Sayfa 4/335 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 2678 madde; 25 - 32 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Konutta balon yok. Kaçak mülteci sayısındaki rekor artış ve Yabancıya yapılan kontrolsüz gayrimenkul satışlarından dolayı konut fiyatları rekor kırmaya devam edecek. Ayrıca peynir ekmek gibi plansız açılan niteliksiz Özel Okullarda problemi büyüttü. Bir de tren yolu yetersiz olduğu için coğrafyaya eşit dağılınamadı.

Konut sorunu giderek daha da ağır büyük bir problem olmaya devam edecek.

Ama evi olan dükkanı olan aklı varsa malını boş bırakıp malının daha da değerlemesini izleyecek, çünkü hukuk hızlı işlemiyor, bu kadar problem olursa işe mutlaka mafya bulaşıyor. İki ucu pis değnek.

Türkiye’de en çok öğrencinin bulunduğu 10 ildeki kiralık konut fiyatları araştırıldı. 10 il arasında en yüksek ortalama kira değeri 17 bin 742 TL ile 13 devlet üniversitesi bulunan İstanbul’da. İstanbul’u 16 bin 303 TL ile Antalya, 14 bin 820 TL ile İzmir izledi. Erzurum, Sakarya ve Eskişehir’de ise 10 bin TL’nin altında ortalama kira bedeliyle ev bulunabiliyor.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...ralar-42322676
    Konut talebinin bir dğer nedenide sosyo kültürel değişimdir......bunu Doğudaki bazı şehirleri gezerken fark ettim.....Bazı şehirlerin nufusları 4-5 yıldaan beri sabit kalmış durumda....Buna rağmen TOKİ ve Yapsatçıların onca konut arzına rağmen konut talebi hala çok canlı...Sonradan sordum soruşturdum....Meğer yeni evlenen gençlerin çoğu ebeveynleri ile birlikte aynı evde yaşamiyorlar...Hatta evlenmeden önce ev tutup döşüyorlar...

Batıdaki büyük şehirlerde konut talebinin en büyük sebebi mülteci ve yabancılardır.... Sadece 1 milyon mülteci sınır dışı edilse Bir çok büyük kentte konut fiyatları durur yada düşüşe geçmeye başlar....

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Konut talebinin bir dğer nedenide sosyo kültürel değişimdir......bunu Doğudaki bazı şehirleri gezerken fark ettim.....Bazı şehirlerin nufusları 4-5 yıldaan beri sabit kalmış durumda....Buna rağmen TOKİ ve Yapsatçıların onca konut arzına rağmen konut talebi hala çok canlı...Sonradan sordum soruşturdum....Meğer yeni evlenen gençlerin çoğu ebeveynleri ile birlikte aynı evde yaşamiyorlar...Hatta evlenmeden önce ev tutup döşüyorlar...

Batıdaki büyük şehirlerde konut talebinin en büyük sebebi mülteci ve yabancılardır.... Sadece 1 milyon mülteci sınır dışı edilse Bir çok büyük kentte konut fiyatları durur yada düşüşe geçmeye başlar....
    Yabancılar satılan konutların sadece yüzde 20 sini alıyor. Konut krizini sadece yabancılara bağlamak bence çok yanlış.

3. https://x.com/conflicttr/status/1696...jVyDeLD1bqGYBA

Japonyadan konut alınmaz

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

4. Küçücük bir toprak parçası kalmasına rağmen, Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde dedelerimizin ninelerimizin canla kanla başla koruyup, kurtardığı topraklarımızı, şimdilerde bilerek isteyerek oy ve ucuz işgücü için, demografiyi bozacak ve büyük sorunlar üretecek şekilde sığınmacılar, kaçaklar ve parayla vatandaşlık satın alanlara veriyorlar...

30 Ağustos Zafer Bayramı günü bu aklımdan hiç çıkmıyor...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Yabancılar satılan konutların sadece yüzde 20 sini alıyor. Konut krizini sadece yabancılara bağlamak bence çok yanlış.
    Ve bir diğer detay. Hep yabancıların konut alımına suç atılıyor ama aslında satılık konutta kıtlık yok.

Kiralardaki kısıtlama yüzünden kiralar "önden yüklemeli" oldu, eskiye göre tek fark bu.

Ama öyle bir algı oluşturuluyor ki, sanki yabancılar ev almasa fiyatlar 500 bine, kiralar da 2 bine düşecek.

6. Üzülmeyin ...

Suud ,Afgan , Paki , Afrikalı kardeşleriniz var!

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Bu başlığın kaderi bu. Arada bir, biri çıkıyor öyle iddialı şeyler yazıyor ki, bay be diyorsun. Ne kadar kendinden emin, bir .ok biliyor ki, bu kadar emin konuşuyor.

Sonra aradan 1 sene geçmiyor, dediğinin tam tersi, tam aksi şeyleri savunuyor. Bir de şartlar değişti napalım diyor. Bu sefer tabii ki bi .ok bilmiyor ki, böyle iddialı konuşuyor diyoruz. Kendi akıllanmıyor belki ama, biz akıllanmış olduğumuz için vay be demiyoruz.

Tabi ki şartlar değişken, fikirler de değişebilir. Ama dansöz gibi bir o yana, bir bu yana kıvırmanın alemi yok. Çok da iddialı yazmaya, aksi görüşte olanlara ters konuşmaya, başkalarının görüşüne saygısızlık etmeye gerek yok.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 4/335 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •