Sayfa 842/1001 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852892942 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,729 - 6,736 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VIII

1. Türkiye'de zengin daha zengin, fakir daha fakir olmaya devam ediyor.
    TÜİK'in Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması 2023 yılı sonuçlarına göre gelir dağılımı 2023 yılında da bozulmaya devam etti.
    Gelir dağılımı eşitsizliği ölçütlerinden olan Gini katsayısı 2023 yılında 0,433 ile veri setinin en yüksek seviyesine çıktı.
    En yüksek eşdeğer hanehalkı kullanılabilir fert gelirine sahip % 20'lik grubun toplam gelirden aldığı pay bir önceki yıla göre 1,8 puan artarak %49,8'e çıkarken,
    En düşük gelire sahip % 20'lik grubun aldığı pay 0,1 puan azalarak % 5,9 oldu.

NOT: Gini katsayısı sıfıra yaklaştıkça gelir dağılımında iyileşmeyi, bire yaklaştıkça gelir dağılımında bozulmayı ifade ediyor.

https://x.com/t_ozay/status/1751871154065727916?s=20

Zengin daha zengin, fakir daha fakir olmaya devam ediyor, şark kurnazlığı bu olsa gerek! yıllardır afiyetle yediriliyor.

"İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,499
    Bi alişan olayı var trt tvde,başka kişimi yok,illa rte sevici olmasımı lazım,olurmu ortalık yalaka kaynıyor,ilginç olanu zatın kasımpaşalı olması,bana göre nefretimsi bir kişi,paralar ise bizim cebimizden hepsine zehir zıkkım olsun,nasrettin hoca misali ye kürküm ye,halktan ses çıkmadığı sürece vur abalıya altta kalanın canı çıksın,hala halkın çoğunluğu balık hafızali,ağzına 2 parmak bal çal ses soluk kesilsin,bizde ülke düzelecek diye bekleyelim,ülke uğruna çaba sarf edelim,şu aralar boşa kürek çekiyoruz,elbet doluyada çektiğimiz günler gelecek.

3. iyi haftalar.

4. Endeks halen 1,26 yeşil şu an..,...
    Birçok kağıt gibi bizim kesekağıtları da kızıl!!!!
    ..,,.,.,...,... endeks rekorunu..
    Paylaşımlarım kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ veya yönlendirme değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by emre73373 Yazıyı Oku
    Endeks halen 1,26 yeşil şu an..,...
    Birçok kağıt gibi bizim kesekağıtları da kızıl!!!!
    ..,,.,.,...,... endeks rekorunu..
    Endeksi de kendilerine benzettiler, Bist zirve de bir çok hisse enflasyona rağmen daha önce gördüğü zirvenin % 30- % 40 aşağısında, zaten uzun yıllara baktığında sadece paramızı öğütüyorlar bu da en iyi yaptıkları şey.

Mesala 10 yıl önce Bist'e bağladığın parayı ABD borsalarına bağlasan ne olurdu acaba?
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

6. Benim de böyle isyan edesim var

7.  Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Endeksi de kendilerine benzettiler, Bist zirve de bir çok hisse enflasyona rağmen daha önce gördüğü zirvenin % 30- % 40 aşağısında, zaten uzun yıllara baktığında sadece paramızı öğütüyorlar bu da en iyi yaptıkları şey.

Mesala 10 yıl önce Bist'e bağladığın parayı ABD borsalarına bağlasan ne olurdu acaba?
    Portföyü iyice daralttım, faiz, altın, döviz e böldüm de..
    Kumar bi hastalık malûm, bistten de vazgeçemiyorum....
    Paylaşımlarım kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ veya yönlendirme değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by emre73373 Yazıyı Oku
    Portföyü iyice daralttım, faiz, altın, döviz e böldüm de..
    Kumar bi hastalık malûm, bistten de vazgeçemiyorum....

Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki ne yaparsan yap mutlaka bir pozisyondayız !

Hiç bir şey normal olmadığı için ha bire savruluyoruz, bende belirli bir seviyeden çıkış yapıp daha sonra yurtdışı bir borsa çöküşünde girmeyi düşünüyorum

2008 de ki çöküşte Dow jons 6800'leri görüp şu anda 38.000'lerde biz ise 5 dolar görüp şu anda 2.80'ler civarındayız.

Birde yabancı yatırımcı gelmiyormuş, aklı olan kimse gelmez zaten, biz de mecburiyetten buradayız

Sayfa 842/1001 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852892942 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •