Sayfa 629/678 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639 ... SonSon
Arama sonucu : 5418 madde; 5,025 - 5,032 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    temel analizle kağıdı seçer,teknik analizle para kazanırsın..burdaki herkes uzun vadeci..şahsen 7 senedir taşıyorum..2028 e kadar da aksilik olmazsa taşıyacam.7 senedir de kağıdın teknik fıtratınıda çözersin.istatistik,analiz işidir..hangi formasyonları sever,revelse olaylarında uyumsuzluklara tepkisi ne .tahtacının teknik takibi vs vs..biz kalkında yarın satın demedik..herkesi üç ağşağı beş yukarı teknik analiz in temeline hakim diye kabul ettik..trade yapmıyoruz ki üç günlük tepkisine bakıyoruz..
    grafiğe bak beklenti 4-5 aylık..zaten uzun vadedesin..nasıl lot arttıracaksın..kim her ay 70 lot koyuyor?
    her sene en az 1 kere yapıyorum bu manevrayı..bileşik getirim %26..herkes de faydalansın dedik...
    yok birilerinin adamıymışız,yok millete lot sattırıp kendimiz topluyormuşuz..
    1498 lot sattım,resminide koydum...bunları yapar hale de geldik maalesef..itham ediliyorsak gösterecez. bugün 30.000 tl zarardayım..nasıl spekiz biz?
    biri de çıkıp demiyor ki,yaw grafikte hata yok,uyumsuzluk doğru,formasyon doğru,adam böyle pozisyon aldım diyor,daha önce de yaptım diyor,kalkıp sana yarın sat da demiyor,üstelik kendi de satmış...
    koskoca forumda kimse mi teknik analiz bilmiyor?biri de desin ki abi grafiğin yanlış..biz de faydalanırız,grafik paylaşırız karşılıklı,analiz yaparız..ne umuyorduk ne bulduk..
    wallahi de billahi de başka türlü lot arttıramazsınız,parayla almadan tabii.
    fark ettim,sonra uyguladım,sonra kazandım,sonra da sizle paylaştım..hata etmişiz..
    Ben teknik analizinize bakarak bir şey demedim şahsen.
    Çünkü çok farklı formasyonlar var.Her şey olabiliyor gözden kaçıyor.
    Bir örnek vereyim thyo kuyas marshall işgyo vs de teknik analizle çok para kazandım.
    Ama kısa vadede 3 5 ay fln teknik bilgim beni boşa cıkarıyor geçmişte yasadığım için bazı hisselerde o durumu göemezden geliyorum.
    Ama ford otosan için temel analizin yanı sıra teknik analizi de kullanabiliyorsa kişi başarılı olur bilemiyorum.
    Kişilerin niyetini de hakkaten bilemeyiz.
    Benim hisseler kilitli oldugu için al sat yapmıyorum artık temettüyü alıp geçiyorum.
    Ama değer yatırımcısı olarak fabrikaları alırken teknik analiz mi yaparak alırız yoksa temel analiz yaparak mı alırız? Bu soru sorulmalı ve piyasanın verdiği fiyat öyle degerlendirilmeli.
    Dudu ya tüpraş larını sattıgında baska sebepten hektas ta yazdıklarımızı boğdugu için kızdım zamanında.
    Hektas ta maalesef kibrinden dolayı söylediklerimizi görmezden geldi.bunu da mal kitlediği için değil yaşlı ve kibirli oldugu için yaptı diye düşündüm yazdım.kaldı ki orda da hisse düşecek demedim ama şirket yönetimi ve işleri ile ilgili şeffaflık çerçevesinde sorulara cevap buşunması gerektiğini ifade etmiştim sürekli.
    Gerisine aklım ermez gerçegi de bilemeyiz.
    Burda hiç kimseye güvenemeyiz ama herkesten bir sey öğrenebiliriz.
    Herkes kendi niyetince haklıdır.
    Biri der ki ben fiyata bakmadan aylık alırım düşerse daha cok eklerim biri der ki ben yöne göre al sat yaparım daha cok lot arttırırım.
    Kim kazanıyorsa o haklıdır bence…
    Hayırlısı olsun.
    Kavga edicez gürültü edicez ama bir şeyler öğrenicez hakaret etmeden.O zaman ilerleme oluyor yatırım anlayısımızda diye düşünüyorum.
    Temettüler hayırlı olsun.
    Allah agız tadıyla herkese yedirmek nasip etsin.
    Ytd syg

2. Gerome Powell'ı dinliyorum onlar bile konuşma bittikten sonra şaaaaaaaaak şaaaaaaaaaak şaaaaaaaaaaak alkışlıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Forumda yazanları ve yazılarını okuyunca memleketin düştüğü hali insan daha iyi idrak ediyor.Bundan 25 sene önce platodata forumu vardı.O zamanlar yaşları 50-60 olan şimdilerde artık iyice yaşlanıp bu işlerden elini eteğini çeken borsanın ilk yatırımcıları olan o beyefendi/hanımefendi insanların bilgiyi paylaşmada ki asaletleri,karşısındaki ile iletişim kurarkenki zarafetleri,çok özlüyorum o günleri ve o insanlarıBirde şu günümüze ve insanlarına bak,insanın göğsü sıkışıyor,ağzına acı tat geliyor,elini kımıldatası gelmiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    +1 katılıyorum, ama maalesef işte yeni Türkiye

4. Ben dudu ağbiyi bu forumlarda 6 yıldır takip ederim tuprs ,eregl ,hekts , froto, brisa ve hatırlamadığım diğerleri hep faydasını gördüm SAĞOLSUN .. ama benim hektasım hiç olmadı ne ilginç ??? 🇹🇷🇹🇷

5. Yani horasanlı hakkaten kabak tadı verdin… Yok dudu şöyle yok dudu böyle. Başka hesapları var onlardan yazıyor falan filan… Varsa fortla ilgili bilgin ilgin paylaş okudun millet. Kap haberini kopyalayıp yollamakla paylaşım olmuyor sadece. Ben dudu kaptanın yazılarını hatta uzuuunvadenin yazılarını da okuyorum. Ama sen gerçekten kabak tadı verdin, baydın, sayfaları işgal ettin… Yeter artık bence tavsiyesidir

6.  Alıntı Originally Posted by özmen Yazıyı Oku
    Kendi çapımda teknik analiz yaparım, daha çok hareketli ortalamalara, tepelere diplere dikkat ederim. Ancak unutulmamalıdır ki teknik analiz sonuçta istatiksel yöntemlere dayanır, asla %100 doğru sonuçlar vermesi beklenmez.
    Vakti zamanında istatistik dersimize giren prof istatistiğin 5 tanımını yapmıştı. Bu tanımlardan yalnızca biri aklımda kaldı: "İstatistik büyük bir yalandır"
    Tam cümleyi hatırlamıyorum ama şu minvalde bir söz de vardı: "Yeterince kurcalanmış bir veri seti size istediğiniz sonucu verebilir"
    Ben de temel analizin yanında mutlaka teknik analize de bakarım. Fakat dediğiniz gibi, hata payını göz ardı etmemek gerekiyor

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Saygılar
    "Sonunda zengin olduğunuzda, ilk etapta aradığınız şeyin bu olmadığını anlayacaksınız. Ama bu başka bir günün konusu." Naval Ravikant

7.  Alıntı Originally Posted by serdary Yazıyı Oku
    Vakti zamanında istatistik dersimize giren prof istatistiğin 5 tanımını yapmıştı. Bu tanımlardan yalnızca biri aklımda kaldı: "İstatistik büyük bir yalandır"
    Tam cümleyi hatırlamıyorum ama şu minvalde bir söz de vardı: "Yeterince kurcalanmış bir veri seti size istediğiniz sonucu verebilir"
    Ben de temel analizin yanında mutlaka teknik analize de bakarım. Fakat dediğiniz gibi, hata payını göz ardı etmemek gerekiyor

Saygılar
    Bir de şu var; istatistik mini etek gibidir, çok şeyi gösterir ama en önemli şeyi göstermez.

Alın size istatistik,

Bu sayfanın ilk gönderisine gidin, 13 Nisan 2023 de açılmış sayfa ve tam 369 gün olmuş, bu da sayfaya yazanların rumuzları ve yazdıkları yazı sayısı : https://www.hisse.net/topluluk/misc....posted&t=56113

En çok yazan zat @uzunvade87 kod adlı İzmir kumrusu arkadaşımız ve yazı sayısı gğnde 2 taneye denk geliyor, @alonzo rumuzlu arkadaş 370 yazıyla günde 1 yazı sınırını kıl payıyla aşarken diğer hiçkimse günde 1 den fazla yazı paylaşmamış istatistiklere göre.

Oysa algılarımız bana uzunvade87 'nin günde en az 10 yazı yazdığını söylüyor ama yanlışmış.

İstatistik 87 yaşında bir nineyi 22 yaşında bir âfet-i devran olarak bile gösterebilirmiş meğer.

8.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Bir de şu var; istatistik mini etek gibidir, çok şeyi gösterir ama en önemli şeyi göstermez.

Alın size istatistik,

Bu sayfanın ilk gönderisine gidin, 13 Nisan 2023 de açılmış sayfa ve tam 369 gün olmuş, bu da sayfaya yazanların rumuzları ve yazdıkları yazı sayısı : https://www.hisse.net/topluluk/misc....posted&t=56113

En çok yazan zat @uzunvade87 kod adlı İzmir kumrusu arkadaşımız ve yazı sayısı gğnde 2 taneye denk geliyor, @alonzo rumuzlu arkadaş 370 yazıyla günde 1 yazı sınırını kıl payıyla aşarken diğer hiçkimse günde 1 den fazla yazı paylaşmamış istatistiklere göre.

Oysa algılarımız bana uzunvade87 'nin günde en az 10 yazı yazdığını söylüyor ama yanlışmış.

İstatistik 87 yaşında bir nineyi 22 yaşında bir âfet-i devran olarak bile gösterebilirmiş meğer.

https://youtu.be/xsptORShjgg?si=YwuWw0BTcfp7D0Jv

Temettü yattı yaz geldi Fordotosan keyifli…
    Ben de keyifliyim.
    Bu şarkıyı sana armağan ediyorum.
    (Bu mesaj kötü niyet içermez.)

Sayfa 629/678 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •