Sayfa 589/682 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639 ... SonSon
Arama sonucu : 5453 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: AVTUR - Avrasya Petrol ve Turizm

1. trader5858 ..pozitif adamsın vesselam.

2.  Alıntı Originally Posted by didim Yazıyı Oku
    trader5858 ..pozitif adamsın vesselam.
    ortak inanki borsada 400 şirket varsa 350 tanesi bunun gibi. Bu hisseyi bu fiyatlardan aşağı düşürmeleri demek ellerindeki mali iyice dağıtmak demek, bir almak istese bu defa 2 verecek ki ala, buda mantığa ters, ayrıca yatırımı var gelecekte, yatırımı geciktiremez. Geciktirmesi kendi zararına, o yüzden ben bu hissenin avgyo ile kıyaslayınca en az iki kati fiyatlarda olması gerekiyor.

Şunu açıkça samimiyetle diyeyim, kimsenin adamı değilim, sadece kendi düşüncelerim. Kimse yanlışa yorumlamasın, zaten alan almış saran satmıştır.ytd

Alıntı Originally Posted by Mynameiskhan Yazıyı Oku
    Selamun aleykum arkadaslar
    Ben daha once bedelliye katilmadim elimde 15000 lotum var 1.75 maliyet ile
    Kimi arkadas bedellinin onaylanmasi avantaj derken kimisi dezavantaj demis
    Bedelli sayet onaylanirsa 15000 tl ayirmam gerektigini biliyorum fakat hisse senedinin kac liraya dusecegini nasil hesaplayabilirim? Farz ediyorum 1.70 lerden bedelli onaylandi ben 1 tl verip 1.70 degerinde ki hisseyi mi almis oluyorum ve yeni hissenin degeri 1.00 tl ye mi dusuyor?
    Aslinda bu konuyu yatirim uzmanima sordum lakin cok detayli konusmak istemediler galip ozturk un hissesi diye.
    Cevaplayan arkadaslar olursa sevinirim
    Selametle...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    kardeş bedelli her zaman sakattir.ama bu hissede bedellinin amacı 8lerden 7 6 5 vesaire yüksek yerden alanlara hisseden çıkın mesajıdır diye düşünüyorum.yani onları korkutmak bir nevi.onlara bir çare elinizdeki hisseyi bölünmeden 1 gün önce yarısını çıkarın.ertesi gün 1 tl den tekrar yerine koyarsiniz.ama ne olursa olsun tekrar hisse almayın.unutmayın siz hisse aldıkça hisse düşmeye devam edecektir.çünkü spek çoğunluk hisse almadıkça toplamadikca hisse 1 adim dahi yükselmez.arada bir 5 10 kademe yükselse bile düşmeye devam edecektir.çünkü gidiyor trene atlayayim diyenler oldukça hisseyi geri vereceklerdir.bir diğer husus herkes yeterince bekledi enn çok insanlar 250 3 aralığından girdiklerini varsayarsak tekrar buralara geldiği zaman çoğunluk zaten satacak hisseyi speke teslim edecektir.ornegin ben 10 000 adet kendi elimle teslim edeceğim.250 maliyet artı 6 ay.ve kaçan ASELSAN.her neyse nasip böyleymiş.ha buralara gelmezse yapacağım şey bolunmeden 1 gün önce yarısını satıp bedelliye el mecbur katılacağım.ve en az 5 sene buradaki hisseyi unutacağım.yapacak başka bir seçeneğim yok su anda.yalnız su var hisse şuraya gelir şuraya gider demek yok spk onayladı onaylamadı ya spek 4 u goturmesi demek tahtaya yeni kurbanları çeker.hicbir hisse diğeriyle kiyaslanmamali.avgyo ayrı avtur ayrı hisseler.o su fiyatsa bu 2 misli olmali gibi yaklasimlar hep biz yüksekten almış bedelliyi bekleyen insanların yanina yenileri çeker.yeniler geldikçe de hisse hep geriler taki birileri sıkılır bıkar gider o zamana kadar.
    Herkese iyi hafta sonları dilerim.
    Ytd

4.  Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    kardeş bedelli her zaman sakattir.ama bu hissede bedellinin amacı 8lerden 7 6 5 vesaire yüksek yerden alanlara hisseden çıkın mesajıdır diye düşünüyorum.yani onları korkutmak bir nevi.onlara bir çare elinizdeki hisseyi bölünmeden 1 gün önce yarısını çıkarın.ertesi gün 1 tl den tekrar yerine koyarsiniz.ama ne olursa olsun tekrar hisse almayın.unutmayın siz hisse aldıkça hisse düşmeye devam edecektir.çünkü spek çoğunluk hisse almadıkça toplamadikca hisse 1 adim dahi yükselmez.arada bir 5 10 kademe yükselse bile düşmeye devam edecektir.çünkü gidiyor trene atlayayim diyenler oldukça hisseyi geri vereceklerdir.bir diğer husus herkes yeterince bekledi enn çok insanlar 250 3 aralığından girdiklerini varsayarsak tekrar buralara geldiği zaman çoğunluk zaten satacak hisseyi speke teslim edecektir.ornegin ben 10 000 adet kendi elimle teslim edeceğim.250 maliyet artı 6 ay.ve kaçan ASELSAN.her neyse nasip böyleymiş.ha buralara gelmezse yapacağım şey bolunmeden 1 gün önce yarısını satıp bedelliye el mecbur katılacağım.ve en az 5 sene buradaki hisseyi unutacağım.yapacak başka bir seçeneğim yok su anda.yalnız su var hisse şuraya gelir şuraya gider demek yok spk onayladı onaylamadı ya spek 4 u goturmesi demek tahtaya yeni kurbanları çeker.hicbir hisse diğeriyle kiyaslanmamali.avgyo ayrı avtur ayrı hisseler.o su fiyatsa bu 2 misli olmali gibi yaklasimlar hep biz yüksekten almış bedelliyi bekleyen insanların yanina yenileri çeker.yeniler geldikçe de hisse hep geriler taki birileri sıkılır bıkar gider o zamana kadar.
    Ytd
    Tesekkur ederim

5.  Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Ytd
    Tesekkur ederim sayin honky
    Yazinizdan sunu anladim bedelli onaylansa bile bedelli yapilmadan once hisse yukselir.
    Yani yukselmesi spek in avantajinadir?

Alıntı Originally Posted by Mynameiskhan Yazıyı Oku
    Tesekkur ederim sayin honky
    Yazinizdan sunu anladim bedelli onaylansa bile bedelli yapilmadan once hisse yukselir.
    Yani yukselmesi spek in avantajinadir?

herkes öyle girdi 220 250 aralığından.ancak yanlış yaptık.spek zaten tahtanin sahibi.yani maliyeti 0 sadece sıfır.adam niye yükseltsin.nasıl olsa her yerden mal satabiliyor.her seferinde yükselecek diye birileri geliyor mu geliyor.süreç hep boyle devam ediyor.dikkat edersen herkes aldiginin bir üst fiyatını gormuyor.şahsen ben görmedim.onun için diyorum ki yok yukseltmezse zarar edermiş yok 4 tl olacakmis gibi sözlerle girmemek lazım.her yeni gelen gelecek olan hissenin daha da çakılması bataklığa girmesi demek.yani biz küçük yatırımcılar için boyle.genelde spek olan hisselerde hep sunu duymussunizdur ben sattım hisse YÜKSELDİ.bunun formülü iste bu.sen satmadıkça yükselmez.istersen 100 sene bekle.gitmez.sen satarsın 2 gün sonra hisse yükselir.çünkü adam senin maliyetini biliyor.oraya kadar yükseltir sen satmazsan tekrar aşağı ceker.sen satmadım der hayiflanirsin.tekrar yükselmesi 3 ayı bulur.bu sefer satarsın hisse 2 ye katlar.kural bu.simdi bu hissede 250 olsun ben şahsen 1 dakika durmam.başkaları 3 4 maliyetli olanlar orayı görsün hemen satarlar.sonra biz bakarız hisse 2 ye katlamış 5 e katlamış.bizim piyasa kuralı bu.bekleseydim dersin kazanacaktım.çok beklersin.yani herkes maliyetinden satabilir ancak.diğer turlu kimseye para kazandirmazlar bu tip hisselerde.her neyse kafanizi ağrıttım.iyi geceler dilerim.

7.  Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    herkes öyle girdi 220 250 aralığından.ancak yanlış yaptık.spek zaten tahtanin sahibi.yani maliyeti 0 sadece sıfır.adam niye yükseltsin.nasıl olsa her yerden mal satabiliyor.her seferinde yükselecek diye birileri geliyor mu geliyor.süreç hep boyle devam ediyor.dikkat edersen herkes aldiginin bir üst fiyatını gormuyor.şahsen ben görmedim.onun için diyorum ki yok yukseltmezse zarar edermiş yok 4 tl olacakmis gibi sözlerle girmemek lazım.her yeni gelen gelecek olan hissenin daha da çakılması bataklığa girmesi demek.yani biz küçük yatırımcılar için boyle.genelde spek olan hisselerde hep sunu duymussunizdur ben sattım hisse YÜKSELDİ.bunun formülü iste bu.sen satmadıkça yükselmez.istersen 100 sene bekle.gitmez.sen satarsın 2 gün sonra hisse yükselir.çünkü adam senin maliyetini biliyor.oraya kadar yükseltir sen satmazsan tekrar aşağı ceker.sen satmadım der hayiflanirsin.tekrar yükselmesi 3 ayı bulur.bu sefer satarsın hisse 2 ye katlar.kural bu.simdi bu hissede 250 olsun ben şahsen 1 dakika durmam.başkaları 3 4 maliyetli olanlar orayı görsün hemen satarlar.sonra biz bakarız hisse 2 ye katlamış 5 e katlamış.bizim piyasa kuralı bu.bekleseydim dersin kazanacaktım.çok beklersin.yani herkes maliyetinden satabilir ancak.diğer turlu kimseye para kazandirmazlar bu tip hisselerde.her neyse kafanizi ağrıttım.iyi geceler dilerim.
    Cok sagolun cok degerli bilgilerdi benim icin selametle

8. Herkeze iyi hafta sonları.ama bu yazıları okuyanların hafta sonları bile iyi olamaz.çünkü avturun sayfasındayız.avturzede olarak yazmak istediğim birkaç şey var.yukarıda arkadaşların yazılarını okudum.
    çok haklılar.yeni adamlar bulmak için yok 2.5 yok 3 tl olacakmış.olur belki ama ozaman biz hissede olmayız.yarın döner yükselir spek bilir destek direnç indikatör burda olmaz.yeni kurbanlar lazım.

Hiçbir arkadaşa tavsiye etmem. Bulaşmayın ne olursunuz.takip etmeyin bizim gibi günleriniz kararır . Paranızı ailenizle harcayın bunlara kaptırmayın.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir . Hayal dünyamda geliştirdiğim kelimelerdir.

Sayfa 589/682 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •