Sayfa 1/21 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 162 madde; 1 - 8 arası.

Konu: AKFYE - Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş.

AKFYE - Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş.

Akfen Yenilenebilir Enerji AŞ

Spk bülteni : https://spk.gov.tr/data/6400ec9c8f95...fb/13-2023.pdf

Web sitesi : https://akfenren.com.tr/

Yatırımcı ilişkileri : https://akfenren.com.tr/halka-arz

Halka arz fiyati : 9,80 tl

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

oransal olacak.

%20 yurt içi bireysele dağıtım...

AKFGY'nin durumunu görünce kimseyi pek de heyecanlandırmamasına şaşırmamak gerek sanırım.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
    Daha önce hiçbir halka arzda bireysele dağıtılan payların yarısı kadar şirketin kendi çalışanlarına da dağıtıldığına rastlamamıştım. Bu yönüyle de ilginç bir halka arz olacak. Oranlarda duruma göre değişiklik yapabiliyorlarsa da şu anki yapı da:
    Bireysel yatırımcıya; 68.074.141 adet (%20)
    Şirket çalışanına; 34.037.070 adet (%10)pay ayırmışlar..

İzahnamenin 28.2 maddesinde halka arzdan şirketin kasasına hiçbir nakit girişi olmayacağı sadece ortakların cebine para girişi olacağı belirtilmekte. Bu şekilde yapılan halka arzlara SPK nın nasıl onay verdiğini anlamak mümkün değil. SPK kanununda böyle bir husus var mı araştırmak lazım. Burada yatırımcıların menfaatlerinin korunması için en azından belli bir yüzdeyi şirkete nakit girişi olarak koymayı zorunlu tutabilirlerdi ama yapılmamış nedense..
    Şimdi bu şirket yarın öbürgün finansal bir darboğaza likidite krizine girse diyelim bir de ortaklar aldıkları parayı şirkete koymasalar nolacak?!Koymayabilir çekip gidebilirler. Halktan bedava kaynak topla patronun cebine koy yeri gelirse çek git..böyle arz olmaz!!

Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. - AKFYE

Arz Tarihi :8-9-10 Mart 2023

Dağıtılacak Lot : 340.370.703 Lot

- Ortak Satışı : 340.370.703 Lot (Akfen Holding A.Ş.)

Tahsisat :

- 68.074.141 Lot (%20) Yurtiçi Bireysel Yatırımcı
    - 68.074.141 Lot (%20) Yurtiçi Kurumsal Yatırımcı
    - 170.185.351 Lot (%50) Yurtdışı Kurumsal Yatırımcı
    - 34.037.070 Lot (%10) Şirket Çalışanları

Arz Fiyatı : 9.80 TL

Oransal Dağıtım

Hayırlısı olsun...
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez... Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene...

Yukarıda belirtilen konular önemli ve dikkat edilmesi gerekiyor.

- Yurtiçi bireysel ayrılan pay sadece %20... Yurtdışı kurumsala %50 ayırmışlar , şirket alışanlarına %10 ayırmışlar...

- Bu arzın sadece ortak satışı (Akfen Holding A.Ş.) şeklinde olması nedeniyle şirket'e doğrudan nakit girişi olmayacak, arzdan elde edilecek gelirin kullanımı Akfen Holding'in inisiyatifinde olacak..

- Grubun diğer şirketinin (AKFGY) borsadaki durumu...
    Son düzenleme : snowdancer; 06-03-2023 saat: 10:10.
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez... Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene...

2022 basında 9 lira olan akfgy ye bakınca ve su an 2.5 kat yukselmis endekse ragmen 4 liraya indigini gorunce sutten agzı yanan yogurdu ufleyerek yer atasozu aklıma geliyor ytd

Alıntı Originally Posted by ant Yazıyı Oku
    2022 basında 9 lira olan akfgy ye bakınca ve su an 2.5 kat yukselmis endekse ragmen 4 liraya indigini gorunce sutten agzı yanan yogurdu ufleyerek yer atasozu aklıma geliyor ytd
    Yoğurdu yemeği bırak. Yanına yanaşmaz. Kaşık bile çalınmaz. Girilir mi? Bilemiyoruz.
    Belki açıldıktan sonra aşağı basıp tüm lotları topladıktan sonra gidebilir. Ya da bir kaç tavandan sonra halka %20 değil de %80 arz ederler. Bu gibi kağıtlar bana göre değil sanırım. Şu an karar veremedim.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. 8-9-10 Mart 2023 tarihlerinde sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle halka arz ediliyor.

Halka Arz Fiyatı: 9,80 TL

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 1/21 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •