Sayfa 87/152 İlkİlk ... 3777858687888997137 ... SonSon
Arama sonucu : 1209 madde; 689 - 696 arası.

Konu: GLYHO- Global Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Ozy Yazıyı Oku
    Yurtdışının 10 senede ancak ödeyeceğine nasıl vardınız? PAX başına kalan para enflasyon öncesi 10-12 dolar, homeportda 15 dolar dı. 13-14 milyon yolcuyu bu sene görebilir. Seneye de 18-20. Bir kaç seneye 2.5-3 milyar dolarlık şirket olabilir yurtdışı. Sallayıp durmayın bilmeden. Yarısı olsa yeter.
    Tamam 15 milyon yolcu gelsin ve kişi başı 15 Usd bıraksın.

Gph nin solo 300 mio Usd borcu var.
    Nasaau ve diğer limanlarla birlikte konsolide 400 mio Usd eder. Yıllık ödenmesi gereken anapara sadece 40 mio Usd. Faiziyle birlikte kabaca 50 mio Usd. (10 yılda borcun kapatılacağı varsayımıyla)

Her şey yolunda giderse yılda 250 mio Usd CİRO üreten bir şirketin bu borcu kaç senede ödemesini bekliyorsunuz?

Şirketin değerinin kaç olacağı ayrı bir konu, borcunu ödeyip temettü verebilir olması ayrı bir konu. Ben global ports tarafından en az 10 sene temettü gelmesinin imkansızlığından bahsediyorum. Yoksa değeri 2-3 milyar Usd yi elbette bulabilir (bu da bence imkansız)

Yatırım Tavsiyesi değildir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by birnickiste Yazıyı Oku

Nasaau ve diğer limanlarla birlikte konsolide 400 mio Usd eder. Yıllık ödenmesi gereken anapara sadece 40 mio Usd. Faiziyle birlikte kabaca 50 mio Usd. (10 yılda borcun kapatılacağı varsayımıyla)

Her şey yolunda giderse yılda 250 mio Usd CİRO üreten bir şirketin bu borcu kaç senede ödemesini bekliyorsunuz?

Şirketin değerinin kaç olacağı ayrı bir konu, borcunu ödeyip temettü verebilir olması ayrı bir konu. Ben global ports tarafından en az 10 sene temettü gelmesinin imkansızlığından bahsediyorum. Yoksa değeri 2-3 milyar Usd yi elbette bulabilir (bu da bence imkansız)

Temettünün çok bi önemi yok ki temettü için beklemiş olsak burada ki çoğu kişi patronun olmadığı kurumsal ve uzun yıllardır temettü ödeyen diğer firmalara girerdi...

Diğer konularla ilgili Sayın Beşiktaşın da yorumlarını duymak güzel olurdu...

3.  Alıntı Originally Posted by birnickiste Yazıyı Oku

Sen bir ciro ile karı ayır. Sallamasyon %25 dolar bazlı faizi düş te ona göre konuşalım...GPH ilk açıldığında Nasau, falan yok iken değeri 575 milyon sterlindi. Şu an 120 milyonda dolaşıyor.

4. Citinin 3 aylıkta 20 mly
    Aylıkta ise 11 mly artışı var saklamada..
    İvmelenerek hatta hızlanan bir yükseliş var. Hacimde de belirgin olmasa da silkelenme var.
    Hareketler sertleşir mi artık.
    Sonuçta ATH yaptık ve bekliyoruz..

Amma şu da var.
    Üstad da pusuyu attı bekliyo.
    Ben size 840 geçilemez demedim mi diyecek?
    Biz yine de bekliyoruz buralarda. Uzundaki malın 1/8 ini verdik bu arada. Küresel kasırga korkusu hissedilirken..

5.  Alıntı Originally Posted by Somers Yazıyı Oku
    Temettünün çok bi önemi yok ki temettü için beklemiş olsak burada ki çoğu kişi patronun olmadığı kurumsal ve uzun yıllardır temettü ödeyen diğer firmalara girerdi...

Diğer konularla ilgili Sayın Beşiktaşın da yorumlarını duymak güzel olurdu...
    Global özelinde konusacak ne kaldı bilmiyorum. . . . . . .

Temettu mu?. . . . . .geciniz

Bilanco mu?. . . . . ..geciniz

Yatırımlar mı?. . . . . .geciniz

Mehmetciğim mi?. . . geciniz

uzun lafın kısası. . . . . . kağıda dair söylenecek her seyi geciniz cunku bir anlamı yok. . . . .Neymiş yabancı alıyormuşşşş gecinizzzz. . . . yok pasifikde limanlar alacakmıs geciniz. . . . .. yav adamlar taaa en basta dediğim çalısma prensibi ile malı devredecekleri adamlar için iş yapıyor. . .azıcık para kazandığı an yeni yatırım muhabbeti adı altında nitelikli (kendileri) yatırımcıya munasip faizle borclanıp liman alıyorlar.. . .tabii ne allahın hikmetiyse limanların yatırıma ve bir sure bakıma ihtiyacı olduğu için nitelikli yatırımcıya dönulerek yeniden borclanılıp bu oyun devam ediyor. . ..kayserili paylaşımı yapılarak 1 size 9 bana denilerek taksimat yapılıyor. . . . sonra millet aaaa bilanco geliyor hareket edecek, yok söyle olacak yok böyle olacak masallarıyla takılıyor kafasına göre. . . .
    sonuc 84xx sağlam bir direnctir bugun nerde kapanacağına bakacağız endeksin. sattığım mal 2 3 bin lot olsa bende son dakikaya kadar bekler öyle işlem yaparım ama ben tahtaya (sunide olsa) alıcı geldiğinde satmak zorundayım. . . es cumle bugun görucez bakalım 84xx ne yapacak? yokkkkkk sacma bir sekilde alıs gelirse iş daha tehlikeli bir hal alır ve endeksi 87xx 89xx a surerler ordan daha sert bir satıs gelir. heeee aslında gördukki (söylemiştim) global özelinde 15.xx da bir direnc var. endeksten bağımsız hareketler yapabilir ama ben o riski almam/alamam. bugunu bir seyredelim söyle sakin bir kafayla nasıl olsa ne globalin ne diğerlerinin bir yere gittiği yok. ustune ustluk altın asağı daha da guzel salmaya devam ediyor. hayat guzel yani.
    saygılar sevgiler

NOT. . . Ne 84xx u endeks 85xx ustunde diyenler için olay tamamen dolar kaynaklı oalrak değişkenlik gösteriyor dolar ilk söylediğimde 85xx altını gösteriyordu su an dolar biraz yukar bu durumu anlayısla karsılayacağınızı umit ediyorum.
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

6.  Alıntı Originally Posted by Ozy Yazıyı Oku
    Sen bir ciro ile karı ayır. Sallamasyon %25 dolar bazlı faizi düş te ona göre konuşalım...GPH ilk açıldığında Nasau, falan yok iken değeri 575 milyon sterlindi. Şu an 120 milyonda dolaşıyor.
    Ciro ile karı ayırıp anlattım zaten. Temel muhasebe seviyesinden başlayamam anlaman için kusura bakma.

Hissede uzun zamandır bekleyenlere örnek arkadaşlar forumda bolca var. Psikolojileri ne durumda geriye dönük biraz bakarsan görürsün.
    Ekmeğinin peşinden koşanlar da var. Onların özgüveni rahatlığını da görürsün.

Bu Hisseye dönemsel olarak girilir.
    Zaman zaman yaratılan hikayelerin ekmeği yenir.
    Vakitlice vedalaşıp yeni hikaye beklenir….

Bunu yapmazsan kutmanın …. Neyse uzatmayayım.

Yatırım tavsiyesi değildir.

7. )) hehehehe hihihihih hohohoho. . . .mehmetciğim be. . . . . .cansın
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

8. Devamlı reklamını yapıyorsun....bence sana yakışmıyor.....ben ne yapıyorum biliyormusun.....yok......ama bunlar söylenmez....sen kar ederken bazılarıda zarar ediyor......ytd

Sayfa 87/152 İlkİlk ... 3777858687888997137 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •