Sayfa 879/1003 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929979 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 7,025 - 7,032 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1. Her gelen süre veriyor. 6 sene geçti. Şimdi de 2 sene daha istediler. 8 sene kendi kendine bıraksalardı şimdi Norveç olmuştuk. Eheueheu

2.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    TCMB Erkan: Daha yüksek banknot üzerinde şu anda

Erkan: Enflasyonun 2023 yıl sonunda %58,0 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz (Önceki %22,3)
    %58 hedefi gerçekleşirse. Ocak ayında memura yüklü zam yapmak gerekir.
    Burada Tuik devreye girer mi?

Gaye romantizmi başlamış. Gaye bir vitrin yerel seçimlere kadar. Yanılmak isterim . Şahap gibiler yerine ilaç gibi gelmiş olabilir ama .....

3.  Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    Her gelen süre veriyor. 6 sene geçti. Şimdi de 2 sene daha istediler. 8 sene kendi kendine bıraksalardı şimdi Norveç olmuştuk. Eheueheu
    Ya Ben, Ya Timur, ya da Eşek Ölür

Günün birinde Nasreddin Hoca ile Timur bir araya gelirler ve bir konuda anlaşırlar. Anlaşma şartlarına göre Hoca, üç yıl içerisinde, üç bin altın karşılığında Timur'un eşeğine okuma yazma öğretecektir.

Hoca, Timur'un yanından ayrılıp mahallesine geldiğinde komşuları merakla sorarlar:

"Hayırdır Hocam, Timur'la neler konuştunuz?"

"Sormayın... Üç yıl içinde Timur'un eşeğine okuma yazma öğretip üç bin altınını alacağım."

Komşuları acıyan ifadeyle Hoca'ya seslenirler:

"Hocam, ne yaptın? Hiç eşek okuma yazma öğrenir mi? Vah vah, üç yıl sonra kellen gidecek."

Nasreddin Hoca hiçbir şey olmamış gibi komşularını teselli eder: "Boş verin komşular! Eşeği okutmanın karşılığında üç bin altını peşin aldım. Üç yıl sonrasına Allah kerim. Bu zaman içerisinde ya ben ölürüm, ya da Timur... Belki de eşek..." deyiverir.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

4. Börümcekci yıl sonu 58 i boşverin mayısa kadar yüzde 70 e çıkacak resmisi enflasyonun der…

Kkm 3 trilyon olmuş…

Sistem Her yerden kilit…

5. Optimizasyon moptimizasyon dedimi kitliycek demektir.

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Yeni kelimelerimiz;

Bütünsel, optimizasyon, en kısıtlayıcı, düğüm

Yıl sonu enflasyon %70, sonra gelecek olan veriler daha poh olduğu için müteakip sene enflasyon %80, sonraki seneye de kim öle kim kala

Baskılanmış kur, haşırt diye enflasyon yarattı tekrar...

Sorun şu ki, reel faiz anlaşılan uzun süre pozitif olamayacağından,

Kur ileride de problem olmaya devam edecek..

Ya biriktirdiği rezervi satmak bu şekilde baskılamak zorunda kalacak ki, git gel Konya 6 saat modu,

Ya da müdahale etmeyecek küçük küçük ayarlar dışında dolar bu yıl sonu 30-35, seneye bu vakitler (2024 ortası) 50-55 ler olacak,

Ne zaman ki 2018 den bu yana biriken enflasyon farkı etkisi dolara tam yansır,

Veya faiz>enflasyon olur,

O zamana kadar enflasyon yukarı, dolar yukarı..

Denklemi tek bozacak şey, batıdan gelebilecek büyük sıcak para olur...olur mu...hop 180 derece ben BOP Eşbaşkanıyım demiş miydim...olur..

Bu arada, öyle ya da böyle parasal genişlemeye devamke...

Diyelim ki yıl sonu enflasyon %70, ticari krediler de %35...yine bedava, ne değişti, biraz reel negatiften pozitife hafif yaklaştı o kadar...

Bireysel kredileri kısacağız diyor, kart faizleri v.s. Ticariler devam..

Zaten KKM kur farkı ödemeleri M1 i arttırıyor, dolaylı yoldan M2 ye katkı sağlıyor, negatif faizli ticari kredilerle M2 büyümesi devam edecek..

Sihirli kelime..selektif...seçici..

Saklı seçilmişler yani...hani şu kedi kesenler...pohunda boncuk olangiller canım
    "ikincil" kelimesini de ilave edelim hocam
    ytd..

7.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    "ikincil" kelimesini de ilave edelim hocam
    baştaki "s" harfi düşmüş belli ki...
    ytd..

8.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bu arada Gaye Ablayı beğenmeyenleri sözlerimin başında kınıyorum, ortasında kınıyorum, sonunda da kınıyorum. Yok o bu değildi sanırsam başka bi şeydi

Yaw 6 ay gözünüzü bi kapatın bak, gözlerimin içine bak. bahçe çiti, alma abi almadan buralara geldik.

Damadın eniştesinden filipis marka televizyon dedi.

Yok...filipis eğrisi filan dedi yaw...

En azından bizimle taştaş geçmiyorlar yaw...

Ne deseydi, eskisi misal, yıl sonu enflasyon kesin %38 e düşer bu iş bitti yılanın başını ezdik diyeydi, daha mı iyiydi.

Bana benden öncekileri sormayın...düğüm atmışlar dedi işte...Sikender düğümü..neresinden çekince ne depki vereceğini bilmiyorum diyor...

Bi şey değişmez sizin anlayacağınız, ama en azından daha bilimsel olacağız bundan böyle
    Gaye abla enkaz devralmış resmen..Ne yapsın kızcağız

Sayfa 879/1003 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •