Sayfa 40/392 İlkİlk ... 3038394041425090140 ... SonSon
Arama sonucu : 3133 madde; 313 - 320 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1. 9 aylik ayen bilancosunda yaz aylarinin kurak gecmesi ve kur artisi bilancoda zarar gelmesinde etkili olmus. Onumuzdeki gunlerde arnavutlugun acilmasi ve mevsimsellik itibariyle uretim artislari yil sonu zarari dusurmesi beklenebilir. Kanatimca ayenin son zarar gelen bilancosu olacaktir. Arnavutluktaki satislar euro ile turkiye satislari yekdem e usd olmasi bundan sonra kur artislari negatif degil pozitif bilancoya etki edecektir. Yatirimlari bitmis sekilde 2018 e giren bir ayenden beklentim iyi bilancolar olacaktir. Asla ytd.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Ziraat Yatırım

Ayen Enerji (AYEN, Negatif): Şirket 3Ç2017'de 30,2mn TL ana ortaklık net dönem zararı kaydetmiştir. Bir önceki yılın aynı döneminde şirket 18,5mn TL ana ortaklık net dönem zararı kaydetmişti. Satış gelirleri üçüncü çeyrekte bir önceki yıla göre %39 oranında artan Şirket'in brüt karı ise maliyetlerdeki yüksek artışa bağlı olarak %62 oranında azalarak 6,8mn TL'ye gerilemiştir. Faaliyet karı da 17mn TL'den 5,4mn TL'ye inmiştir. 42,8mn TL'lik net finansman giderine bağlı olarak da şirket 3.çeyrekte zarar kaydetmiştir. Üçüncü çeyrek zarar rakamıyla birlikte Şirketin ilk dokuz aylık ana ortaklık net dönem zararı 39,7mn TL olmuştur. Bir önceki yılın aynı döneminde Şirket 2,8mn TL ana ortaklık net dönem karı kaydetmişti.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

3. Bana göre en önemlisi yaptığı , ürettiği , sattığı işten para kazanıyormu yani ESAS FALİYET KARI +67 trilyon kar gerisi teferruat Kişisel düşüncedir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. Bu kurla Yıl sonu 12 aylık bilanço 70 milyondan az zarar gelmez.bu yilida pas gectik, inşallah yine 4 lira altına inmez, cuma günü 4,50 yi gösterdi, bu hissede bir huy var, bir gün önce düşeceği yere önce bir değiyor daha sonra oraya iniyor. ,inşallah 4,50 lerde kalır, korkarım kurun yuksek olması son çeyrekteki zararı katlayacaktır.ytd

6. Bilgiler araştırmaya yönelik olup al,sat ya da tut tavsiyeleri içermez...

7.  Alıntı Originally Posted by çobanyıldızı Yazıyı Oku
    yorumun nedr
    Yazdıklarım sesli düşüncelerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes yatırım kararını verirken kendi hür iradesiyle verir.

8. Sevgili Tahta Yapıcı Arkadaş,
    Sıkılmıyorsundur umarım anlayacağın üzere buralardan sana ekmek yok. Kendine bu kadar güveniyorsan 4 TL seviyelerine geri gelirsin ama ille de heyecan olsun diyorsan 7-10 TL aralığında mutlaka görüşürüz. Haa bir de uyarı bu alanda kariyer yapacağım diyorsan da Kasap Galip'i öneririm. Bak adam nasıl kasıp kavurdu ortalığı. Kenar mahalle speği seni...

Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 40/392 İlkİlk ... 3038394041425090140 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •