Sayfa 174/555 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274 ... SonSon
Arama sonucu : 4437 madde; 1,385 - 1,392 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. ABD çökecek ise yerine hadi Çin yuanı geldi diyelim. Devlet istediği gibi yuanın değeri ile oynayabiliyor. Ekonomisi Doğalgaza bağlı Rusların rublesine mı. ? 2. Altın standardı gelemez. Amerikan aşığı değilim ama bazı gerçekler vae. Daha iyi bir sistem olmadığı için petro-dolar sistemi var. Daha iyisi söyleyin felaket tellallığÄ« yapmayın

Hiçbir BRICS ülkesi kendi para biriminin rezerv para birimi olmasını istemez. İmalat sanayilerini çekici hale getirmek için devalüe edemezler yoksa!
    Son düzenleme : Foncu; 03-12-2023 saat: 02:49.

2.  Alıntı Originally Posted by Foncu Yazıyı Oku
    ABD çökecek ise yerine hadi Çin yuanı geldi diyelim. Devlet istediği gibi yuanın değeri ile oynayabiliyor. Ekonomisi Doğalgaza bağlı Rusların rublesine mı. ? 2. Altın standardı gelemez. Amerikan aşığı değilim ama bazı gerçekler vae. Daha iyi bir sistem olmadığı için petro-dolar sistemi var. Daha iyisi söyleyin felaket tellallığÄ« yapmayın

Hiçbir BRICS ülkesi kendi para biriminin rezerv para birimi olmasını istemez. İmalat sanayilerini çekici hale getirmek için devalüe edemezler yoksa!

Doların yerine ancak yeni Dijital Dolar gelebilir. Yani IMFCOIN. Ancak o zamana kadar mevcut dolar, sınırlı olan kıymetli menkul ve gayrımenkul varlıklara karşı değerini kaybetmeye devam eder. Sadece altın gümüş değil, her türlü sınırlı arzı olan kıymetli menkul ve gayrımenkul park edilecek yerler olabilir.

TEFAS ta iyi bir hisse fonu, iyi bir gayrımenkul fonu, iyi bir altın fonu, iyi bir gümüş fonu, uygun yerlerden alınabilirse park etmek için uygun olabilir. Yeter ki fon iyi yönetilsin. Ben kendi fon ağırlığını buna göre yapmaya devam ediyorum.

Konumuz fonlar. İyi yönetilen fonları bulup alıp beklemek lazım.

IMF Chief Suggests IMFCoin Cryptocurrency as Possibility

https://www.investopedia.com/news/im...y-possibility/

3. rpd ve rık yerine alternatif arıyorum ama şu dönemde ppf üstü riski düşük fon bulmak çok zorlaştı, yabancı hisse ve emtia fonları için treni kaçırdık herhalde, bist desen bir türlü yukarı gidemiyor, borçlanmaları bir türlü çözemedim, belki de bu ortamda ppf de kalmak en iyisi karar veremedim.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    rpd ve rık yerine alternatif arıyorum ama şu dönemde ppf üstü riski düşük fon bulmak çok zorlaştı, yabancı hisse ve emtia fonları için treni kaçırdık herhalde, bist desen bir türlü yukarı gidemiyor, borçlanmaları bir türlü çözemedim, belki de bu ortamda ppf de kalmak en iyisi karar veremedim.
    neden alternatif aradığınızı, her iki fon için de ayrı ayrı açıklayabilirseniz iyi olur. çünküm iki fonun portföy yapıları benzeşmez.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Doların yerine ancak yeni Dijital Dolar gelebilir. Yani IMFCOIN. Ancak o zamana kadar mevcut dolar, sınırlı olan kıymetli menkul ve gayrımenkul varlıklara karşı değerini kaybetmeye devam eder. Sadece altın gümüş değil, her türlü sınırlı arzı olan kıymetli menkul ve gayrımenkul park edilecek yerler olabilir.

TEFAS ta iyi bir hisse fonu, iyi bir gayrımenkul fonu, iyi bir altın fonu, iyi bir gümüş fonu, uygun yerlerden alınabilirse park etmek için uygun olabilir. Yeter ki fon iyi yönetilsin. Ben kendi fon ağırlığını buna göre yapmaya devam ediyorum.

Konumuz fonlar. İyi yönetilen fonları bulup alıp beklemek lazım.

IMF Chief Suggests IMFCoin Cryptocurrency as Possibility

https://www.investopedia.com/news/im...y-possibility/
    Kastırsef yine de çok ''kastırmamak lazım'' nasipten gerisi boş.. Herkes şu anda para kazanırken bile kaybediyor. Kimisi az kimisi çok.. Maalesef ülkenin dışarıya karşı durumu bu.. Bulgar senden benden zengin mesela..

6. RIK hisse tutmuyor görünüyor. Dapgm yükünü attı herhalde. Ama hala sürünüyor.

7.  Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    RIK hisse tutmuyor görünüyor. Dapgm yükünü attı herhalde. Ama hala sürünüyor.
    Kamu ve yerli özel sektör eurobond oranlarını artırmışlar, yabancı kamu bondlarını satmışlar. Son bir ayda kamu 22,58'den 43,65'e özel sektör 7,57'den 28,88'e toplamda fonun %72,5 eurobond taşır olmuş umarım cds düşmeye devam.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 174/555 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •