Sayfa 102/629 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 5031 madde; 809 - 816 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    akbank`ìn bu sabahki hareketini takdir etmemek mümkün degil
    yigidi öldür ama hakkini yeme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,970
    Bloomberg News'in haberine göre Türkiye Varlık Fonu (TVF), hisse senedi piyasasını
    destetlemeye yönelik olarak borsa yatırım fonları (BYF) aracılığıyla Borsa'ya destek vermeyi
    planlıyor.

Ajansın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere TVF, başlangıçta en az 1 milyar
    doları bir devlet bankası tarafından yönetilen BYF'lere tahsis edecek. Haberde, bu
    miktarın Ziraat Portföy tarafından yönetilen BYF'lerin kullanılmasının planladığı
    aktarıldı.

sabah kim short actiysa yakti cirasini hahahahaha
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

3. Akbank 2022 karının (1.73x5.2) : 60= %15 ini temettü olarak dağıtıyor, tabii bunun %10 u stopaj ia gidecek. Tahminimce İSCTR de yıllık karının %15 ini temettü olarak öder. Böylece hisse başına net 83 kuruş temettü ödenir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    TREND su yaptigim caiz/katilim konusundaki yoruma ne diyorsun? Oncek sayfalarda kuslarinkini koydum.
    Bankalar da boyle olamaz mi bu sebepten?
    Selamün Aleyküm 666 kardeşim, umarım sağlığın ve keyfin yerindedir. Bu bahsettiğin yorumu buraya asar mısın?
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    is bankasi benim kaderim, birakamam
    zaten bir biraksam n`oluyo la derler, isler karisir
    merge sonrasi trend`ìn ceo olmasi bana uyar
    beni de coo yapin hic olmazsa, ben de okumus cocugum
    Bu 0 değer biçilen ama gerçekte 18 milyar dolar gibi bir değere sahip bankacılık adlı gömülü varlığa gözümü diktim. İşbankası daha doğrusu İşholding net biçimde Take over target dir, satın alınıp piyasadan çekilmesi ve akabinde de tasfiye edilip solo bankaya dönüştürülmesi gerekiyor. Bir yeşil ışık görsem bir kaç milyar dolarlık bir aktivist fonunu devreye sokacağım. Olur da yönetimi ele geçirirsem ben CEO, Dipeş ile 666 yardımcılarım olacak, Deniz Ali yi de halkla ilişkilerden sorumlu GMY yaparız.

6. trendbey , teorik ve pratik iktisat veya sosyalist ekonomist görüşlerin tümünü veya tüm dünyatarihini incelediğimizde,

ZENGİN FAKİR AYRIMI VE BÖLÜŞÜM MÜCADELEEİSNDE EŞİTSİZLİKLER VARDIR .
    bu eşitsizlikaler din millet veya çeşitli manevi duygularla istismar edilerek sönümlenir uyuşturulabilir.
    kapitalizm özüyle adil bir sisteme dönüştürülebilir ama insan egosu ve tükenmez arzuları bu sistem için bile yok edici olabiliyor tarihte tüm savaşlar azınlık çıkarının tüm dünyaya meydan okumasıyla zulüm ve ölümlere dönüştü.

2 tür kapitalizm var ,hadi vicdanlı diyelim güzel isim olur , bir veya bir kaç biçimde adalete yakın olan, onu arayan ve ikincisi de vandal veya feodal olan kapitalizm ..

adalete yakın olanda kollektif şirketler ve tabvana yayılan sermaye gelir dağılımındaki uçurumun tam kapanması miras hukuk ve çoğu verimli yüksek karlı şirket kültürleri var aslında sosyal kollektivist bir model bu , bu kapitalizmden bahsederken komunist bir dünya kurmayı da hedeflemiyor, hedeflese de ihtiyaç olmayabilir, sosyal demokrat da değil bu VİCDANİ KAPİTALİZM , flantropist de değil , sosyal adaletin de her yönüyle çok ötesine geçebilmiş bir düzen kurabilmiş, henüz yok öyle bir yer YOOOOKK.

kapitalizm de kamu gibi kar amacı gütmeyen sosyal programlar gibi mecburi HİZMETLER gelişim gösteriyor dünyada bu eşitsizliklerin gidilerilmesi mutlak komunizm ideali ülküsüne doğru yol almayı sözde amaçlamıyor ama koşullar iyileşiyor devletler birer sosyalist aygıt gibi de çalıştırılabiliyorlar .

konular çok derin ve fazla değil aslında ama kapitalizm -komunizm azınlık ve ttoplum her durumda mutlak karşıt ve çatışma içinde değildir bunu da unutmamak şarttır.

ben bireyin eğitimine ve başı boş 1 dakika bir an bile bırakılmamasına verimliliğe inanan biriyim bir isan sokakta yatmak istiyorum 5 sene yaşamak ve ölmek istiyorum sersefil hayat sürmek istiyorum dese bile ... ona asla bu özgürlüğü vermezdim insanlar hayatlarını absürt fukara bir hayat standartında yaşamamalı tam ve her durumda iyiye ve gelişmeye dopru teşvik edilmeliler bakıyorum da dünya da rekabet koşullarında bunun tersi avr herkes TEK VE EN BAŞARILI OLMAYA ÇABALARKEN DİĞER 8 MİLYAR İNSANın rakip veya gelişmiş seviyelere çıkmasını kendi PAZAR PAYI KARLILIĞI VEYA kazacı için tehdit görebiliyor ben bu zihniyete de karşıyım ustadım

yok oluşa GİDEBİLEN ve bireyin , AZINLIKLARIN dünya halklarını ve toplumlarını tam bertaraf ederek , yok ettiği feodal bir kapitalizmden mi söz ediyorsun anlamadım.BU MATRİX GİBİ BİR DÜNYA OLSA GEREK.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Akbank 2022 karının (1.73x5.2) : 60= %15 ini temettü olarak dağıtıyor, tabii bunun %10 u stopaj ia gidecek. Tahminimce İSCTR de yıllık karının %15 ini temettü olarak öder. Böylece hisse başına net 83 kuruş temettü ödenir.
    Akbnk 13.49%

8.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Akbnk 13.49%
    Brüt temettüye bakılır nete değil, yani bankanın kasasından çıkacak olan meblağa. Bu durumda %15 ediyor tam tamına. Zaten bu rakamdan hareket ederek 1.73 e ukaşmışlar.

Sayfa 102/629 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •