Sayfa 390/628 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490 ... SonSon
Arama sonucu : 5021 madde; 3,113 - 3,120 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. önemli olan konu aslında temelde şudur. hükümet başta kamuda olmak üzere bir tasarruf ve kemer sıkma politikası uygulayabilecekmidir ? bunu seçimi kaybetme olasılığını bile göze alarak uygulayabilse ve halk buna inansa zaten ekonomi düzlüğe çıkar. ben bu ülkede vatandaşın büyük bölümünün buna inandığını düşünmüyorum. hani faiz sebep enflasyon sonuçtu ? ne değşiti şimdi yüksek faiz diye bangır bangır bağırıyor tüm yandaş medya. üretim artacakmış, ihracat patlayacak ithalatı ezip geçip cari fazla verecekmişiz. içi doldurulamayan boş sözler bunlar, hepsi hikaye. yakında seçim ekonomisini dibine kadar yaşayacağız. emekliye, asgari ücrete, bol keseden zamlar yapacaklar. sonuç yine artan enflasyon, paraya bir sıfır daha eklemeden ileri gidemeyecek. top çevirme ve günü kurtarma, ipin üzerinde cambazlık ekonomisi bu. yatırım tavsiyesi değildir....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384

İsbankasi neden SPK müracaatı bugüne kadar yapmadı acaba bir sıkıntı olabilir mi diye düşünüyorum.
    Yt.tv.deguldir

4. Once Bddk izni almasi lazim. Hos bddk ya da basvuru yapilmadi izledigim kadariyla.
     Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    İsbankasi neden SPK müracaatı bugüne kadar yapmadı acaba bir sıkıntı olabilir mi diye düşünüyorum.
    Yt.tv.deguldir
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    Basvuru dosyasini imzalayacak kisilerin izinden dönmesini bekliyorlardır

6.  Alıntı Originally Posted by YATIRIM_UZMANI Yazıyı Oku
    Sayın stocak trader bu ülkede ihracatın ithalatı geçtiği ve cari fazla verildiği tek dönem cumhuriyetin ilk yıllarıdır. zaten bizim gibi gelişmekte olan ülkeler cari fazla vermezler.. bu büyümenin ruhuna aykırı.. nasıl insanlar borçlanarak ev, araba, arsa, tarla vs. alıp yatırım yaparlarsa ülkelerde cari açık verip yatırım yaparlar.. ama bizim ülkemiz maalesef böyle yapmıyor.. ne zaman ekonomi biraz rayına girse hemen popilist politikalar devreye girip harcama kalemleri artmaya başlıyor. önümüzde yine böyle bir dönem var hükümet ankara ve istanbulu almak için kesenin ağzını sonuna kadar açacaktır. o sizin ihracatın ithalatı geçip cari fazla verme hikayesi bir sonraki bahara kalacaktır. yatırım tavsiyesi değildir...
    Sayın Yatırım uzmanı bu düşünceler ile yaya kalırsın. Misal İstanbul Ankara muhalefetteydi de ne oldu. + sı mı - si mi oldu bence çok tartışılır.Yine öyle olsa ne olur bence hiçbir şey olmaz. Bu borsaya siyasetin zerre etkisi yok olmayacakta. Ha birileri bunu milleti ayıklamak için kullanır mı? Tabii ki kullanacak. Benim için pozisyon alırken hiçbir önemi yok . Çoğu profesyonel içinde öyle.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7.  Alıntı Originally Posted by Gg1101 Yazıyı Oku
    Once Bddk izni almasi lazim. Hos bddk ya da basvuru yapilmadi izledigim kadariyla.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sanırım İSMEN bedelsiz başvurusu idi ya da ISCTR bedelsiz başvurusu mu tam hatırlayamıyorum.Yk kararının peşine SPk ya başvuru da yine böyle bir ara olmuş aynı muhabbetler yapılmıştı. Bir başkası olsa tamam da bence İŞ Grubunda böyle şeyler olmaz.İş grubu bunu kafaya koymuşsa zaten birileri engel olmaya kalksa da bence engel olamaz.Saygılarımla.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. Arkadaşlar benim sıcak paranın gelmesinde zarar olmaz dediğim durum yanlış anlaşıldı sanıyorum. Evet biz ne zaman cari fazla verirsek o zaman sıcak para biz istemesekte gelecek ama çıkarken şu anki gibi acıtmayacak. Ben ISO500 de bulunan bir şirketin Genel Müdür'ü pozisyonunda çalışıyorum. Tüm sektörlerde geçerli olmak üzere bir üretim işletmesinin temel girdileri olan hammadde , makine ve enerji dışarıdan sadece işgücü içeriden ise bunun adı FASON üretimdir. Böyle bir durumda cari fazla verilemez. Biz Ülke olarak ne zaman kendi teknolojimizi , hammaddemizi ve enerjimizi ve bununla birlikte Dünya markalarımızı üretirsek o zaman cari fazla veren gelişmiş Ülke statüsüne kavuşuruz. Örneğin tekstilde Inditex , Zara , H&M gibi markalar bize fason yaptırdıkları ürünlere kendi etiketlerini koyup bizim kazancımızdan 25 kat fazlasını kazanıyorlar. Çok acı ama gerçek bu. Ayrıca bu grupların bağlı olduğu Ülkeler aynı zamanda makine üreticileri. Biz ve bizim gibi gelişmekte olan Ülkeler makinelerini bu grupların bağlı olduğu Ülke üreticilerinden alıyor ve maksimum 10 yıl sonra yeni nesil makineler çıktığında tekrar teknoloji yeniliyoruz. KENDİ TEKNOLOJİMİZİ , HAMMADDEMİZİ , ENERJİMİZİ VE MARKALARIMIZI HER ALANDA ( YAZILIM DAHİL) ÜRETMEDİĞİMİZ SÜRECE BİZİ DAHA ÇOK KÖLE OLARAK KULLANIRLAR.

Sayfa 390/628 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •