Sayfa 656/695 İlkİlk ... 156556606646654655656657658666 ... SonSon
Arama sonucu : 5558 madde; 5,241 - 5,248 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    15.03.2021 FROTO 31.09 USD
    13.07.2022 FROTO 14.70 USD

ATH : 37.63
    güncel 33.50 USD

iyi bir şirket dahi olsa nerede aldığınız önemli.
    2021 tepeden alan bugün abd enflasyonu dahil ettiğimizde temettüler dahil etsek bile kar etmemiştir.
    Borsada zamanlama herşeydir. En güzel hisselerde bile yanlış fiyattan kucaklandı mı belli birde stratejiniz yoksa kaybetmeniz kaçınılmaz dır. Güzel hisseleri birde iyi yerden maliyet yaparak beklendi mi de kazanmak kaçılmazdır.
    froto koç şu bu farketmez. eregl de olanlar burada olmaz umarım. 2.5 dolarda gazlanan firma bugün 1.2 dolarda debeleniyor. 1500 9500 borsa rallisinde bırak kazanmayı dolar bazlı yarı yarıya eridiler. Bir yere ky fonlar şunlar bunlar hucum ederse alarm zilleri çalmaya başlar. Umarım ford un başına da bu gelmez . Son haftalarda bir köpürtme var hem koç şirketlerini hem frotoyu.

2. Abartmamak lazım bencede,nihayetinde kurların baskı altında kalma ihtimali oldukça yüksek ve uzun süreli bir dönemin henüz başında olabiliriz.Bu durumda son 4 yılda hızlı yükselişlere alışmış olup hele birde bu dönemde Ford ile tanışmış olanların anasını ağlatabilirler.Fordun son 4 senesini bence herkes unutmalı,çok ekstrem bir dönemdi.Aslında pek çok hisse için böyleydi ama biz ihracatı yüksek kazancımız euro olunca çok daha olumlu etkilendik.Şimdi gelirlerimizi oluşturan para birimi(€) yatay ve tl ye karşı stabil seyreder ise son 4 yılda gelen ivmeli bilançolarında ivmesi yavaşlayacak.Tek hisse yapmayın,sepet yapmak gerçekten önemli.Bu yıl Koç özelinde Arçelik benim favori gördüğüm şirket.Dünyanın en büyüklerinden amerikalı şirket ile yabancı ortaklık yaptılar.14 yıldır bir çok yatırım yapıp nihai hedefi olan 1 numara olmalarına artık az kaldı.Koçun yeni gözde şirketi olmaya en ciddi adaydır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

3.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    15.03.2021 FROTO 31.09 USD
    13.07.2022 FROTO 14.70 USD

ATH : 37.63
    güncel 33.50 USD

iyi bir şirket dahi olsa nerede aldığınız önemli.
    2021 tepeden alan bugün abd enflasyonu dahil ettiğimizde temettüler dahil etsek bile kar etmemiştir.
    Mete abicim, ülkemizde sen de bilirsin ki TL de dolar da illüzyondur, hokus pokustur.

Örneğin

Froto 730 lira
    Dolar 30 lira

Doları tam 5 ay baskılıyor Şimşek Memet,

ve fekat bu arada Froto 1.200 liraya çıkarken dolar yine 30 lira,

Bu durumda sen Ford'dan 5 ayda dolar bazlı %70'e yakın kazanmış görünürken doları bi serbest bırakıyolar hooop 20 günde 45 lira oluyor ve dolar bazlı kazancın %70'den 35 e düşüyor.

Örneğin asgari ücret 17.002 lira oldu Ocak ayında,
    O zaman dolar tam 30 liraymış ve asgari ücret (566 dolar)
    bir adet Ford Transit falan modeli sıfır km 850 bin lira (28 bin dolar) imiş,
    50 asgari ücret;

Aradan 4 ay geçti, 5. aya giriyoruz,
    Dolar 32.60 oldu (%8,5 arttı)
    Asgari ücret TL bazlı aynı, dolar bazlı 566 dolardan 520 dolara düştü.
    bir adet Ford Transit falan modeli sıfır km 1 mn lira oldu ( 30 bin dolar)
    59 asgari ücrete çıktı.

Doları serbest piyasa kurallarına göre rahat bıraksalar belki de şu anda 42 liraydı ve her şey bambaşka olacaktı.

Yani bu ülkede dolar bazlı da yuro, TL bazlı da baksan her şey tuhaf, yalan dolan.

4. Yazılanları dikkat ve merakla okudum.

5. Birinci ceyrek beklentim 1350 lira idi,iskontosu ceyrek sonuclari yaklastikca istah acici,faiz yatayda kalirsa bir nebze seans icinde tepki beklerim

6. İleriye not olsun, kimse buradan iş çıkarıp alıp satmasın, hesap herkese gore degisir: Bu sirket: arac uretim sayisi*2000 eur arac basina kârdan ibaret. TL nin cok da esprisi yok.

Yakin zamanda gunun birinde 900 bn uretirse 1.8 milyar Eur / 350 milyon sermaye = kabaca 5 eur hbk. , 8-10 fk dan 40-50 eur hisse fiyatı olabilir. Baba kagit oldugundan ne cok ezilmesine ne de aya cikmasina izin vermezler. 5 hbk nin 3 unu temettu verse elinde tuttugun surece havadan doviz bazli ek kazanc.

7. Günlük RSI 51,65
    Haftalık RSI 67,61
    Aylık RSI 79,18

Her üç pariterde de alım ağırlıklı görüntüsü var. Ufak satışlarla kafasına vurup hisseyi dinlendirdikleri çok açık. Yukarı yön yakındır
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
     Alıntı Originally Posted by koyay Yazıyı Oku
    İleriye not olsun, kimse buradan iş çıkarıp alıp satmasın, hesap herkese gore degisir: Bu sirket: arac uretim sayisi*2000 eur arac basina kârdan ibaret. TL nin cok da esprisi yok.

Yakin zamanda gunun birinde 900 bn uretirse 1.8 milyar Eur / 350 milyon sermaye = kabaca 5 eur hbk. , 8-10 fk dan 40-50 eur hisse fiyatı olabilir. Baba kagit oldugundan ne cok ezilmesine ne de aya cikmasina izin vermezler. 5 hbk nin 3 unu temettu verse elinde tuttugun surece havadan doviz bazli ek kazanc.
    En ise yarar yorum budur benim gozumde.

Tekrar ediyorum benim gozumde..
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 656/695 İlkİlk ... 156556606646654655656657658666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •