Sayfa 728/728 İlkİlk ... 228628678718726727728
Arama sonucu : 5824 madde; 5,817 - 5,824 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Yıl sonu 200 e yakınsak bir hbk bekliyorum bakalım tutacak mı?
    Ytd elbette.
    Laf aramızda ben de o civarda bekliyorum ama huyumdur ya tam tedbirli olurum ya da aşık delikanlılar gibi atar tutarım. Şaka bir yana benim de önümüzdeki yıllarda beklentim sayın Dudu gibi, kaza bela olmazsa ortalama 4 € hb temettü. Ne diyelim? Sezar'ın dediği gibi "Artık zarlar atıldı!"
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,121
    https://x.com/Dragonomi/status/1788955802759553471

Patron goruyor yaklasan tehlikeyi
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. yaw şimdi aklıma geldi..
    aslında boşuna tartışıyoruz...yada yazan bakan oldumu kaçırmış olabilirim:
    şu avrupa daki froto nun satış fiyatları....
    hiç aylık bakan oldu mu?
    mesela transit atıyorum şubat ta 20.000 euro, mart ta 20.889 euro?
    gibi... yani liste fiyatı değişti mi?
    eli kolu uzun çevresi geniş olan bir arkadaş (söz temsil uzunvade87)bizi bilgilendirebilir mi?
    hiç o açıdan bakan oldu mu,araştıran...ben kaçırdım varsa da...
    satış düştü ama 1 tık,
    fiyat ta 1 tık yükseldi...diyebilirmiyiz?

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://x.com/Dragonomi/status/1788955802759553471

Patron goruyor yaklasan tehlikeyi
    Kesinlikle ciddi tehlike.Bıden tarifeleri %25 den %100 e çıkarma kararı almış ama zaten US’e Çin arabaları giremiyor.Sadi beyde bahsetmiş zaten.Bu tarifeyi bizde getirdik iyide ettik ama asıl bizim için önemli olan AB nin getirmesi.Onlarda malum Çin karşı kararlarla hammadde tedariğini kesip üstüne alman vw nin çinde en çok satan alman arabası olması gibi gibi nedenlerle bu adımı atamıyorlar.Atsalar en çok bize yarayacak.Ama bunların hepsi geçici çözümler,her işte rekabet edebilmenin tek yolu ar ge inovasyon.Bu işi çinliler tüm dünya uyurken çok iyi yapmış fersah fersah yol almış.Yakalamak artık çok zor.Bu işin sonu baya sıkıntılı olacak gibi.Ya ticaret savaşları şiddetlenir yada batılı şirketler aklını başına alıp arayı kapatır yoksa önünde sonunda çin ölçek gücü ve ulaştığı teknoloji ile çok üreticiyi yok edecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

5.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Abicim sen de uzay mekikleri gibi yükseldikçe bir modülünü geride bırakarak gidiyorsun, MAŞALLAH sen de modül çok. Şimdi senin grafikler Donanma Komutanlığı TCG Saldıray Denizaltısı Oşinografi Daire Başkanlığı Sonar Görüntüleme Birimi gibi, denizin tabanını, lüfer sürülerini, derinliği, suyun sıcaklığını falan ayrıntılı gösterdiği için bazılarının kafası karışabilir,

Hektaş sayfasında bi arkadaş şu basit görüntülü tost makinesiyle çekilmiş grafiği paylaşmış, en gerizekalımız bile anlar,

Teknik Analize Giriş A101 Harca Harca Bitmez Çizdir çizdir gitmez dersi gibi şu grafik,

Arada böyle basit görünüm de paylaşabilirsin örneğin.

Allah da seni güldürsün ..tost makinesiyle çekilmiş dedi.....sonar görüntüleme dedi....ben zeki adamı tanırım..
    sen bizim grafikleri anlarsın..basit sana yakışmaz..
    sende bir araştır avrupa daki satış liste fiyatlarını...
    bak uzunvade87 de bakacak

6.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    yaw şimdi aklıma geldi..
    aslında boşuna tartışıyoruz...yada yazan bakan oldumu kaçırmış olabilirim:
    şu avrupa daki froto nun satış fiyatları....
    hiç aylık bakan oldu mu?
    mesela transit atıyorum şubat ta 20.000 euro, mart ta 20.889 euro?
    gibi... yani liste fiyatı değişti mi?
    eli kolu uzun çevresi geniş olan bir arkadaş (söz temsil uzunvade87)bizi bilgilendirebilir mi?
    hiç o açıdan bakan oldu mu,araştıran...ben kaçırdım varsa da...
    satış düştü ama 1 tık,
    fiyat ta 1 tık yükseldi...diyebilirmiyiz?
    Valla gecen aklıma gelmedi değil sonra vazgectim çok ayrıntıya giriyorum sonra diye;)

7.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Valla gecen aklıma gelmedi değil sonra vazgectim çok ayrıntıya giriyorum sonra diye;)
    sonuç?
    bakacakmısın bakmayacakmışsın?
    5 çayı içtiğin arkadaşlardan Ford bayii olan yok mu?
    bir bak bakalım...
    hakikatten boş yere tartışıyor olabiliriz..
    kur üzerinden yapılan zam düşük satışı süspanse edebilir?

8. Degerli arkadaslar sevgili hissedaşlar
    Çin bir tehlike ise tüm sektörlere tehlike.
    Çin ahlaksız pislik bir üretici neden diyeceksiniz?
    Çünkü kapital olmayıp devlet kapitalini uygulayan ikiyüzlü bir sistem.
    Uluslararası hukuk alanında doktora yapmıs biri olarak hukuk mezunu biri olarak net olarak şunu ifade etmeliyim ki abd yi karsısına alırsa Çin rusya abd ile beraber hareket eder.
    Ukrayna meselesinde tiyatro izledik elbette planlı bir tiyatro değil ama mesele şuydu avrupa seni koruyan Abd dir.
    Göç ü Türkiye de tutmalarındaki ana sebo de bu abd isteğiyle.Avrupa seni ben koruyorum.
    Gerekirse Ab için de o kararları aldırırlar.
    Üstünkörü böyle ifade etmiş olayım.
    Çin ise kahramanlık(!) yapamayacak en son yapmak isteyen japonya dümdüz oldu.Ve abd için üretim yapıyor.
    Çin ürerimini dünyada geçiş için kullanacaklar.Çin sahip oldugu üretim gücünü Batı ya hizmet için kullanacak.Ya da bedelini ödeyecek.
    Batarya meselesine gelince batarya teknolojisi gelişiyor.Ve batılı firmalar batarya konusunda sırtını dönmüş değil.
    Benim uzun vade risk bakısım bu.
    İster kabul edelim ister etmeyelim dünyanın merkezi Batı.
    Çin ya bu Batı dünyasına entegre olur ya da kafasını kaldırırsa bedelini öder.Gerekirse Çin in rejimi bile değişir.onlar da bunun farkında.
    Dolayısıyla oyuna devam sıkıntı yok;)
    Ytd

Sayfa 728/728 İlkİlk ... 228628678718726727728

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •