Sayfa 466/555 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 3,721 - 3,728 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    A1 portföy para piyasası fonu AC4 satılamıyor . '' fon piyasası kapalı olduğundan işleminiz yapılamıyor '' uyarısı çıkıyor.

sabah saat 10 dan 12:30 a kadar 20 kez denendi, banka müşteri temsilcisi dahil, online hattan merkezi yatırım bölümü dahil ulaşıldı ama çözüm yok.

Bu sorunu yaşayan var mı
    Ben benzer sorunu saat 10:30 dan önce emir girdiğimde yaşamıştım ama 10:30 dan sonra yaşamadım.2:45 gibi de hesaba geçmişti.

2. RPD son 9400'den devam eden düşüşü iyi yumuşattı.
    Defansif görevini yapıyor yine.

3. Geçtiğimiz haftalarda TEB bankasından bu fonu satarken aynı sorunu yaşadım. Kimseler çözemedi o gün sorunu. O gün de TEB’e borcum vardı son günüydü. Bankadaki fonu satıp bankaya ödeme yapacaktım ama fon satılmadı bir türlü. Aynı hatayı verdi. Saat 10dan 13e kadar bu hata geldi sonrasında klasik 13den sonra işlem yapamazsınız hatası geldi. O gün ben de hem banka tarafı hem de portföy şirketi ile çözmeye çalıştım ama kimse hatanın sebebini bulamadı. Olan benim borcuma oldu durduk yere gecikmeye girdi ve bir ton faiz ödemek zorunda kaldım. Ertesi gün denediğimde sorunsuz satıldı bu arada fon. Ancak tabi durduk yere borcu ödeyemedim diye faiz ödemem cabası oldu. Artık bu tür PPF fonlarına güvenip borcu son ödeme gününde ödemiyorum, 1 gün öncesinden ödüyorum

4.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bence tam tersi Türk borsasına para girişi olur. Dolar bazında beleş durumda. Bist Teknoloji hisselerini bir kenara bırak EREGL, ŞişeCam vb devler şu anda beleşin beleşi durumda dolar bazında. Bunların demirbaşlarını satsan şu anki varlık değerlerinden fazla eder. Türk borsasına seçimden sonra aşırı para girişi olup 5 dolar zirvesini kırar diye düşünüyorum.
    Anladığım kadarıyla bunun için swap kanallarının açılması gerekiyor, yabancılar çok zarar ederek çıkmışlardı; swap kanalları açılmadan girmiyorlar.

Bir de notumuzun artması gerekiyor. Çoğu hedge fonun tüzüğünde belirli bir notun altındaki ülkelerin piyasalarına yatırım yapılamaz gibi şartlar varmış; öteki türmü dünyanın yedi harikasından biri olsak bile yatırım yapamıyorlar.

Bir diğer sebep de bütün gelişmekte olan ülkelere bir yönelim var ve biz geçmiştekinin aksine olumlu ayrışmıyoruz. O para yağmurundan bize ne kadar düşecek muamma.

5. Odeabank da, belirli yatırım ürünlerine yapılan 10 bin liralık her bir yatırıma 1000 TL'lik yatırım fonunu ödül olarak veriyormuş.

6. Odea önceden de yapmıştı benzer hediye fon kampanyası. Ama şartlarda yazmadığı halde, sadece mobilden müşteri olanlar kampanya kapsamındaydı. Onlinedan müşteri olmayanlara avcunu yalatmıştı

7. Muz cumhuriyeti. Altın altındır.

Corporate junk debt defaults hit post-pandemic high in February.

https://www.reuters.com/markets/rate...ry-2024-03-04/

8. USD bazli dusuk riskli ortalama kazancli bir muddet secim sonuna kadar park etmek icin oneribileceginiz bir fon var mi? Bir de bu fonlar yuzde 2 senelik bir rakam mi kesiyorlar yonetim gideri olarak, cok yuksek degil mi? Stopaj oranlari da dusulunce mantikli bir yani kaliyor mu?

Sayfa 466/555 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •