Sayfa 48/566 İlkİlk ... 3846474849505898148548 ... SonSon
Arama sonucu : 4524 madde; 377 - 384 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Siz dolar bazında getirileri hesaplayarak mı söylüyorsunuz yoksa genel olarak fikrinizi mi beyan ediyorsunuz.
    Hesapta yanlışım yoksa maalesef sizin dediğiniz gibi görünmüyor.

Pal, Zp6 ve Das fonlarından yılını dolduran sadece Pal var, diğerleri henüz doldurmamış.

Pal ın yıllık getirisi % 54,53. Doların ise % 49,24. Stopajı düştüğünüzde Pal deki net getiri % 49,03 oluyor.
    Yani dolar getirisinden % 0,21 daha az.

Diğer 2 fon yılını doldurmadığından 6 aylık getirilerine bakarsak;

Zp6 6 aylık getirisi % 49,32. Dolar % 43,65. Stopajı düştüğünüzde Zp6 deki net getiri % 44,42 oluyor.
    Yani dolar getirisinden % 0,77 daha fazla.

Das 6 aylık getirisi % 46,44. Dolar % 43,65. Stopajı düştüğünüzde Das daki net getiri % 41,84 oluyor.
    Yani dolar getirisinden % 1,81 daha az.

Hesaplama bugün ki değerlere göredir. Doların kendi getirisi de vadesizde faiz olmadan duran dolar getirisi.

Bu hesaplamada benim bir yanlışım varsa lütfen bildirin. Eğer yanlış yoksa o zaman dolar bazında %4-5 arasında getirileri doğru olmuyor.

ZP6 ve ZP9 tüm parayı Golden Global Bankta tutuyor. Bu banka kimin? Sağlam mi? Hiç duymadım.

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    ZP6 ve ZP9 tüm parayı Golden Global Bankta tutuyor. Bu banka kimin? Sağlam mi? Hiç duymadım.
    Bu bilgiye nasıl ulaşabiliriz..kap platformunda detaya ulaşamadım

3. Rpd -0,32
    yay -0,73
    mac -1,88
    yas -1,42
    rık +0,33
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

4. Rpd +0,8
    yay -0,65
    mac +2,84
    yas +2,27
    rık +0,31
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Ziraat portfoy sakat iş yapmaz sanırım ,bu arada cds ler yukseliyor ,bunların getirilerini iyi takip etmek lazim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,822

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Neden özellikle o tarih olmalı sn Luck Player? merakımdan soruyorum.
    çünküm, TGA fonu o tarih itibari ile izahnamede değişikliğe gidip, spot tarafta sürekli en az % 51 hisse taşır hale gelmişti... yani huyu değişti diyebiliriz kısmen... onun için o tarihi baz aldım... ancak şu unutulmasın ki sevgili romalılar, spotta yüzde 51 hisse taşıyor diye nette de aynısı olacak diye bir şey yok... spotta yüzde 51 görükür , gider vadelide ters pozisyon açar taşıdığı hisse oranını düşürür... sanırım 1 yıl üzeri tutanlar için stopaj avantajı sağlasın diye böyle bi şeye ihtiyaç duydular...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    atlas yendi yeni fönünü iftiharlarla sunar ; yoksa siz hala ... ? haberiniz yok mu ... % 50 tl % 50 döviz getirisi mantığı ile fönü gurgulamışlar.... ayriyette düşük volatilite vaad ediyor... yaşanmadan bilinmez...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 48/566 İlkİlk ... 3846474849505898148548 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •