Sayfa 366/552 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466 ... SonSon
Arama sonucu : 4413 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Özgür demirtaşa bakıp yatırım yapanın mesajlarını ciddiye alıp fon alıp, satmadım çok şükür. Dolayısıyla bu konuda suçlayacak biri aramıyorum.

Benim merak ettiğim sizi daha yeni kurulan bir fonu seçip her gün mesaj atmaya motive eden şey ne?

https://www.hisse.net/topluluk/showt...02#post6698202
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=HDA

Son 4 günü çıkarırsanız, mükemmele yakın grafiği, ve aylık bazdaki getirisinin 60% olan yıllık faiz eşleniği

2.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Kardeş burası forum, fonları, getirilerini, içeriklerini tartışma platformu. Elbette hda ile ilgili de herkes konuşti, konuşacak.

Bu fonda şu an olan şey de normal degil. Kendi izahnamesinin, risk oranının dışına çıkıldığı, teması olan arbitraj yapilmayip kumar oynandığı belli.
    Bunu kim nasıl ön görsün.

Herkes kayıpta canı sıkkın, yapmayın böyle şeyler.
    Öncelikle herkes kayipta değil hda fonuna yatırım yapanlar kayipta.
    Ongoremiyorsaniz her gün burda gelip fonun guzellemesini yapip, hakkında olumsuz yorum yapanlara bilgisiz, troll gibi sıfatlar takmasaydiniz.

Bütün gün fona telefon edecek misin merak ediyorum yoksa telefona da robotlar mi bakıyor?

3. öncelikle geçmiş olsun diyeyim, olur böyle şeyler ama fon işine başlamanın ilk 1-2 yılı içerisinde olur. ben sizde seçil erzanlık potansiyel gördüm resmen: ) öyle biri olsam bu forumu asla kaçırmazdım. bize öyle dediler aldık lugatının başka açıklaması yok. arbitraj işini hiç araştırdınızmı bir kere? tamamen şansa bakan bir pozisyon, kesinlikle garantili getiri yok. hadi 10 senedir yatırım işindesin birkez bile açıp arbitraj nedir okumaya üşendin, yıllardır bir yığın arbitraj fonu var hepsi basbaya zigzaglar çizmiş, adamları arayıp sormadınızmı tüm arbitraj fonları zarar yazmış bu fonun farkı ne diye? araştırma yok, kulaktan dolma bilgiyle iş var, kendini geliştirme yok..çoğunuzda şimdi iki saat telefon edip 1'e bazın 2'ye basın diye kim uğraşacak kafası var, üşengeçlikle riske attığınız para onbinlerce lira, ama pazara gitseniz yumurta için pazarlık yaparsınız. kusura bakmayın ama gerçekler acı.

oldu artık yapacak birşey yok, uzatmanın anlamı yok cümlesini ancak çok güzel dersler çıkardıysan, yaşam tarzında değişiklik yaptıysan söyleyebilirsin. yatırım işinde önce kaybetmemek esas.

4.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Öncelikle herkes kayipta değil hda fonuna yatırım yapanlar kayipta.
    Ongoremiyorsaniz her gün burda gelip fonun guzellemesini yapip, hakkında olumsuz yorum yapanlara bilgisiz, troll gibi sıfatlar takmasaydiniz.

Bütün gün fona telefon edecek misin merak ediyorum yoksa telefona da robotlar mi bakıyor?
    Tamam madem insan dilinden anlamıyorsun, anlayacağın dilden anlatayım.

Haklı çıktığını saniyorsun. Ama haklı çıkmadın. Sen haklı çıktığın için olmadi, hedef portföy illegal ama muhtemelen kılıfına uydurulmuş bir boklar yediği için, 2000 küsur yatırımcısını dolandırdığı için oldu.
    Arbitraj fonu diyip son 3 günde arbitraj yapmadığı için oldu.

Arbitraj konusunda bilgin yok, BİLGİSİZsin. Tekrar yazmamı ister misin, BİLGİSİZSİN.

Bütün gün telefon da edicem, twitterdan her yeri ayağa kaldırmaya da çalışıyorum.
    Hayırdır ya, sana laf mı anlaticaz, yürü git hadi

5. bu hda'dan bir miktar almıştım denemek için, bugün satış yazdım fakat bu şekilde herkesin çıkmaya çalıştığı bir fonda emirlerin gerçekleşmeme olasılığı var mı?

6.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Tamam madem insan dilinden anlamıyorsun, anlayacağın dilden anlatayım.

Haklı çıktığını saniyorsun. Ama haklı çıkmadın. Sen haklı çıktığın için olmadi, hedef portföy illegal ama muhtemelen kılıfına uydurulmuş bir boklar yediği için, 2000 küsur yatırımcısını dolandırdığı için oldu.
    Arbitraj fonu diyip son 3 günde arbitraj yapmadığı için oldu.

Arbitraj konusunda bilgin yok, BİLGİSİZsin. Tekrar yazmamı ister misin, BİLGİSİZSİN.

Bütün gün telefon da edicem, twitterdan her yeri ayağa kaldırmaya da çalışıyorum.
    Hayırdır ya, sana laf mı anlaticaz, yürü git hadi
    Şu anda spk onaylı binlerce yatırımcısı olan (diğer fonlarında millet ayda %20 üstü getire sağlıyor) Hedef portföye dolandırıcılık iftirası attığının farkındasındır umarım.

7.  Alıntı Originally Posted by ahmet306 Yazıyı Oku
    bu hda'dan bir miktar almıştım denemek için, bugün satış yazdım fakat bu şekilde herkesin çıkmaya çalıştığı bir fonda emirlerin gerçekleşmeme olasılığı var mı?
    yok. sana birşey söyleyim herkesin çıkacağını hiç sanmam: )) hatta alım fırsatı olarak görüp girecek yüzlerce kişi olacak. yani gerçekten de bundan sonraki 2 gün +3 yapabilir ama sen stop prensibinin arkasında ne kadar duruyorsun onun testidir bu.

8.  Alıntı Originally Posted by ahmet306 Yazıyı Oku
    bu hda'dan bir miktar almıştım denemek için, bugün satış yazdım fakat bu şekilde herkesin çıkmaya çalıştığı bir fonda emirlerin gerçekleşmeme olasılığı var mı?
    Spk mevzuatı gereği emri gerçekleştirmek zorunda.

Ama elindeki nakitten değil takasbankta saklanan fon bakiyesinden ödeme yapacağından, nakite çevirmek için girdiği pozisyonları hisse ve/veya viop kapatacaktır.

Bu da yarın için bir zarar daha yazmasına neden olabilir.

Sayfa 366/552 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •