Sayfa 241/325 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291 ... SonSon
Arama sonucu : 2594 madde; 1,921 - 1,928 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. haziran başında 2,5milyona alıcı cıkıp satmadığım daire.
    şimdi 3,25 civarına yine alıcısı var.

dolar bazlı hemen hemen aynı fiyata satılabiliyor bu faizlere rağmen.
    tabi şöyle bir fark var o zaman daire kiracılı idi şimdi boş.

bilemiyorum bi yandan nisan mayıs gibi rayiçten kiraya vermek te kulağa hoş geliyor.

2.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Bu kadar özenti liberallik iyi değil. Gün gelir; hak, hukuk, adalet sana da lazım olur.
    O zaman evinize gelen yardımcıya günlük min 3 bin tl verin

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bu 80 lerdeki grev pankartı gibi oldu sn ereğlitüpraş.Elbet söz doğru da artık dünya başka bir şeye evriliyor.Büyük buhrana giriyoruz.1929 da ne olduysa fazlası ile tekrarlanacak
    Artık devletler çok daha hızlı ve kapsamlı ömfahale ediyor. Teknoloji ve internet var. Dünyanın 1929 gibi olması bence çok zor. İnsan oğlu geçen 1 asırda çok daha organize.

4. Orta sınıfın teknik bir tanımı var mı?

Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Artık devletler çok daha hızlı ve kapsamlı ömfahale ediyor. Teknoloji ve internet var. Dünyanın 1929 gibi olması bence çok zor. İnsan oğlu geçen 1 asırda çok daha organize.

O zamanda FED vardı.1920 1929 arası müdahale etti.Para bastı ,roaring twenties kükreyen yirmiler bolluk ve refah zamanıydı,amerikada caz ,tüketim çılgınlığı zamanıydı borsalar coşmuştu,sonra 1929 ekiminde duvara toslandı.Bence olaylar çok benzer.1929 öncesi yüzyılın başında da avrupa ve amerikada bir daralma dönemi vardı,avrupada özellikle ingilterede inanılmaz bir sefalet dönemi oldu,sonrası 1. dünya savaşı,sonrası kükreyen yirmiler sonrası 1929 krizi ve devamında da ikinci dünya savaşı .Bu sıralama aynı şekilde şu anda da yaşanıyor.2008 ilk darbe ,sonrası amerikanın para saçması,kükreyen 20 ler benzeri geçici bir refah dönemi akabinde buhran gelecek.Benim öngörüm böyle.Teknoloji ve internet ekonomik buhran için ne ifade ediyor anlıyamadım.O zamanda teknolojide kendi zamanına göre büyük ataklar yapılmıştı bu buhrana engel olmadı.Ekonominin dinamikleri farklı.Devletlerin müdahalesi kısmına gelince ona devletler demiyelim de merkez bankaları diyelim,bence o da sonuna kadar kullanılmış bir enstruman onun da sonuna geldik.Merkez bankaları bu buhrana hiç bir şey yapamaz.

Teknoloji ve internet var kriz olmaz diyen forumdaş için sadece tesla nın 1890 dan 1943 de ölümüne kadar hayatımızı kökten değiştiren kaç buluşa imza attığını incelemesini öneririm.O zamanın dinamikleri içinde belki de yapay zekanın şu anki hayatımızı değiştirme büyüklüğünden daha fazlası tek adamın buluşları sayesinde oldu.Ama bu teknolojik değişim büyük buhrana engel olmadı.Buhranların dinamikleri farklı.Hastalık gibi yakalandı mı seni baya bir sarsmadan iyileşemiyorsun.Şu anda ekonomi hasta buhrana girecek,bunu değiştirecek hiç bir şeyi göremiyorum

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    O zamanda FED vardı.1920 1929 arası müdahale etti.Para bastı ,roaring twenties kükreyen yirmiler bolluk ve refah zamanıydı,amerikada caz ,tüketim çılgınlığı zamanıydı borsalar coşmuştu,sonra 1929 ekiminde duvara toslandı.Bence olaylar çok benzer.1929 öncesi yüzyılın başında da avrupa ve amerikada bir daralma dönemi vardı,avrupada özellikle ingilterede inanılmaz bir sefalet dönemi oldu,sonrası 1. dünya savaşı,sonrası kükreyen yirmiler sonrası 1929 krizi ve devamında da ikinci dünya savaşı .Bu sıralama aynı şekilde şu anda da yaşanıyor.2008 ilk darbe ,sonrası amerikanın para saçması,kükreyen 20 ler benzeri geçici bir refah dönemi akabinde buhran gelecek.Benim öngörüm böyle.Teknoloji ve internet ekonomik buhran için ne ifade ediyor anlıyamadım.O zamanda teknolojide kendi zamanına göre büyük ataklar yapılmıştı bu buhrana engel olmadı.Ekonominin dinamikleri farklı.Devletlerin müdahalesi kısmına gelince ona devletler demiyelim de merkez bankaları diyelim,bence o da sonuna kadar kullanılmış bir enstruman onun da sonuna geldik.Merkez bankaları bu buhrana hiç bir şey yapamaz.
    Aradaki farklar sunlar

Dunyanin heryerinden heryeriyle bedavaya konusabiliyorsun internette bilgilere bakabiliyorsun. Fakir fukara kahvede okey oynayan toplumun en alt tabakasi bile 10 bin dolari bastirdimi meksika sinirindan Amerikaya girebiliyor

Gelismis butun ulkelerde istisnasiz butun ulkelerde korkunc nufus artisi dususu var. Bu yuzden amerika basta olmak uzere abuk subuk ulkelerden sirf cocuk yapmayi seviyorlar diye afrika ve arap ulkelerinden yuzbinlerce insan getiriyorlar. Hele Amerikada durum felaket. Eleman aramayan kucuk isletme yok gibi bir sey. Insanin fakir kalmasi issiz kalmasi imkansiz. Eger Amerikada bir insan fakirse ve/veya issizse bunu istedigi icin oyledir yoksa mumkun degil

FED gecmis olaylardan ders aldigi icin ve para basmada cok ozgur davrandigi icin artik felaketleri onleyebiliyorlar. Ama Amerikanin dis borcu patlamis kimsenin umrunda degil. Nasil olsa amerikanin bonolarini alacak gerizekali cok dunyada.
    Amerika ne kadar para basarsa bassin ne kadar parasal genisleme yaratirsa yaratsin Amerikan dolarindaki deger dususu hizlanmiyor. Enflasyon oraninda istedikleri kadar yavas yavas degerini dusuruyorlar

Amerika eski gucunde degil bunun herkes farkinda. Ancak yerine rakip yok. Cin gibi kizil komunist yada Rusya gibi diktatorlukle yonetilen yada Avrupa gibi basinda adam gibi lideri olmayan yerler Amerikaya rakip olamaz

Dunyada kabul edilmis bir gercek var. Cok sakat bir durum ama gercek

Kriz ister Amerikad ciksin ister dunyanin baska bir yerinde, paranin kacacagi yer yine Amerika. Dunyanin en guvendigi saglam kale Amerika. rezil bir durum ama gercek bu.

Sayfa 241/325 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •