Sayfa 444/562 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544 ... SonSon
Arama sonucu : 4493 madde; 3,545 - 3,552 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bist 30 ağırlıklı bist 100 fonu.
    Sağlamlıkta sorun olmaz.
    Tek korkum marmara depremi.
    İzahnameye baktım şimdi bist 30 harici geri kalan hisselerden oluşur diyor.

Fon’un yatırım stratejisi; Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere, BIST 100-30 Endeksine (XYUZO) dahil yerli ortaklık payları ve XYUZO endeksini takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonları arasından fon portföy yöneticileri tarafından temel ve faktör analizleri kullanılarak risk/getiri değerlendirmeleri sonucunda belirlenenlere yatırılır.
    XYUZO işlem kodu ile gösterilen BIST 100 - 30 Endeksi, BIST 100 Endeksi’ne dahil olup, BIST 30 Endeksi’nde yer almayan ortaklık paylarından oluşur. BIST 100 Endeksi, Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem gören şirketler arasından seçilen 100 ortaklık payından oluşan endekstir. BIST 30 Endeksi ise Borsa İstanbul'da işlem gören, hem işlem hacmi hem de piyasa değeri en yüksek 30 şirketin ortaklık paylarının performanslarının ölçülmesiyle meydana gelen bir endekstir.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    hsyf'lerde en az ve en çok yönetim ücreti ne kadar ve hangi fonlarda?
    Böyle bir çalışma yapan arkadaş varsa ve bilgilendirirse sevinirim.
    Bakalım fark ne kadarmış?
    Şu sayfa yardımcı olabilir mi?

https://www.tefas.gov.tr/FonKarsilastirma.aspx

3.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku

Evet teşekkür ederim. Tam istediğim gibi.

Sonuç şöyle;
    %1'den %3,5'a kadar bir yelpaze varmış.

4.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    İzahnameye baktım şimdi bist 30 harici geri kalan hisselerden oluşur diyor.
    o zaman 100-30
    30 harici 100 demekmiş.
    Tersi olsaydı daha güzeldi, ama bu da idare eder.

İsimden gidince yanlış anlamışım.

5.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku

Yapı kredi için YAS'ın yönetimi ve masrafı çokmuş ki YAY'dan daha fazla yönetim ücreti almışlar. Pes doğrusu.
    Endeks hisse fonları için Azami %2,19 alabiliyorlarken endeks fondan farklı olmayan YAS %3,55
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    batan vatandaş be hocam. türkiyede kutsallaştırılmış bir devlet anlayışı var. böyle geri kalmış ülkelerde devlet kaynaklarına yakın olmakta fayda var gibi görünüyor. özgür teşebbüsten insanı caydıran, ülkenin geri kalmasını garanti eden bu düşüncelerimi ne yazıkki hükümet bizzat kendi körüklüyor. gör işte herkes kurtuluşu memurluğa kapağı atmakta arıyor. insanlar kendini geliştirme değil karnını doyurma derdinde. sadece karın doyurmak içinmi geldik yav dünyaya..
    Hiç bir demokrasi de olmayan bir anlayış devlete hakim olmuşsa yapacak bir şey yok. Geçen bir makarnacıyla berber de tartıştım. Geri zekalı diyor ki ; Devlet batmaz en son senin benim malıma çöker yine batmaz diyor. Dedim ki sen böyle bir şeyi nasıl kabul edebiliyorsun demek ki senin ki haram benim ki alın teri helal para sen istersen donuna kadar ver nasıl olsa hak ettiğin para değil dedim dükkanı terk etti serseri.. Bunlar yüzünden memleket cehennem oldu bize maalesef.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bana,
    - dürüst yönetilen,
    -aktif yönetilen,
    -geçmişi sağlam,
    - bist hsyf lazım.
    1-3-5 yıllıklara baktığımda ec2 yi beğeniyorum. Düşüş dönemlerinde de diğerlerine göre daha iyi durmuş.

8.  Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    1-3-5 yıllıklara baktığımda ec2 yi beğeniyorum. Düşüş dönemlerinde de diğerlerine göre daha iyi durmuş.
    Evet iyi gitmiş.3 yıllıkta 6. sırada.Dönemsel olarakta uyumlu. Global MD yönetiminde.

NNF'de güzel duruyor sıralamada, 3 yıllıkta 2. sırada
    1. sıra da ise IHH
    Ama malum sebeplerden dolayı insanın içine şüphe düşüyor artık.

Sayfa 444/562 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •