Sayfa 830/994 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840880930 ... SonSon
Arama sonucu : 7949 madde; 6,633 - 6,640 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VIII

1.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Burası tuhaf,ne ala temmuzlan bağlantısı olayı,sanırım yine bir hinlik peşinde,bakalım altından ne çıkacak,belkide bittik para,mara yok bakın başınızın çaresimi denilecek

Değerli forumdaş devlette para sonsuz....200 tl.....20 tl oldu....bu hükümet enflasyon canavarını doğurdu....herkes kaybetti...

Sadece....hükümet ve devlet ve nemalananlar kazandı.....!!!!!!

Benim emekli maaşım...1000 avro idi...bugün 500 avro....

Ben benzine 4 tl ödüyordum...benzin bugün 40 tl...!!!!!!!!!!

Hükümetin ve devletin keyfi yerinde....

Halk soyuldu halk....!!!!!!!!!!!

2. Rant bitmedikçe, devlette tasarruf yapılmadıkça, liyakat sistemi gelmedikçe, eğitim düzeltilmedikçe, adalet uygulanmadıkça.......

İşler düzelmeyecek, güçlü güçsüzü ezmeye devam ederken, kötü gidiş ve fakirlik devam edecek.

"İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

3. Bu arada belki biliyorsunuz malumuz Küçük Çiftçiyim bazı arkadaşalar canlı sıkıldıkça en kötü ihtimalle limon satarım diyor ya, bu yıl yetiştirdiğim tüm limonlar dalında kaldı. (bir çok çiftçimizin de)

Onca emek, bakım, gübre, ilaçlama vs. satmaktan vazgeçtim gelin bedava toplayın dedim, bedava toplamaya kimse gelmedi adamlar da haklı, çünkü toplanıp satılacak ürünler işçilik ve nakliye maliyetini kurtarmıyordu.

Yıllardır ne yapılması gerektiği anlatıldı ama dinleyen olmadı sonuçta bu limonlar benden önce milli servetimiz.

Hep birlikte kaybedip batıyoruz.......(gerçi bazıları suyun üstünde)
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

4. günaydınlar

Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Bu arada belki biliyorsunuz malumuz Küçük Çiftçiyim bazı arkadaşalar canlı sıkıldıkça en kötü ihtimalle limon satarım diyor ya, bu yıl yetiştirdiğim tüm limonlar dalında kaldı. (bir çok çiftçimizin de)

Onca emek, bakım, gübre, ilaçlama vs. satmaktan vazgeçtim gelin bedava toplayın dedim, bedava toplamaya kimse gelmedi adamlar da haklı, çünkü toplanıp satılacak ürünler işçilik ve nakliye maliyetini kurtarmıyordu.

Yıllardır ne yapılması gerektiği anlatıldı ama dinleyen olmadı sonuçta bu limonlar benden önce milli servetimiz.

Hep birlikte kaybedip batıyoruz.......(gerçi bazıları suyun üstünde)
    bu sene çakma limon para etmiyor dalındada durmuyor çürüyor
    gerçek limon yani yeşil limon iyi para ediyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bu sene çakma limon para etmiyor dalındada durmuyor çürüyor
    gerçek limon yani yeşil limon iyi para ediyor
    Başganım çakma limon dediğin erkenci olan mayer limon ağustos sonu toplanmaya başlar (yeşil olarak sonra sarartılıp satışa sunulur) bu zamana kalan tatlılaşır limon özelliğini kaybeder ve bir nevi portakala döner.

Sonra enter limon gelir onun albenisi daha fazladır, en son dikenli yani kütdiken limon kalır, sanırım senin kasettiğin bu, o da şu anda kesilir satılan satılır satılmayan yatak limon yapılır sonra tüm limonlar tükenince piyasaya çıkarılır ve satışa sunulur.

Ama bu yıl narenciye para etmedi üretici perişan halde, geçtiğimiz yılda soğuk vurmuştu, ama soğuktan kurtaranlar iyi para kazanmıştı.

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

kok maasi, taban maas altinda kalan herkes yuzde 33.33e devam iste

7500 den 10bine cikti maas lar

Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Çevremde ki emekliler 7.500 TL alıyordu, enf. sonrası %37.57 yapılacağı ve 10.317 TL garanti görüldü ve üzerine ne kadar zam geleceğini beklemeye başladılar.

% 5 ek zam yapıldı ve 10.833 olmasını beklerken en düşük emekli maaşı 10.000 TL olmuş.

Sanki zam yapılırken maaş düşmüş gibi hissedildi.

Neyse madem emekliler yılı ilan edildi bende zammın şerefine kadehimi kaldırıyorum.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 830/994 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840880930 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •