Sayfa 53/566 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 4524 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Yancep üzerinden fon alma düşüncesi olan arkadaşlar var ise fon alımında nemalandırma yapmıyor gedik çağrı merkezi papağan gibi nakit paranıza nemalandırma yapılır fon alımında mümkün değil diyor bilgisizlikten midir yoksa müşteriyi aptal yerine koymaktan mı bilemedim. En kısa zamanda yollarımızı ayıracağım.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    katılım fonları hariç, tefasa T+1 veya işlem saati geçtiyse T + 2 fon alımı için iletilen para , aracı kurumun politikasında para piyasası fonu veya nemalandırma seçeneği yoksa, takasbankın kendi içinde nemalanır ! osmanlı menkulden fon alırken , osmanlı parayı ne faize koyar ne de eşleşme olana kadar para piyasası fonunda tutar idi... para direkt takasbanka iletilir orada fon alınana kadar faiz işlerdi. bu işler böyle... aksi mümkün değil
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    takasbankın nemalandırdığı da zaten hesap ekstresinde kabak gibi görülür...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4. Fed faiz artırımına büyük ihtimal devam edecek

5. Gedikte mümkünmüş.

https://hizliresim.com/ii50rj4

Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    hesap açılırken nemalandırma istiyorum / istemiyorum seçeneği boş geçildiyse , para takasbankta da faize konmaz. orayı kurcalamak lazım...

7. arkadaşlar bir konuda fikrinizi merak ediyorum... Soru şu: 60 yaşında ve bütün varlığı sağlam temettü hisselerinde olan birini düşünün... bu kişinin planı, yaşarsa eğer 70'e kadar bu portföyü temettüleri de ekleyerek büyütmek olsun... şu an 3 daire parasına karşılık gelen bu portföyün 10 yıl sonra 4 daire alabilecek duruma geldiğini ama bu kişinin ev almak değil, kalan ömrünü birebir hisselerden çıkarak, fonlarda değerlendirmek istediğini düşünelim. bu durumda böyle yüklü bir porföyü 6 ya da 7 fona eşit olarak dağıtmak isteseniz ve o kişinin yerinde olsanız, ne yapardınız? lütfen şu kadarına altın, döviz, konut, gibi önerilerde bulunmayın. benim ricam, sadece ve sadece fonlarda nasıl bir dağılım yapardınız? örneğin bu 7 eşit fon: AFT, TMG, NNF, HKH, BUY, TCD, IPB... örneğinde olduğu gibi... sizin bu konuda önereceğiniz 6 ya da 7 fon nedir? yanıt verenlere şimdiden teşekkür ederim...

8. Altın fonlarında ki fiyat istikrarsızlığı tam gaz devam ediyor. Dün neden %5 yükseldiğini anlayamadığım yoncanın altın fonu bu günde %2.4 düşmüş. Anlayan varsa beri gelsin.

Sayfa 53/566 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •