Sayfa 588/1001 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon
Arama sonucu : 8008 madde; 4,697 - 4,704 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXI

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Giderlerse gitsinler -> aşama 2. sidiği koyulmuşlar göreve...

Bende gerekse 18'lik sayılmam, emekliliği düşünmüş bir hekimin döneceğini sanmıyorum
    Bu gün 2 Hekimin muhabbetine kulak misafiri oldum..Bekar olan Erkek iş aramadan direk gideceğim hazırlıkları yapıyorum diyordu..Diğeri bayan eşim bilişimci , yazılım sektöründeki firmalarla görüşüyor , anlaşırsa heme gideceğiz diyordu...

Bu furya 94 krizi sonrasıda olmuştu ama o dönem genç Üniversiteliler gitmeyi tercih ediyorlardı , Ağırlıklı olarak Kana da ve Avusturalyaya gittiler...Benim birçok arkadaşım doğru düzgün iş bulamayınca ya kanadaya ya da avusturalyaya gitti , çoğusu dönmedi bir kısmıda TR ye değilde Rusya fedarasyonuna dönüş yaptı

Neyse bu adamlar benim gibi sektörde isim yapmış adamları da diktiler , birikim olduğundan ben oturdum mevcut birikimle çocukları büyüttüm , borsa da can suyum oldu...Mesleği erken bıraktım...

Şimdi ki gençler aile falan demeden basıp gidiyor doğrusunu da yapıyorlar a.q

2. Memur maaşını beğenmiyor

Millet 11400 TL asgari ücreti beğenmiyor

Patronlar 5000’e çalışan arıyorlar !

3.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Memur maaşını beğenmiyor

Millet 11400 TL asgari ücreti beğenmiyor

Patronlar 5000’e çalışan arıyorlar !

bugün 30 çalışanı olan bir tanıdığım tüm temmuz ayı zamlarını geri çekip herkesi önce ki maaşına çevirdi ( asgari üzerindeydi maaşlar halen üzerinde ).dileyen çıkabilir de dedi kimse çıkmadı.son 2 ayda ki yaptıkları iş 1 sene öncesine göre 10 günlük işe denkti çünkü çalışanlarda farkında.

ocakta maaşım zamlanacak zam alacağım diye düşünenler ( asgari maaşlılar hariç ) muhtemelen yanılacak.şu an ki üretim ve sipariş azlığında kolay kolay kimse zam yapamaz.koskoca hammadde üreticileri arayıp mal lazım mı diye soruyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    bugün 30 çalışanı olan bir tanıdığım tüm temmuz ayı zamlarını geri çekip herkesi önce ki maaşına çevirdi ( asgari üzerindeydi maaşlar halen üzerinde ).dileyen çıkabilir de dedi kimse çıkmadı.son 2 ayda ki yaptıkları iş 1 sene öncesine göre 10 günlük işe denkti çünkü çalışanlarda farkında.

ocakta maaşım zamlanacak zam alacağım diye düşünenler ( asgari maaşlılar hariç ) muhtemelen yanılacak.şu an ki üretim ve sipariş azlığında kolay kolay kimse zam yapamaz.koskoca hammadde üreticileri arayıp mal lazım mı diye soruyor.
    Yöntemini eleştirirsiniz vb. ama...
    Yukarıda yazdıklarınızla çelişik, sn. BOSPOROS' un söylediklerini doğrular bir veri değil mi bu?
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Bu gün 2 Hekimin muhabbetine kulak misafiri oldum..Bekar olan Erkek iş aramadan direk gideceğim hazırlıkları yapıyorum diyordu..Diğeri bayan eşim bilişimci , yazılım sektöründeki firmalarla görüşüyor , anlaşırsa heme gideceğiz diyordu...

Bu furya 94 krizi sonrasıda olmuştu ama o dönem genç Üniversiteliler gitmeyi tercih ediyorlardı , Ağırlıklı olarak Kana da ve Avusturalyaya gittiler...Benim birçok arkadaşım doğru düzgün iş bulamayınca ya kanadaya ya da avusturalyaya gitti , çoğusu dönmedi bir kısmıda TR ye değilde Rusya fedarasyonuna dönüş yaptı

Neyse bu adamlar benim gibi sektörde isim yapmış adamları da diktiler , birikim olduğundan ben oturdum mevcut birikimle çocukları büyüttüm , borsa da can suyum oldu...Mesleği erken bıraktım...

Şimdi ki gençler aile falan demeden basıp gidiyor doğrusunu da yapıyorlar a.q
    bir insan neden kanada dan Rusyaya gider? Dahami iyi is buldular?

6. Lise yıllarında bir deney komik bir deney fıkrası vardı karıncanın bütün bacaklarını kesince kulakları durmuyor diye. Bunların enflasyon anlayışı millet açıktan ölünce enflasyon düşecek mantığı

7. Bugün tarım kredi marketin özel indirim günüydü fiyatlara geçirmişler demek ki maliyet kurtarmıyor

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    bir insan neden kanada dan Rusyaya gider? Dahami iyi is buldular?
    Mevcut birikimimleri ile Kanadaya göre daha iyi bir yaşam yakaladıklarını söylüyorlardı...

Sayfa 588/1001 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •