Sayfa 4/33 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
Arama sonucu : 262 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Züğürtler geyik laklak kıraathanesi

1.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Sağolasın,

Aynı konu benim de dikkatimi çekti. Şehriyeleri kavurup sonradan ilave ettim. Mikseri az çalıştırcağım bundan sonra. Bir de son aşamada biraz bulgur vs de atılabilir. Yine de tarhana çorbasına göre daha iyi oldu gibi.

Bu dünyada bir şey güzel ise illa bir zararı veya eksikliği ya da bir zahmeti oluyor.
    Abi seni takdir ediyorum yemek bulaşık temizlik bütün bunların üstesinden gelmek takdire layık.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,115
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Sağolasın,

Aynı konu benim de dikkatimi çekti. Şehriyeleri kavurup sonradan ilave ettim. Mikseri az çalıştırcağım bundan sonra. Bir de son aşamada biraz bulgur vs de atılabilir. Yine de tarhana çorbasına göre daha iyi oldu gibi.

Bu dünyada bir şey güzel ise illa bir zararı veya eksikliği ya da bir zahmeti oluyor.
    Sn ariston abim ,bulgurdan sonra prinçde eklersek ezogeline doğru gider çorba
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

3.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    ariston abim ,bulgurdan sonra prinçde eklersek ezogeline doğru gider çorba
    Adam profesyonel bekar. Çoğu hanımı cebinden çıkarır.

4.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Sn ariston abim ,bulgurdan sonra prinçde eklersek ezogeline doğru gider çorba
    Kırık prinç olabilir ama hemen yumuşamıyor, önceden ıslatmak gerekir.

Bu bakliyatların evde çok sevilmemesinin nedeni başta nohut, fasulye, mercimek önceden ıslatmak gerekiyor.

Bulgur o bakımdan avantajlı gibi. Hatta deprem çantasına bulgur konulabilir, ıslatıp tüketilir düzenli yiyecek gelene kadar, pişmiş ürün olduğu için kaynatmaya gerek olmayabilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. 2,5 ltre cocacola geçen aylarda 19 TL idi bir kaç tane aldım, sonra 23 TL oldu bugün yanılmıyorsam 29 TL olmuş. Şeker fiyatları ise 5 Kg 105 TL, yani şeker fiyatı düşmüş ama cocacola fiyatı çok artmış. Şeker fiyatı yüksek iken bir ara cocacola zero, klasik kolanın çok altına idi.

Depremden kurtulan çocuk cocacola istedi dikkatimi çekti.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,115
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Adam profesyonel bekar. Çoğu hanımı cebinden çıkarır.
    Ariston abimizin her yazdığını okumaya gayret ederim.
    Farklı fikirleri var ben de merak uyandırıyor.
    3,4 ay önce önerdiği bir filmi izlemiştim hoşuma gitmişdi.
    Turklerde çorbaya baktım .Umaç ve Tarhana çorbası önplanda gibi.
    Salih abi, rabbim ömür verirse misafiri olalım bir çorbasını içelim ariston abimizin..Davet ederse tabi.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,115
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Kırık prinç olabilir ama hemen yumuşamıyor, önceden ıslatmak gerekir.

Bu bakliyatların evde çok sevilmemesinin nedeni başta nohut, fasulye, mercimek önceden ıslatmak gerekiyor.

Bulgur o bakımdan avantajlı gibi. Hatta deprem çantasına bulgur konulabilir, ıslatıp tüketilir düzenli yiyecek gelene kadar, pişmiş ürün olduğu için kaynatmaya gerek olmayabilir.
    aklıma yattı.su ve bulgur ikilisi hayatda tutabilir.
    Maraş tarhanasıda olmazmı ki abi.ben onu katı haliyle cips niyetine yiyorum.Besleyiciliği nedir bilemem ama.

8.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Ariston abimizin her yazdığını okumaya gayret ederim.
    Farklı fikirleri var ben de merak uyandırıyor.
    3,4 ay önce önerdiği bir filmi izlemiştim hoşuma gitmişdi.
    Turklerde çorbaya baktım .Umaç ve Tarhana çorbası önplanda gibi.
    Salih abi, rabbim ömür verirse misafiri olalım bir çorbasını içelim ariston abimizin..Davet ederse tabi.
    Komşum sordu, en çok neden korkarsın, misafirden dedim, Allah'tan korkunun belirli bir sınırı var, misafir farklı.

Sayfa 4/33 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •