Sayfa 683/683 İlkİlk ... 183583633673681682683
Arama sonucu : 5463 madde; 5,457 - 5,463 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    İyide dudu bey 5 yılda şu kadar isterim demek için 5 yıl öngörülür olmalı değilmi?Ülkede 1 yıl sonrasını bile görmek na mümkün,Ford dahi bu yüzden ilk taksidi kısıp etrafa bakıp ülkede işler biraz normal giderse ikincide telafi etmeye çalışırken siz 5 yılda şu kadar olmazsa kabul etmem diyonuz.Yanlış anlama olmasın dediğiniz şeyi hepimiz isteriz ama Türkiye gibi bi yerde yaşadığımızıda unutmamak lazım kanaatimce.Herşey bi yana ülkede her şeyin akıbeti bi kişinin iki dudağının arasındayken böyle uzun vadeli atışlarda biraz ihtiyat biraz temkin birazda itidal iyidir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    İki dudak arası ülke, ila nihaye devam etmeyecektir.
    Nelerden geçtik, yaşım 46, beni ne rejim, ne savaş, ne deprem, herhangi bir şey korkutamaz.
    Korkutamaz derken, maddi olarak diyorum yoksa can korkum var

2. İhraxatçı şirketleri desteklemek hükümet için de avantajlı.Döviz kazandırıyor,istihdam sağlıyor

3. Vadeli mevduatlarda, para piyasası , borçlanma araçları vs. gibi bazı fonlarda stopajin arttirilmasi hisse senetlerine faydalı olabilir.
    Hisse senetlerine gelecek paralarda fort nasibini alır .

4. Yıllardır forumu okurum, günde belki en az 200 kez girerim, çoğumuz da aynı durumdayız.

Ne parayı bulabildik, ne hayallerimize ulaşabildik. Ben böyle ummamıştım. Tükenen ömür sermayemizmiş, ne kadar koşarsan koş yetiştiğin sadece nasibinmiş,

Sıkıldım artık valla. Yemişim Fortunu tüpraşını doaşını hektaşını tkuru'yu trabzon limanı, mavi jeansını.

Öeeahhhh, ne zaman gelicek ulen bu para bize?
    Ford Sync Multimedia aracılığıyla araç içinden gönderilmiştir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,032
     Alıntı Originally Posted by Fabric Yazıyı Oku
    İki dudak arası ülke, ila nihaye devam etmeyecektir.
    Nelerden geçtik, yaşım 46, beni ne rejim, ne savaş, ne deprem, herhangi bir şey korkutamaz.
    Korkutamaz derken, maddi olarak diyorum yoksa can korkum var
    Benim de yasim 64.
    3 tane gercek darbe, bir kac post modern darbe, sayisiz muhtira, hukumet krizi, secim, koalisyon, askeri harekat, operasyon, rejim krizi, ekonomik kriz, sok deval, depremler, kurakliklar, firtinalar, en son pandemi, neler gordum neler.
    Bu sefer bittik daha da belimizi dogrultamayiz dedigim her seyden cok sukur sag salim ciktik, para da kazandik.
    Allah saglik sihhat versin, bu durumdan da cikariz, cikacagiz.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,032
    1- Soros'un meşhur "yatırım, sonu yanlış giden spekülasyondur" ile başlayan sözü doğru değildir. Bu sözün kendisi, konuyu amacından saptıran bir spekülasyondur. Yatırım, bir yaşam felsefesidir.

2- Bist 100 bir illüzyondur. Buradaki rakama takılırsanız, görmeniz gereken şeyi göremezsiniz.

3- Kolay yoldan para kazanmak için gelenler, paralarını kaybedip gidecekler. Bunun alternatifi söz konusu değil. Burası para kazanma veya karın doyurma yeri değildir. Varlık edinme ve standart yükseltme yeridir. Burası, para için çalışanların değil, parayı kendisi için çalıştıranların yeridir. Buraya geçinmek için gelenler yok olurlar. Yok olanların yerine hep yenileri gelir. Onlar da yok olurlar. O nedenle, çoklukları ve geçici varlıkları sizi aldatmamalı.

4- Borsa sadece bir araçtır. Amaç bağlamında, borsa diye bir şey yoktur. "Borsa oynamak" diye bir şey yoktur. Bunu, bu şekilde görenler ve dile getirenler, bunlar da yok olurlar.

5- Vade yoktur. Vade, sonsuzdur. Cünkü ilk maddenin son cümlesi.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    1- Soros'un meşhur "yatırım, sonu yanlış giden spekülasyondur" ile başlayan sözü doğru değildir. Bu sözün kendisi, konuyu amacından saptıran bir spekülasyondur. Yatırım, bir yaşam felsefesidir.

2- Bist 100 bir illüzyondur. Buradaki rakama takılırsanız, görmeniz gereken şeyi göremezsiniz.

3- Kolay yoldan para kazanmak için gelenler, paralarını kaybedip gidecekler. Bunun alternatifi söz konusu değil. Burası para kazanma veya karın doyurma yeri değildir. Varlık edinme ve standart yükseltme yeridir. Burası, para için çalışanların değil, parayı kendisi için çalıştıranların yeridir. Buraya geçinmek için gelenler yok olurlar. Yok olanların yerine hep yenileri gelir. Onlar da yok olurlar. O nedenle, çoklukları ve geçici varlıkları sizi aldatmamalı.

4- Borsa sadece bir araçtır. Amaç bağlamında, borsa diye bir şey yoktur. "Borsa oynamak" diye bir şey yoktur. Bunu, bu şekilde görenler ve dile getirenler, bunlar da yok olurlar.

5- Vade yoktur. Vade, sonsuzdur. Cünkü ilk maddenin son cümlesi.
    Teşekürler DUDU

Sayfa 683/683 İlkİlk ... 183583633673681682683

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •