Sayfa 303/318 İlkİlk ... 203253293301302303304305313 ... SonSon
Arama sonucu : 2538 madde; 2,417 - 2,424 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    2023 Ekim ayındaki ilan düzenlemesi sonrası hem satılık hem de kiralık ilan sayısında istikrarlı bir düşüş trendi var. Doğrusu ben bu düzenleme sonrası 1-2 ay sonra yeni normale göre bir dengeye gelmesini bekliyordum ama düşüş sürüyor. Özellikle kiralık sayısında düşüş daha fazla.

Neden düştüğü ile ilgili gözlemi olan var mı?
    kiralık ilanı sayısındaki düşüşün sebebi artık maksimum 3 tane beyin hücresi aktif çalışan birini, TR de evi kiraya vermemesi gerektiğini anlaması olabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    kiralık ilanı sayısındaki düşüşün sebebi artık maksimum 3 tane beyin hücresi aktif çalışan birini, TR de evi kiraya vermemesi gerektiğini anlaması olabilir.
    Bence devlet ona da çökecek.

AKP li müteahhit tayfanın başka geçim kaynağı bulmasına bakar :D

Evin boş mu? Bu temel hak kardeş al suriyeli koydum deyiverir

3.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    sonra diyorlarki millet niye yunana adalarına kaçıyor...

ben çok fiyat hesabı yapan biri değilim...

alaçatı bir yere gittik çocuk yemek yiyecek...

bende öyle arada takılırım dedim aç değilim...

şu 3 tabak meze tarzı şey ve köfte su limonata...

2370 lira hesap geldi...

aynı sıradada arkadaşla mesajlaşıyorum oda valenciada tatilde...

diyorki 3 kişi çok italyan resturanta gittik yedik içidik içecekler herşey dahil 53 euro ödedik yazdı...

o anda jeton düştü...laaaannnnnn dedim...adam 1800 liraya 3 kişi tıka basa doyuyor...

biz 1 köfte 3 mezeyla 2,370 lira ödüyoruz...

5 yıl boyumca vergi, girdi, maaş elektrik, gaz, vs gibi girdilerin maliyetleri hiç artmazsa, kar marjlarıda hiç düşmezse hatta döviz fiyatlarıda 5 yıl boyunca sabit kalsa yine Türkiye de enflasyon hiç bir yıl tek haneye inemez....Anadolu irfanına sahip şirket ve esnafımız ne eder ne yapar gerekirse Kongo Cumhuriyetindeki muz fiyatlarının artışını bahane eder yine yıllık zammını yapar....Ülkede ticari ahlak diplerde....Piyasalarda devlet otoritesi çekinilmiyecek düzeye getirilmiş.....Yeterki geçir geçirebildiğin kadar....

Bir toplumda en tehlikeli gidişat kötülüklerin normal görülmeye başladığı dönemlerdir...

4.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    sonra diyorlarki millet niye yunana adalarına kaçıyor...

ben çok fiyat hesabı yapan biri değilim...

alaçatı bir yere gittik çocuk yemek yiyecek...

bende öyle arada takılırım dedim aç değilim...

şu 3 tabak meze tarzı şey ve köfte su limonata...

2370 lira hesap geldi...

aynı sıradada arkadaşla mesajlaşıyorum oda valenciada tatilde...

diyorki 3 kişi çok italyan resturanta gittik yedik içidik içecekler herşey dahil 53 euro ödedik yazdı...

o anda jeton düştü...laaaannnnnn dedim...adam 1800 liraya 3 kişi tıka basa doyuyor...

biz 1 köfte 3 mezeyla 2,370 lira ödüyoruz...

memleketteki enflasyonun neredeyse yarısı "esnaf"tan kaynaklanıyor,
    kanun hangisine yetişsin !!? cezayla nereye kadar, ödeyip aynen devam ediyor
    bunlara yapacak tek bir şey var, durumu önemseyip alş veriş yapmamak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,088
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    5 yıl boyumca vergi, girdi, maaş elektrik, gaz, vs gibi girdilerin maliyetleri hiç artmazsa, kar marjlarıda hiç düşmezse hatta döviz fiyatlarıda 5 yıl boyunca sabit kalsa yine Türkiye de enflasyon hiç bir yıl tek haneye inemez....Anadolu irfanına sahip şirket ve esnafımız ne eder ne yapar gerekirse Kongo Cumhuriyetindeki muz fiyatlarının artışını bahane eder yine yıllık zammını yapar....Ülkede ticari ahlak diplerde....Piyasalarda devlet otoritesi çekinilmiyecek düzeye getirilmiş.....Yeterki geçir geçirebildiğin kadar....

Bir toplumda en tehlikeli gidişat kötülüklerin normal görülmeye başladığı dönemlerdir.
    ..
    Ceza sistemi de acaip,
    hiç detaya girmeden ticaret hayatının bitirilmesi lazım ...

6. Gayrımenkulde ABD şoku...

Heyy Gayrımenkul sahibi Türk vatandaşı Amerikadan ders al...

UÇMA

Geliyor Gelmekte olan

ABD'de ofis balonu patladı. St. Louis şehrindeki en görkemli ofis binası 3,5 milyon dolara satıldı.

Aynı bina 2006 yılında 205 milyon dolara el değiştirmişti.

7. halbuki pandemide halk, esnaf faaliyetlerine ara verdiğinde nasıl göz yaşı dökmüştü. pandeminin hemen ardından kamaşullahı yağlayarak piyasaya çıktılar. hangi sezondu hatırlamıyorum ama hayatın normale döndüğü ilk yaz sezonu , yani hala insanlar maske kullanırken, hanımın planına uyarak Milas'ın Kazıklı koyuna bir kaç günlüğüne tatile gitmiştik. beldede zaten kalacak 1-2 pansiyonvari işletme vardı. akşam yemeğinde 40 küsür derece sıcaklıkta çıkardıkları menü patlıcan musakka-pilav ve cacıktı istedikleri para da 130 lira civarıydı. iki haftalık tatilimde bu menüyü yiyecek halimiz yok. Dedim ki; bana bir duble rakı verin. O arada sormak lüzumunda hissettim musakka fiyatını hatırlayarak. Dedi ki dublesi 120 lira. Bakın hanfendi dedim sizin dediğiniz bu fiyata rakı içilir ama boğazda içilir. Burada böyle dedi. Elim mecbur içtim tabii ki. Sonra eşime döndüm ve dedim ki bak sevgilim eğer bir gün muayenehanene bir hasta gelirse muhakkak mesleğini sor. eğer işçi ise gerekirse para alma ama esnafsa 4 katını geçir. Çünkü bu şeytanların anlayacağı dil budur.

Yunandaki adam da kazanıyor ama incitmeden kazanıyor. Ayak bastı parası yok. Şemsiye-şezlong ücretsiz, bazılarında bir içecek karşılığı free yazıyor ama buradaki işletmeci gibi 'neden içmiyorsun, iç hadi' diyen karasinekler yok. Menüler doyurucu, fiyatlar belli sürpriz adisyon yok, ürünler taze. fiyatlar kesinlikle daha iyi hatta deniz patlıcanlı kazıklı koyundan bile daha ekonomik. O yüzden benim buradaki ali veliye verecek beş kuruş param yok. İyi ki Lozan da adaları bunlara bırakmışız yoksa oranın da içine ederdik diye düşünmeden edemiyorum.

8. Malatya eller cebe var mısın ?

Bunun en kolay yolu emlak vergilerini artırmaktan geçiyor...

geçen sezondan devir belediye borcu 17 milyar ,eski parayla 17 katrilyon....

Sayfa 303/318 İlkİlk ... 203253293301302303304305313 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •