Sayfa 666/699 İlkİlk ... 166566616656664665666667668676 ... SonSon
Arama sonucu : 5586 madde; 5,321 - 5,328 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Ben de diyorum ki “Ford,Brisa,Tüpraş,Arçelik,Kchol “
    Gibi baba hisseler bile olsa bu sirketlerin donguleri, yonetimsel sorunlari, sektorel problem vb olabiliyor.

Dusunsenize portfoyde 6-7 tane agirlikli hisse tutuyorsunuz her sirketin ceyrek sonuclarini, yatirim hedeflerini, sektorlerini vs takip edeceksiniz sonucta gidip aktif yonetilen bir hisse fonu kadar para kazanamayacaksiniz ya da ancak basabas olacak.

Tek tek hisse tutmanin hekts, sasada oldugu gibi olumcul riskleri de cabasi.

Mesela gecen sene enerji, sonra holding, simdi banka rallileri oldu. iyi bi yatirimci olsaniz bile bunlari yakayip mevcut hisseleri gozunun yasina bakmadan satip gecmek zor.
    Üstad tam olarak ne hedeflediğin önemli değil mi?
    Hepsini yakalamak neden? Bir istek mi bir zorunluluk mu?
    Eğer dolara dolar, ortalamada euro bondu geçmişsem ve bu bana yetiyorsa, neden daha fazlasını istiyor olayım ki?
    Bu göreceli kabul ediyorum. Dolara dolar yüzde 15 yıllık kazandım diyelim, bu yılda 1000 dolar kar manasına geliyorsa tabii ki bir sorun ama bu 70000 dolar ediyorsa mesela, yeterli olamaz mı?
    Her hayatın kendi elbisesi yok mu yani.
    Kimi yüzde 3000 leri yakalamak isterken kaybolur gider, kimi dolara dolara amerikan faizlerini geçsem yeter der.
    Ortalama bakınca ayı, boğa, sektör sorunu, çip sorunu, savaş vs. Bunlar bizi neden ilgilendirsin.
    Bu sene kötü bir satış ve yerinde sayış, bir dahaki sene yüzde 50 gidiş bana yetiyor olabilir. Doğru mu?

Kafamda rahat, kendi işimi yapabiliyorum. Yani kendi ticaretimi kafam rahat yapabiliyorum. Speklerle operasyona girdiğimde oldu inanın düşünülen gibi değil. 1 den aldım 40 dan sattım yok. 1 den aldık 40 dan sattık ve bunu yaparken 35 lira hisse başı para harcadık, kar 5 bölelim ikiye oluyor. İnanmayan çıkacaktır ama eski kurtlar beni anlayacaktır.

2. Yav burası sanal ortam, yardırın gitsin. Tahminleriniz tutmasa da sorun değil, hem ne demişler; Türkiye'de her şey olabilirsiniz ama rezil olamazsınız.

Ayrıca Froto gibi Bist'in ağır abisi bir hissenin tuittırda, forumlarda gazlanarak kısa zamanda aşırı yükseleceğini ya da düşeceğini hiiiiiç sanmıyorum.

Froto sayfasındaki yazarların da tamamı zeki insanlardan oluşuyor gördüğünüz gibi. Böyle bir kadro kolay bulunmaz.

Zaten burda yazabileceğimiz şeyler belli;

Aylık kaç adet araç satıldı? Bunu bilebiliyoruz.
    Euro kuru kaç? Bunu da bilebiliyoruz.
    Çeyreklik kar, satışlar ne geldi? 3 ayda bir de bunu biliyoruz.
    Temettü ne olacak? Bu da hemen hemen belli.
    Bedelsiz verecek mi? Bunu bilemiyoruz.

Yani basit bir şirket bu, satışlar iyi gidiyorsa her ay rahatsın. Ayda bir ODD verilerine bak yeter.

En maldonado insanın bile anlayıp çözebileceği bir yatırım bu.

Fort.
    Her nerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsan.
    Konektik pipıl.
    5 vites.
    Ford Sync Multimedia aracılığıyla araç içinden gönderilmiştir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,076
    Sanal ortam hasta eder.

Bir sure sonra gercek ve sanal biribirine karisir.

Dudu kadin midir erkek midir?

Gercek bir kisilik midir?

Gercekten var midir?

Portfoyu var midir?

Gercekten lakerda ve ahtapot sever mi?
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4. Oyak ve iş grubuna sabancılara ondan kızıyordum işte.
    İnsanların güvenleri sarsıldı.
    Tek hisse risktir o riski alamyacak kişi sepet yapmalı.
    Sn fabric in dediği gibi beklenti ne bellemtileri karsılıyor mu?
    Otomotiv 6 hisse yap yan sanayi ekle otomotiv sektörü bitmiş olur sepette.
    Böyle böyle sepet yapmak mantıklı strest olacaksa insan.
    Ama şu bir gerçek rahat uyumuyorsa insan riski dagıtmalı.
    Vade önemli koyulan para önemli beklenti önemli…
    Isık ökte nin dediği gibi 10 şirket 300 bin bu da değer mi degmez mi düşünülmeli.
    Çarpraz sektör yapılabilir menkul kıymet hissesi konulabilir.
    Fiyatlanmaya yakın olanın agırlıgı azaltılabilir vs bir sürü yöntem teknik var.
    Ama şu bir gerçek teke tekte bakıldıgında iyi şirketler birbirine orta uzun vadede birbirine yakınsar.

Burda gıcık oldugum tipler dahil fikirsiz adam yok.
    Ford otosan ın kalitesi de burdan geliyor.
    Herhangi bir adam gideyim de ford alayım demez.
    Temettüsü ne çok ne az hisse ne zıplar ne sürünür.
    Ama çok acı ki biz de buffet gibi sepet yapmak isterdik.Uzun vade stop edip temettü yemek isterdik öyle olmuyor.Aktif olarak yönetmek icsb eder.
    Hiç olmazsa temettü akısını koyarken dikkat etmek gerekiyor vs vs.
    Fonları da orta ve uzun vadede basarılı görmüyorum onu diyim yeri gelmişken söyleyeyim.
    Vs vs
    Ben 5 sene tutayım emlak altın doları fln geceyim sonra cıkarım diye geliniyorsa o üzebilir insanı.Çünkü piyasanın meti ne zaman fiyatlayacagı belli olmaz.
    Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sanal ortam hasta eder.

Bir sure sonra gercek ve sanal biribirine karisir.

Dudu kadin midir erkek midir?

Gercek bir kisilik midir?

Gercekten var midir?

Portfoyu var midir?

Gercekten lakerda ve ahtapot sever mi?
    Ben senin bütün tanıdıklarının portföyünü yönettiğini düşünüyorum;)
    Haydi benim vaktim bol da senin sıkılman lazım bu yaşta yatırım takip etmekten…
    Gerçi zenginler ölünceye dek parayla ugrasırlar;)

6.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Bu sayfadaki herkes ruh hastası.

Obsesif kompulsif (takıntılı) kişilik bozukluğu olanlar, şizofrenler, paronayaklar, manik depresifler, borderline olanlar, 350 bin lotum, 12 şirketim var ama benden habersiz Çin malı fotokopi makinası almışlar diyenler, oraletçiler, karbonat Erollar, her telden insan var,

Bu kadar manyak Frotoda durana kadsr küçük bi hisseye doluşsaydık 1 yılda 30 kat kazanmıştık.
    Her şeyi biz mi takip edeceğiz.
    Bize ne😀

7. @Dudu diye bildiğiniz zat, 2009 yılında Abd nin en büyük yazılım firmalarından Oracle tarafından Türk borsa forumu hisse.net için yazılmış bir yazılımdır, yapay zekadır.

Kolayca akılda kalsın diye adı birbirinin tekrarı olan du hecesinden esinlenilerek Dudu konmuştur.

Aynı anda forumun 8 farklı sayfasında görünebilir.

Yazılım olarak dürüst bir şekilde algoritmalandırılmıştır. Alın dediği hisse gider, satın dediği düşer. Ancak açıktan hiçbir zaman alın ya da satın demez, komut satırlarından kendiniz anlamanız lazımdır.

Şifreli anahtar sözcükler (key words):

Ahtapot, lakerda, tatilim geldi, inanan kalır inanmayan gider, huzurla temettümüzü bekliyoruz, ara gazı, aklımızı alacak, en az 10.000 lot herkese lazım, temettülerim, excele işledim, d vitamini, yürüyüşe çıkıyorum vs vs

Örneğin Ayşe tatile çıksın parolası gibi her birinin ayrı anlamı vardır ama anlayana,

Dudu yapay zekasını programlayan genç yazılımcı 2011 yılında Himalayalara tırmanırken K2 tepesi zirvesine yakın kamp alanından tipi eserken çadırdan çıkınca kaybolmuş, kendisinden de bir daha haber alınamamıştır.

Yazılım kodları açık kaynak kod olmadığı için müdahele de edilememektedir.
    Ford Sync Multimedia aracılığıyla araç içinden gönderilmiştir.

8. Osman abim senin yazılarından çok faydalanıyorum. God senden razı gelir umarım.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

Sayfa 666/699 İlkİlk ... 166566616656664665666667668676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •