Sayfa 179/562 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279 ... SonSon
Arama sonucu : 4489 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. AK2 TL borçlanma araçları fonu günlük %6.552. boş konuşmuyoruz
    Son düzenleme : Foncu; 04-12-2023 saat: 14:50.

2.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    ....
    Ama garanti bankasının kendi fonu olduğundan valör günü sabahtan parayı hesabına geçiriyor.
    Aynı gün başka bir fon alabiliyorsun.
    Farklı bir fon aldığında para valör günü öğleden sonra yattığından aynı gün alamıyorsun.
    bunu bilmiyordum. peki bu ppf ler için de geçerli mi? mesela bende şu an HVT var denizbankta. bozmaya kalktığımda saat 15:00 da hesaba geçiyor. başka fon almak istesen alış valörüne 1 gün eklenmiş oluyor. denizin kendi ppf i olsaydı sabah bozduğumda hemen hesaba geçer miydi?

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bunu bilmiyordum. peki bu ppf ler için de geçerli mi? mesela bende şu an HVT var denizbankta. bozmaya kalktığımda saat 15:00 da hesaba geçiyor. başka fon almak istesen alış valörüne 1 gün eklenmiş oluyor. denizin kendi ppf i olsaydı sabah bozduğumda hemen hesaba geçer miydi?

PPF lerde bankanın kendi PPF si anında 7x24 hesaba aynı saniyede geçiyor. Sıfır gecikme var.

Diğer valörlü fonlarda ise Bankalar bazen avantaj sağlıyor. Kendinden kendi fonunu satarsan valör için 14:30 u beklemiyor. Valör günü Sabah 11:00 gibi parayı erken valör günü hesabına yatırıyor. Arkadaşın anlatmaya çalıştığı bu.

Başka kurumun PPF sini satarsan hesabına aynı gün 14:30 da yatıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    PPF lerde bankanın kendi PPF si anında 7x24 hesaba aynı saniyede geçiyor. Sıfır gecikme var.

Diğer valörlü fonlarda ise Bankalar bazen avantaj sağlıyor. Kendinden kendi fonunu satarsan valör için 14:30 u beklemiyor. Valör günü Sabah 11:00 gibi parayı erken valör günü hesabına yatırıyor. Arkadaşın anlatmaya çalıştığı bu.

Başka kurumun PPF sini satarsan hesabına aynı gün 14:30 da yatıyor.
    teşekkürler hocam bilgi için. ufak bi ek bilgi.. garantiden HVT veya AC4 ppf lerinden sattığımda her seferinde 15:00 e birkaç dakika kala geçiyor hesaba.

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    Geçerli. Garanti bankasının ppf fonunu alıyorum. Sattığımda saat kaç olursa olsun aynı saniyede hesaba geçiyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Geçerli. Garanti bankasının ppf fonunu alıyorum. Sattığımda saat kaç olursa olsun aynı saniyede hesaba geçiyor.
    teşekkürler...

7.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Futbolcu avukatları , müdüre hanımı ağzına almayıp , Denizbank sorumludur aciklama si yapiyorlar , malum.para orada var , dilerim dediğiniz gibi olur

Topçular yüksek faize kayıtdışı elden para vererek TEFECİLİK yapmış oluyorlar mı?

Tefecilik suçu, kazanç elde etmek amacıyla birine para verilmesi durumunu bankalar nezdinde düzenleyen yasa koyucu bu durumun gayri meşru yollardan yapılmasını suç kapsamına almış ve kişilerin bu fiile sebebiyet vermesinden kaçınmasını istemiştir. Bankacılık faaliyeti yürüten kurumlar dışındaki kişilerin kazanç elde etmek amacıyla para vermesini suç kapsamına koymuştur.

Tefecilik suçunda, faiz üretilmeye çalışılarak haksız bir kazanç elde edilmeye çalışılmakta, ödünç olarak verilen paranın yüksek faiziyle geri istenmesidir. Tefecilik suçu, Türk Ceza Kanunu’nun Topluma Karşı Suçlar başlıklı Ekonomi, Sanayi ve Ticarete İlişkin Suçlar Bölümünde düzenlenmiştir. Kanunda bulunduğu bölüm gereği, toplum yararı ve ekonomik durumun korunmasının amaçlandığı açıktır. Suçtan zarar gören kişi parayı ödünç alan kimsedir; ancak aynı zamanda suçun mağdurunun toplum olduğu da açıktır.

Türk Ceza Kanunu’nun 241. maddesinde düzenlenmiştir:

“Kazanç elde etmek amacıyla başkasına ödünç para veren kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.”

https://www.cinar.av.tr/tefecilik-sucu-cezasi

8. merhaba benim bir sorum olacaktı
    tefasda serbest dolar fonları tl olarak gözüküyor örneğin dzm 1,276884 dolar olmasına rağmen 36,844858tl şeklinde
    diğerleride aynı bunları dolar olarak görebilme imkanımız yokmu teşekkürler şimdiden

Sayfa 179/562 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •