Sayfa 144/677 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244644 ... SonSon
Arama sonucu : 5415 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Bunları kap a vermesi lazım…
    Vermemesi yanlışâ€¦
    Ytd
    https://www.enkocaeli.com/haber/1592...uretim-basladi

2.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Benim şöyle bir tezim var
    Şirket neon ışıklarının üstünde olmasını istemiyor. Biz üretimimize bakalım, toz kaldırmadan karımızı yapalım, Togg dan sahne çalmayalım reizi kızdırmayalım gibi. Hisse fiyatını da o yüzden frenlemek adına iyi şeyleri duyulmadıkça bahsetmiyorlar . Kötüleri hemen açıklıyorlar. Çünkü hisse fiyatı giderse gözler aynı zamanda şirkete çevriliyor. Bunu istemiyorlar. Akıllarınca şirketi koruyorlar ama bizi mağdur ediyorlar
    Bunu düşünmemiştim…
    Syg

3.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Bunu düşünmemiştim…
    Syg
    İlk togg için çağrı yapılırken rahmetli M.Koç bu ticari intihardır diye eleştirmişti ve biz zaten ford ta yerli araç kamyon motor herşeyi yapıyoruz diye eklemişti. Reizz çok kızdıydı

4.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Detayını okumamıştım. Ancak tofaş için iyi haberler varmış. teşekkürler
    by alanzo
    Stelantis araba dağıtımını alması çok büyük is katılıyorum.
    Ama Araba üreten fabrika bir nevi galerici oluyor. FROTO dan çok DOAS a benziyor.
    BEn TOASO nun araba üretmesini yeglerdim.
    Ama DOAS mükemmel karlar açıklıyoe. TOASO onun fevkinde karlar açıklayacaktır.
    TOASO DOAS a elini öptürür.
    Ama artık FROTO nun rakibi değil.
    Ama KOÇ grubu her zaman sapkadan tavsan çıkarır.
    FAbrkayı satar mı, baska bir grup ile araba üretimi konusunda anlasır mı bilmem.
    ama KOÇ sapkadan bir tavşan çıkarırsa TOASA da olmak isterdim.

5.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    by alanzo
    Ama Araba üreten fabrika bir nevi galerici oluyor. FROTO dan çok DOAS a benziyor.
    FAbrkayı satar mı, baska bir grup ile araba üretimi konusunda anlasır mı bilmem.
    Tofas araba üretmeyecek diye bir sey yok ki!
    Ytd syg

6.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Tofas araba üretmeyecek diye bir sey yok ki!
    Ytd syg
    TAbiki üretecek
    Suan EGEA kaldı en çok satan model. Efsanesi Doblo yu kaptırdı.
    yeni modeller gelecek ama sadece TR ile sınırlı bir üretim olacak.30 bin satarsa 30 bin ticari üretecek.
    YAnlıs anlasılmasın TOASO belki daha karlı bir sirket olacak.SAtıs/ciro/karlılık patlaması yapacak. hisse fiyatı katlayacak. ama ne aldığınızı bilin.
    Ben burada FROTO cu olduğumdan olaylara FROTO açısından bakıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    by alanzo
    Ciftci binbir emek urettigini isci, gubre, mazot masrafi cikip kufrederek hâle 3-5 e veriyor, hem cikis hem cikis noktasaki kabzimal ete sute dokunmadan ciftciden katbekat marjını koyup perakendeciye satiyor o da ete sute dokunmadan gelisinin uzerine istedigi marji yapistiriyor basiyor, en cok araci kazaniyor.

Otosan 20 bn adam calistiriyor, vergi-arge-kriz-borc bir dunya gider vs. araç başı 1800 eur kâr ediyor. Yani 55 bn. Yani yuzde 8. Bayi net kar marji yuzde 8 olur mu enayi mi? Liste fiyati +üzerine 200-300 bn koyup2. El gibi satiyor. Mesaj bu kadar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,076
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Sayfa 144/677 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •