Sayfa 721/721 İlkİlk ... 221621671711719720721
Arama sonucu : 5767 madde; 5,761 - 5,767 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. sen cidden mi sordun sigortadan nasıl para geliyor diye?
    deprem parası...
    demedim mi Osman ım favök yanıltır diye...
    %440 +...
    favök e bakan yarın dayanır artık...aslolan esas faaliyet karı..net esas faaliyet karı...

2.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    sen cidden mi sordun sigortadan nasıl para geliyor diye?
    deprem parası...
    demedim mi Osman ım favök yanıltır diye...
    %440 +...
    favök e bakan yarın dayanır artık...aslolan esas faaliyet karı..net esas faaliyet karı...
    Yok be, şakasına sordum. Evet net esas faal. kârı elbette işin aslı, bel kemiği ve fekat bu kârın nasıl geleceğinin işaretlerini çok iyi okumamız lazım güncel gelişmeleri takip edip doğru yorumlayarak.

İmdiiii,
    Froto'da hemi satışlar düşüyor hemi de kur yerinde sayıyor.
    Geçen yılın ilk çeyrek ortalama euro kuru ile bu yılınki arasında fark çoktur ama yıl sonuna doğru bu fark sürekli kapanacak.

Örneğin 2023 ilk çeyrek euro kur ortalaması (diyelim ki) 22 ve bu yıl 33 ise arada 11 lira ve %50 fark varken bu fark 4. Çeyrekte sıfırlanacak gibi eğer bu yılın son 3 ayında da kur aynı kalırsa ve geçen yıla göre kur avantajını tamamen kaybetmiş olacağız.

Böyle bir şey mümkün olur mu bilemiyorum.

Napolyon ordusunu savaşa yollamış, kendisi gitmemiş, yenilip dönmüşler, baş kumandanı çağırıp neden yenildiniz diye sormuş, rapor istemiş, faaliyet raporu ver bana demiş.

Kumandan da demiş ki Efenim yenilgimizin 12 farklı sebebi vardı. Bir, cephanemiz bitti diyince Napolyon "Tamam sus" demiş, "diğerlerini saymana gerek kalmadı"

Ordu, savaşa yeterince cephaneyle gitmezse diğer sebepler hep önemsizdir.

Fortoto del Piero Transitto Totti Courierro Kamyonetto Panel vanetto satışları düşmüşse ve de kur sabit kalıp araç başı TL maliyetler arttığı için cephanemiz bitti gibi bi şi olmuş bu.
    Ford Sync Multimedia aracılığıyla araç içinden gönderilmiştir.

3. ekonominin başı mehmet emmi her karşısına çıkan üreticiden kurla ilgili şikayet alıyor.kur u serbest bıraksa enflasyon uçar,bırakmasa kepenkler kapanır.
    faiz arttırması lazım ta Fed faiz indirene kadar..o zaman krediye ulaşamıyor firmalar..kim kredi alır bu faizlerde..
    e bankalarda mevduat var para satamıyor..
    bir çift öküz yeter mi
    de ha mehmet emmi.....
    der ki bilenler:yaza döviz girmeye başlarken kuru çaktırmadan salacaklar bir müddet...ben anlamadım gerçi..mantıksızda değil..elinde döviz varken kafasını hemen ezebilirsin..alırmı bu risk i bilmem..ama çok nefessiz kaldı mehmet emmi..
    bu taraftan turizmcileri dinliyorsun,enflasyondan fiyatlar uçmuş eskisi gibi geleceklerini zannetmiyorlar...zaten yerli ölmüş..
    konaklama herşey dahil İspanya ile kafa kafaya gelmiş..sen nereye gidersin?
    Datça dan yunan adalarına gidiyorlar tatile wallahi...daha ucuz ,bol bol yiyor içiyorsun ada görüp geliyorsun..
    nerden baksan tutarsızlık
    nerden baksan ahmakça

4. Nüfus ıslahı
    Eğitim
    Üretim
    Bu üç kriter olmadıkca kalıcı düzelme çok çok çok zor.
    Dönemsel gel gitler olur.Sağlam şirketler de üstesinden gelir.
    Mustafa Kemal Atatürk ün bir sözü var:
    “Bir memleket yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz.Hangi ülke yabancıların yardımıyla yükselmiş?”
    İyi geceler
    Ytd

5. Burada kim nasıl iş yapıyor bilemiyorum
    Ama ben kumaş tüccarıyım
    Herhangi bir senemiz olmasın ki dolara dolara büyümemiş olalım.
    Yenilik yaparsan, akıllı karlar peşinde koşarsan, sürekli sermayenden çalmazsan,
    Bu ülkede büyümeme veya para kazanamama ihtimalin yok.
    Sadece ve sadece çok çalışacaksın. Sürekli yeni pazarları zorlayacaksın.

Kim ne kadar ağlamış inan umurumda değil hatta güçsüz bir zahmet batsın da piyasa temizlensin.

Bu ülke zengin patronların fakir şirketleri ile dolu.

Batacak olan ihracatçı batsın. Dokunmasınlar. Enflasyon düşmeden hiçbir riske girmesinler.

6.  Alıntı Originally Posted by Fabric Yazıyı Oku
    Burada kim nasıl iş yapıyor bilemiyorum
    Ama ben kumaş tüccarıyım
    Yenilik yaparsan, akıllı karlar peşinde koşarsan, sürekli sermayenden çalmazsan,

Kim ne kadar ağlamış inan umurumda değil hatta güçsüz bir zahmet batsın da piyasa temizlensin.

Batacak olan ihracatçı batsın. Dokunmasınlar. Enflasyon düşmeden hiçbir riske girmesinler.
    2000 ler de ben cocuklen Ates Hattı na katılır besim tibuk söylerdi bunları;)
    Haklılık payı var.
    Kayıt dısı ekonomi
    Düzgün toplanmayan vergi
    Vergi vermeyen vatandas
    Vs vs diye uzar gider.
    Ondan sonra verimlilik vs de yok tabi.
    Ekonomi bir bilim.
    Fed baskanı acıklama yapıyor sanat tablosu gibi acıklamalar veriler saglam öngörülebilir krizleri de daha akılcı yaklasımlarla piyasa okuyor.
    Eskiden babama emek mi kutsal sermaye mi diye sormustum da tarlada calısırsan anlarsın demişti.
    İkisi de bence kutsal.
    Ama rantcı avantajı işletmeler sallansın umrumda olmaz.
    Yatarak para kazanan insanlar sallansın umrumda değil.
    Ama alın teri döken emekçi patron onlara kıyamam yüreğim ezilir gördükçe hatta.
    Allah hepimizin işini gücünü rast getirsin.
    Ama sunu gördüm gözlem olarak.Bir patron tutkuyla işine yatırım yapıyorsa daima büyüyor ne iş yaparsa yapsın.Ne zaman neslinden tembel biri gelir o zaman gidiyor her sey…
    Ytd syg

7.  Alıntı Originally Posted by Fabric Yazıyı Oku
    Burada kim nasıl iş yapıyor bilemiyorum
    Ama ben kumaş tüccarıyım

çok doğru..faiz i arttır,krediye ulaşmayı zorlaştır,bedava krediyle tüm yönetim hatalarını örten firmalarla gerçek firmaları ayır..dişini sık,piyasayı temizle...
    aynı tarifeyi kamu da da uygula..5 yerden maaş alanlar,bankamatik memurları,38 tane makam aracı..
    konuştukça siyasete girer olay......

Sayfa 721/721 İlkİlk ... 221621671711719720721

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •