Sayfa 10/16 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
Arama sonucu : 127 madde; 73 - 80 arası.

Konu: En İyi/Uygun Aracı Kurum/Banka Tavsiyeleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
    Bunları biliyor musunuz?
    Yatırımcıları Koruma Fonu Nedir?
    17 Mart 2011

Yatırımcıları Koruma Fonu özellikle küçük yatırımcıların aracı kuruluşların mali durumlarının bozulması nedeniyle zarara uğramalarının önlenmesi, bu piyasadaki yatırımcıların aracı kuruluşlardan kaynaklanan risklere karşı korunması ve bu sayede sermaye piyasalarına olan güvenin arttırılması amacıyla kurulmuştur.

Haklarında tedrici tasfiye veya iflas kararı verilen aracı kurumların ve faaliyetleri durdurulan bankaların yaptıkları sermaye piyasası faaliyetleri ve işlemleri nedeniyle müşterilerine karşı hisse senedi işlemlerinden doğan nakit ödeme ve hisse senedi teslim yükümlülüklerinin belirli bir miktarı Fon tarafından karşılanmaktadır. Bu tutar her yıl yeniden değerleme oranında arttırılmakta olup, 2010 yılı için 59.147 TL. olarak belirlenmiştir.

Ayrıca, Sermaye Piyasası Kanunu’nda değişiklik yapan ve 18.12.1999 tarih ve 23910 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 15.12.1999 tarih ve 4487 sayılı Kanun’un (Kanun) Geçici 2’nci maddesinde, Kanun’un yürürlüğe girmesinden önce Kurulca tüm yetki belgeleri iptal edilen aracı kurumların sermaye piyasası faaliyetlerinden doğan alacak sahiplerinin alacaklarının Fonun imkanları da dikkate alınarak kısmen de olsa ödenmesini teminen özel bir Fon (Özel Fon) kurulması hükme bağlanmıştır.

Daha fazla bilgi için: spk.gov.tr – www.ykf.org.tr

Bu yıl için 100,000 tl üzerinde bir rakam koruma altında olması gerekir.
    Her yıl güncellenir.
    Bear_Bull
    @BearBull26

2. Sayın bear bull,emekleriniz için çok teşekkür ederim.Sağolun-varolun.ytd

3.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Bunları biliyor musunuz?
    17 Mart 2011

Yatırımcıları Koruma Fonu özellikle küçük yatırımcıların aracı kuruluşların mali durumlarının bozulması nedeniyle zarara uğramalarının önlenmesi, bu piyasadaki yatırımcıların aracı kuruluşlardan kaynaklanan risklere karşı korunması ve bu sayede sermaye piyasalarına olan güvenin arttırılması amacıyla kurulmuştur.

Haklarında tedrici tasfiye veya iflas kararı verilen aracı kurumların ve faaliyetleri durdurulan bankaların yaptıkları sermaye piyasası faaliyetleri ve işlemleri nedeniyle müşterilerine karşı hisse senedi işlemlerinden doğan nakit ödeme ve hisse senedi teslim yükümlülüklerinin belirli bir miktarı Fon tarafından karşılanmaktadır. Bu tutar her yıl yeniden değerleme oranında arttırılmakta olup, 2010 yılı için 59.147 TL. olarak belirlenmiştir.

Ayrıca, Sermaye Piyasası Kanunu’nda değişiklik yapan ve 18.12.1999 tarih ve 23910 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 15.12.1999 tarih ve 4487 sayılı Kanun’un (Kanun) Geçici 2’nci maddesinde, Kanun’un yürürlüğe girmesinden önce Kurulca tüm yetki belgeleri iptal edilen aracı kurumların sermaye piyasası faaliyetlerinden doğan alacak sahiplerinin alacaklarının Fonun imkanları da dikkate alınarak kısmen de olsa ödenmesini teminen özel bir Fon (Özel Fon) kurulması hükme bağlanmıştır.

Her yıl güncellenir.
    Bilgi için teşekkürler.

Peki bu noktada şunu sormak istiyorum. Hisselerimi MKK altında blokladım fakat bu süreçte aracı kurumum da iflas beyan etti. Bu durumda bu süreçten hisselerim etkilenir mi?

4. Sayin bear size ulasmak ostiyorum cunku ayni dertten muzdaribiz.ve ben kafayi yemek izereyim. Size ozelden mesaj atamadim.
     Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Bunları biliyor musunuz?
    17 Mart 2011

Her yıl güncellenir.

5. İs yatırım binde iki komisyon ve 25-50 TL arası yıllık masrafı var sanirim... Ziraat yatırım binde 1.5 komisyon ve yıllık masrafı cuzi... Hangisini tercih edersiniz? İkisinden birinde hesap açmayı düşünüyorum.

6. selamlar, ziraat yatırım ile çalışan varmı arkadaşlar

55bin tl portföym var al sat yapmıyorum sadece ciddi düşüşlerde 2bin 3bin 5bin gibi ilave ekleme yapıyorum, yani işlem hacmi m yok gibi bişey

kısacası 50 55bin lik hisse senedi için aylık hesap işletim ücreti, mkk hesap bakım ücreti, mkk hisse saklama ücreti vs ne kadar ücret öderim aylık

7.  Alıntı Originally Posted by bausker34 Yazıyı Oku
    üstad,
    zincir emir , koşullu emir imkanlarını tanıyan arayüzü düzgün komisyon oranı en düşük olan aracı kurum için öneri verebilir misiniz?
    iş hacmi pek yüksek değil. Max 100.000 civarı. alb de 10 binde 5 verdiler. koşul emir için ise 1 mio şartı koşuyorlar.
    kesinlikle ÇAKALLAR ...gitmeyin o zaman veya iyi bir PAZARLIKÇI değilsiniz..ağızınızın suyu akıyorsa adamlar bunu anlar vermezler

Sayfa 10/16 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •