Sayfa 5/163 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 1302 madde; 33 - 40 arası.

Konu: GLYHO- Global Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Somers Yazıyı Oku
    Sayın beşiktaş ben size son gelen kapı sormak istiyorum, kutman neden ikinci bir holdinge ihtiyaç duydu?
    Selamlar.. Sayın Sommers içimden gecenlerin tercümanı oldunuz.. Bu konuda benim düşüncem gerçi sayın beşiktaşk'a sordunuz ama bende kendi düşüncemi paylaşmak istiyorum.("Sazanlık edeyim")Ben bu yolla patronun sermayenin yurt dışına çıkartılmasının amaçlandığını düşünüyorum. Örnek mi?; GLİ.. Glyho hissesine sahip yatırımcılar GLİ verdiği temettüden yararlanamazken borçlarına ortak ediliyor. GLİ verdiği temettüler Londra piyasasında yatırım yapan yatırımcılara gidiyor ve görünürde para orada kalıyor. Birde yapılan halka arzlar şirketin büyümesine dolayısıyla patronun servetine servet katmasını sağlarken, şirkete yatırım yapan yatırımcılar bir anda şirketin iştirakleri olsun varlıkları olsun halka arz adıyla şirketten ayrıldığını bir yerde içinin boşaltıldığına şahit oluyor. En azından ben böyle yorumluyorum.
    Bir başka neden olarak benim çok ihtimal vermediğim; şirketle ilgili bilmediğimiz olumsuz durumlar var ve Şirket uygun maliyetle borçlanamıyor. Bunun için de bünyesindeki iştirakleri halka arz yoluyla borçlanmasına kaynak buluyor diye düşünebiliriz. ama ben bu düşüncemin düşük ihtimal olduğuna inanıyorum.
    Son olarak kafama takılan ama kendimde cevabının o olduğuna hemen hemen emin olduğum diğer bir konu var. Sayın KM oyunu eski yatırımcılar üzerine kurmuş olması ki kendisinin bu konuda çok acımasız olduğunu düşünüyorum. bu şirkete yatırım yapan eski yatırımcıların parası pul olmuş, neredeyse diğer emtialar karşısında özellikle bir ev ve bir araba neredeyse alım gücü olarak 1/6-1/8 düzeyine inmiş, bunun yanında yeni giren yatırımcılara bu maliyetlerle maliyetlenmesine müsaade etmiş olması. Bu asla benim kabullenemediğim asla affetmeyeceğim bir konu. Bu konuda bir yatırımcı olarak sayın KM'nın gittiği yolu doğru bulmuyorum.
    Ben kendi adıma bu zaman kadar maddi manevi kaybettiğim kadar kaybetmişim. Bundan sonrası benim hayallerimi şirketin iflası bitirirken şirketin ederinde satılması hayallerimi yeşillendirir diye düşünüyorum.,Saygılarımla...

2.  Alıntı Originally Posted by Somers Yazıyı Oku
    Sayın beşiktaş ben size son gelen kapı sormak istiyorum, kutman neden ikinci bir holdinge ihtiyaç duydu?
    Çok kısa net. . . . . . ortalıkta hayvan gubresinden fazla para var ehh bizim kuticik de yağmur yağarken bereketinden faydalanayım diyerek şemsiyeleri acıyor. (şemsiyeler genelde acılmaz denilen yere sokularak gayet guzel acılıyor)

sonuç. . . . . . millet sıraya girmiş elindeki paramı nereye vereyim derken (halka ırzlara atlarken) mehmetciğim kendine dusen haktan faydalanmazmı?

saygılarımla
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

3.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    Çok kısa net. . . . . . ortalıkta hayvan gubresinden fazla para var ehh bizim kuticik de yağmur yağarken bereketinden faydalanayım diyerek şemsiyeleri acıyor. (şemsiyeler genelde acılmaz denilen yere sokularak gayet guzel acılıyor)

sonuç. . . . . . millet sıraya girmiş elindeki paramı nereye vereyim derken (halka ırzlara atlarken) mehmetciğim kendine dusen haktan faydalanmazmı?

saygılarımla
    Sayın besiktask sizin düşüncenizi saygı duymakla beraber size katılmıyorum. Siz patronun kafasındaki en iyi niyetli düşünceyi bizimle paylaşmışsiniz. Ben patronun bu kadar saf ve temiz düşüncede olduğunu düşünmüyorum ki bu zamana kadar yapılanları görünce..
    Sayın besiktask sizin düşüncenizin yerine sayın KM şirketi hakketiği fiyata ulaşmasına müsaade etmiş olsaydı yine halledebilirdi. Ya da halka arz ettiği iştiraklerdeki baskıyı kladırsa, sonuçta iki işitiraktede %70 kendilerinde değil mi?
    Saygılarımla
    Not: sayın beşiktaşk sizi istemeyerek kırmış olabilirim ki yazdıklarıma, sizden görüş istediklerime cevap vermiyorsunuz. Şunu bilmenizi istiyorum, bilsem ki mezardan babam çıkıp gelecek benim için doğru tektir ve asla değişmez.. Sayın Km adına gerçekten çok üzülüyorum, ona hidayet vermesi için Allaha yalvarıyorum. Ama Kul hakkı asla affetmem ki bu kadar net...
    Son düzenleme : gundem; 19-04-2023 saat: 13:12.

4.  Alıntı Originally Posted by gundem Yazıyı Oku
    Sayın besiktask sizin düşüncenizi saygı duymakla beraber size katılmıyorum. Siz patronun kafasındaki en iyi niyetli düşünceyi bizimle paylaşmışsiniz. Ben patronun bu kadar saf ve temiz düşüncede olduğunu düşünmüyorum ki bu zamana kadar yapılanları görünce..
    Sayın besiktask sizin düşüncenizin yerine sayın KM şirketi hakketiği fiyata ulaşmasına müsaade etmiş olsaydı yine halledebilirdi. Ya da halka arz ettiği iştiraklerdeki baskıyı kladırsa, sonuçta iki işitiraktede %70 kendilerinde değil mi?
    Saygılarımla
    Not: sayın beşiktaşk sizi istemeyerek kırmış olabilirim ki yazdıklarıma, sizden görüş istediklerime cevap vermiyorsunuz. Şunu bilmenizi istiyorum, bilsem ki mezardan babam çıkıp gelecek benim için doğru tektir ve asla değişmez.. Sayın Km adına gerçekten çok üzülüyorum, ona hidayet vermesi için Allaha yalvarıyorum. Ama Kul hakkı asla affetmem ki bu kadar net...
    sn gundem,

Merak etme ben sinirlerimi aldıralı cok yıllar oldu. kolay kolay sinirlenmemde, kırılmamda. . . . .ama sorularınız tekrara dustuğu için olsa gerek forumun atmosferini bozmamak adına herseye cevap veya yorum yazmıyorum. Gözumden kacırdığım özel bir sorunuz varsa dilim dönduğunce cevap vereyim. ama bir seyi anlayın artık bu hisse trade hissesi yahu yuzde 5 hareket edecek diyorum o kadar hareket ediyor satıyoruz sonrası malum dusunce alıyoruz. gerisi de beni ilgilendirmiyor.

saygılarımla
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

5.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    sn gundem,

Merak etme ben sinirlerimi aldıralı cok yıllar oldu. kolay kolay sinirlenmemde, kırılmamda. . . . .ama sorularınız tekrara dustuğu için olsa gerek forumun atmosferini bozmamak adına herseye cevap veya yorum yazmıyorum. Gözumden kacırdığım özel bir sorunuz varsa dilim dönduğunce cevap vereyim. ama bir seyi anlayın artık bu hisse trade hissesi yahu yuzde 5 hareket edecek diyorum o kadar hareket ediyor satıyoruz sonrası malum dusunce alıyoruz. gerisi de beni ilgilendirmiyor.

saygılarımla
    Sayın beşiktaşk saygı duyuyorum. Bu hisse özelinde sanırım şirkete her yönüyle hakimsiniz. Trade konusuna gelince ben trade etmem, istesem de edemem .Ben gerçek yatırımcıyım. Şirketin değerini biliyorum, bilmesem de başka çarem yok.. Zaten Sürekli kaybeden olmuşuz, bir gün olsa da bu hissede yüzümüz hiç gülmemiş. Bu hisse özelinde herşey düzeldi derken düzeltilen yatırımcı olmuş.. Bu şirkete benim gibi inanmış yatırımcılar adına Üzgünüm.... Saygılarımla...

6. Tüm inananların ramazan bayramını tebrik ederim.

7. Tüm ortaklarımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum
    Bir bayramda Mehmet bey ile kutlarız inşallah

8. Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, 13 Mart 2023 tarihinde yatırımcılara yapılan sunumda, şirketin iştiraki Global Port’a “yatırım yapılabilir” notu almak için dünyanın en büyük yatırım bankalarından birisiyle görüşmelerin sürdüğünü açıklamış ve “Son dönemece girildi. Nisan’ın 1 veya 2. haftasında belli olur” demişti. Linki aşağıda yer alan kaydın 53.31 dakikasında bu görülmektedir.

https://globalyatirim.com.tr/tr/etki...lekonferanslar

Hisse fiyatı bu açıklamalarla 10 lira bandına çıkarken, sonrasında 7.80 liraya kadar gerilemiştir.

Nisanın ikinci haftası sonrası şirket tarafından konuya ilişkin bir açıklama yapılmamıştır. Açıklama sonrası hisse fiyatında yaşanan hareketler, açıklamanın manipülasyon amaçlı yapıldığı kuşkusu doğurmuştur. Beklenti yaratılan Açıklama ve sonrasında hisse fiyatında yaşanan düşüşün, SPK mevzuatı kapsamında incelenmesini talep ediyorum.

Yalan dolanla gemisini yüzdürenlere karşı hak, hukuk arayanlara iyi bayramlar.

Sayfa 5/163 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •