Sayfa 492/543 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Maalesef buna ilişkin bir kaynak yok ama bu başlık ve
    ayrıca şu başlık https://www.hisse.net/topluluk/forumdisplay.php?f=47 bilgi alınabilecek en sağlam yerler.
    Teşekkürler....
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Altın gümüş.fonlari doluluktanmi alınamıyor ,yoksa engelleme mi var

3.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    İleride bankalar Altını ve Gümüş fonlarını komple alıma kapatırlar bu gidişle. Sürekli değeri garanti artacak bir ürünü satıp karı yatırımcı ile bölüşmenin bir anlamı yok. Şu anda alabilen alsın. Alamayan ileride belki hiç alamayabilir. Altın bu sene 2850$, Gümüş bu sene 34$ hedefliyor. Oralara gelince bakacağız.
    Az önce Adapazarı'nda bir markette eski bir dostum ve köklü bir kuyumcu ailesinin ferdi ile denk geldim. Kısa bir sohbetten sonra bana Gümüş almamı önerdi. 20000 dolarlık al yat sahibi olursun gibi bir espri ile karışık tavsiyede bulundu. Eve geldim gümüş ons grafiğine baktım. Hakikaten 50 dolar zirvesinin yarısına fiyatlanıyor. Bir miktar almaya karar verdim. Altın için ise biraz daha şiştikten sonra yatayda kalıp hatta bir miktarda kar satışı görebileceğini söyledi. Bakalım bir miktar alıp kasaya atalım..

65/35 orani ile paylasiyorlar
    kendi fonu ise 65
    tefas a dahil ise 35 orani ile

Alıntı Originally Posted by ottomand Yazıyı Oku
    Benim bir sorum olacak tefas da işlem gören serbest usd fonlardan örneğin denizbankın fonunu işbanktan alıp sonra bozdurduğumuzda sadece %10 stopaj kesintisini görüyorum.Fonun yönetim ücretini sanıyorum yıllığa oranlayıp düşüyorlar.Bunuda fonu ihraç eden banka yapıyor diye düşünüyorum.Peki işbankası bu işlemden ne kazanıyor.Ayrıca bir ücret alıyormu alıyorsa neden gözükmüyor.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Az önce Adapazarı'nda bir markette eski bir dostum ve köklü bir kuyumcu ailesinin ferdi ile denk geldim. Kısa bir sohbetten sonra bana Gümüş almamı önerdi. 20000 dolarlık al yat sahibi olursun gibi bir espri ile karışık tavsiyede bulundu. Eve geldim gümüş ons grafiğine baktım. Hakikaten 50 dolar zirvesinin yarısına fiyatlanıyor. Bir miktar almaya karar verdim. Altın için ise biraz daha şiştikten sonra yatayda kalıp hatta bir miktarda kar satışı görebileceğini söyledi. Bakalım bir miktar alıp kasaya atalım..

Ben 22$ iken Gümüş al deyince almayıp git kumda oyna diyorsun, kuyumcu arkadaşın al deyince 25.2$ dan ucuzmuş alayım diyorsun.

Behey Gaflet. Behey Gaflet. Behey Gaflet.

6. Tesekkurler servet bey bilmiyordum bu uygulamayi.[

QUOTE=servetbey;6751636]65/35 orani ile paylasiyorlar
    kendi fonu ise 65
    tefas a dahil ise 35 orani ile[/QUOTE]

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Ben 22$ iken Gümüş al deyince almayıp git kumda oyna diyorsun, kuyumcu arkadaşın al deyince 25.2$ dan ucuzmuş alayım diyorsun.

Behey Gaflet. Behey Gaflet. Behey Gaflet.
    Sen kimsin ki seni tanımıyorum bile.. Milyon dolarlık serveti olan 40 yıllık dostumun yanında. Sen yine kumda oynamaya devam edebilirsin.

8. altıncılar kısa-orta vadede dolar bazında %20-30 para kaybedecek. it köpek hemen saldırdığı için neden yazamıyorum ama yıl sonu dalga geçmeye mecbur gelicem ondan kaçarınız yok: ) eh bu yabancı bankaların tahminlerine 100 defa kandırılanın da hakkı artık..

Sayfa 492/543 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •