Sayfa 668/706 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678 ... SonSon
Arama sonucu : 5647 madde; 5,337 - 5,344 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Ben de sadece hissedeyim ama en sağlam hisse bile olsa tek hisse bende stres yapıyor
    Yüzde 35 Froto var.Tupras,Doas,dönemsel olarak da Ttrak.Şu anda ttrak yok,beklemeye aldım

2. Bence Brüt 35-44 tl arasında temettü verir kasımda

3.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Ben de sadece hissedeyim ama en sağlam hisse bile olsa tek hisse bende stres yapıyor
    Yüzde 35 Froto var.Tupras,Doas,dönemsel olarak da Ttrak.Şu anda ttrak yok,beklemeye aldım
    Tek hisse dogru değil tabi ki de.
    Ben diğer şirketleri de takip etmemek adına fiyattan bagımsız ondan forda ekledim her seyi.
    Zamanında hektas varken çiftçilere ilaçlarını sorardım ne kullanıyorsunuz diye petkim varken poset satan toptancıya yolum düşerken gıda çarsısında petkimden nasıl mal alıyor diye sorardım bu zihnimi yormaya başladı.Onun için yıllar içinde ford u sectim.
    İnşaat alanında beton çimentoyu sorardım demir fiyatlarını sorardım arcelik bayilerine girip çaktırmadan satıslara fiyat karsılastırmalarına bakardım.
    Şirketleri böyle tutmak gerekiyor diye düşünmüştüm hep.
    Otosan a gelirsek binek ticari agır ticari her sey var.Bana yeter dedim gectim.
    En cok zorlandıgım otokar olmustu.Askeri araç kalite satıs vs leri soramıyordum bilgi azlıgı vardı.
    Zırhlıları şirket mi üretiyor alıyor ne kadara alıyor kime satıyormbu bilgiler azdı hep.
    Şirketlerle ilgili ayrıntı bilgileri yatırımcı ilişkilerinden öğrenmek cok zor.o bölümdeki elemanlar da bilmiyor.
    Amerikada bir araca bindim.bir parçası made in turkey yazıyordu aradım şirketi biz buraya bu ürünü satıyor muyuz diye bilmiyorum demişti.
    Tek şirket risktir kimseye tavsiye etmem.
    Ytd

4.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Bence Brüt 35-44 tl arasında temettü verir kasımda
    Ben de ner 40 bekliyorum.
    Nasip inşallah.
    Ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,087
    40 olursa ben Allaaaaaaaaaaaah diye baggirip 3 tane ters parende atarim sevincten
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Ben de ner 40 bekliyorum.
    Nasip inşallah.
    Ytd
    Karlılık ilk üç çeyrekte en az enflasyon oranında artarsa ve kar marjı aynı olursa 40 lira net beklerim bende. Şu ana kadar satışlar ve ihracat geçen senenin üzerinde. (İlk çeyrek) Romanya artık çok üretmeye başladı ve devam edecek gibi. (Umarım kara katkı verir) İlk çeyreğe göre tek olumsuzluk kamyon satışları ve ihracatı. Aslında kamyon üretimi iyi ama satış çok kötü şubat ve mart'ta. Ürettiklerine göre satarlar diye kendimi yeşillendiriyorum. Bu akşam bilanço gelirse merakımızı gideririz.

7.  Alıntı Originally Posted by aslan.42 Yazıyı Oku
    Karlılık ilk üç çeyrekte en az enflasyon oranında artarsa ve kar marjı aynı olursa 40 lira net beklerim bende. Şu ana kadar satışlar ve ihracat geçen senenin üzerinde. (İlk çeyrek) Romanya artık çok üretmeye başladı ve devam edecek gibi. (Umarım kara katkı verir) İlk çeyreğe göre tek olumsuzluk kamyon satışları ve ihracatı. Aslında kamyon üretimi iyi ama satış çok kötü şubat ve mart'ta. Ürettiklerine göre satarlar diye kendimi yeşillendiriyorum. Bu akşam bilanço gelirse merakımızı gideririz.
    Eyvallah.
    Amerika da da kamyon satışı yapmamız lazım. o kısmın satısınının bu söyledğimden bagımsız orta uzun vadede daha da artacagını düşünüyorum.Amerikaya mal satmak ne kadar kar bırakır nedir ne değildir bakmak lazım aslında.
    Çin ve amerikan pazarını önemsiyorum.Cin dediysem de asya pazarı.Orada mal satmak şirketin maliyetini düşürür.
    Lisans verme yoluyla da olabilir.çinlere gerçi güvenilmez her seyi taklit edip pis bir ticarer algıları var.
    Ytd syg

8. Brezilya çok büyük bir ülke ve bizim gibi kamyon tır sayısı çok fazla ama uçsuz bucaksız şehirlerarası yollarda giderlerken arkadan başka bir araçla kamyona tıra çıkıp (her 2 araç da seyir halinde iken) dorsedeki malları çaldıkları için dorsenin arka dingillerini yükselterek bundan korunma yoluna gitmişler.

Tüm fizik kurallarına aykırı olan bu yöntem özellikle fren yaparken ve yokuş inerken ağırlığın ön aksa binmesine ve fren mesafesinin uzayıp, balata ve disklerinin anasının ağlamasına sebep olsa da malı çaldırmaktan iyidir diye düşünüyorlar.

Bu kamyonlara kıçı havada olduğu ve koşarken ona benzediği için kanguru kamyon diyorlarmış.

Kamyonları çirkin ama kadınları güzel Brasil bacılarımıza burdan hörmetlerimizi sunarız.
    Ford Sync Multimedia aracılığıyla araç içinden gönderilmiştir.

Sayfa 668/706 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •