Sayfa 53/628 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 5023 madde; 417 - 424 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. %15 verir yani 61.5x0.15= 9.2 milyar TL

%10 stopajı düşersek hisse başına 83 kuruş eder
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    2023 yili toplam net kar tahmin hedefi su durumda cok atmasyon olacak
    o yuzden tahmin edemiyorum
    ama bankanin 2023 hedefleri gercekci gozukuyor ve cok az bir revizyonla bir sekilde gerceklesebilir dusuncesindeyim
    İSCTR 2023 yılında solo bazda asgari 80 milyar net kar açıklar diye düşünüyorum.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    1 fk hiç bu kadar yakın olmadık ne 2000 çöküşünde ne 1994 ne 2008 senesi çöküşünde ben o tarihlerde 1 milyar dolar altı karlara karşın 3-4 dolar fiyatın 1 dolar altı geldiğini de anımsamam ytd .( 2008 krizde 60 cent dip bölgeyi iğnelemiş borsa 180 dolarda )

Deprem değil akılsızlığı panikçiliği fiyatlıyor bankalar illa ayrışacaklar önce bunlar temettü beklentisinden erken banka hareketi ve dönüş tavanı xbank ile olabilir , belli olmaz , yabancılar bu bist 100 —- 220 dolardan almaz ise xbankı hangi kuyudan bedava mı ? nerden alacaklar meraktayım Ytd . Teknik 8,80 dese de oralara gelmeden spk kararlarıyla geri alım ve temettü teşvikleri .. tavan serilerine gireriz umarım olur ytd gerçek Yatırımcı ve depremzede ky kısa, orta uzun vade de çok mağdur oldu depreme kaynak sağlamak amaç ise borsa geliri artan çoğunluk ve şirketlerden alınacak bu para…

Her gün kalpler sızlıyor insanlar çocuklar masumlar ölüyor bu bilim dışı zihniyet de değişmeden hep kopyala yapıştır , deprem mesajları ile geçiştiriliyor acılarımız ..

Borsa çökerse deprem yaralarını imf ab ABD den yalvararak yalvara 50 milyar dolar 100 milyar dolar aman dileyerek mi toplayacağız borsa x2 yaparsa deprem zararları kolayca fonlanır bunu anlamak gerek , hayali devletler Türkiye’ye kredi açmayacağına göre bu para borsa kaynaklı ralli ve temettülerle toplanabilir vergilenebilir ytd bu da benim tezim 99 senesinde de deprem vergileri borsa rallisi ile dengelenmişti düşüncesindeyim .
    konsolide olmayan defter degeri 191.375 milyar, konsolide olan ise 210.052milyar TL.
    aradaki fark 18.7 milyar TL
    is bankasi konsolide olmayan harici istirakleri diyelim ki defter degerinden satip konsolide olmayan defter degerini 210 milyar aciklasaydi, bugunku kapanistaki 90.4 milyar piyasa degerine göre 90.4/210 = 0.43 pd/dd rasyosuyla islem goruyor olacakti

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    %15 verir yani 61.5x0.15= 9.2 milyar TL

%10 stopajı düşersek hisse başına 83 kuruş eder
    ben borsadan hic anlamadigim icin (profilimde de yazar) soyle yazayim bugun itibaiyle 100TL net parasi olan abi 9.19TL net temettü alacak
    buna ne deniyorsa bilenler yazsin ltf.

5.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    ben borsadan hic anlamadigim icin (profilimde de yazar) soyle yazayim bugun itibaiyle 100TL net parasi olan abi 9.19TL net temettü alacak
    buna ne deniyorsa bilenler yazsin ltf.
    %10 stopaj var, daha önce bu oran %20 idi

6. BİST: Kapatılan pazarlarda sağlıklı fiyat oluşumuna imkan sağlamayan düşük işlem hacmi de dikkate alınarak 8 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilen tüm işlemlerin iptal edilmesine karar verilmiştir

Bak sadece bugünü iptal yetmez dünde iptal edilmeli.Ben uyarayım da sizi. Siz yarattığınız infialin bence hala farkında değilsiniz.

Sormayacaklar mı size sanıyorsunuz bu borsa pazartesi salı niye açıktı? Deşmeyecek mi sanıyorsunuz yatırımcı bunun nedenlerini? Niye bugün kapattınız 5 iş günü?Niye pazartesi yapmadınız bunu neden? İrdelemeyecek mi yatırımcı sanıyorsunuz.

Bence salı günü yapılan işlemlerde iptal edilmeli.

BİST: Pay Piyasası ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası bünyesindeki Pay ve Pay Endeksi Türev Pazarlarının 8 Şubat 2023 tarihinde saat 11:00 itibarıyla 5 iş günü süreyle (14 Şubat 2023 akşamına kadar) kapatılmasına karar verilmiştir
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. 61 mil..kar açıklamış hisse başı 6 tl kar..halâ basıyolar..bu ne yahu.p d 0.47 olmuş...daha nereye basacaksınız.
    al sat tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    %10 stopaj var, daha önce bu oran %20 idi
    ben daha önce 15'ti diye biliyorum

Sayfa 53/628 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer İmleri