor. Okumak ayri zor. Yazdiklarimi kontrol edemiyorum v.s (şu an da öyle). Dolayisyla anlatimda ve dolayisyla yazida bozuk taraflar oldu. Kusura bakmayin.

Sayfa 112/829 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •