Sayfa 221/250 İlkİlk ... 121171211219220221222223231 ... SonSon
Arama sonucu : 2000 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    .....................kısaca alarko......

.............................2023--------2022------
    ciro ve brüt kar= 8.3... 688 ; 12.59...1.666

CENAL* (NET KAR)....5.971..; ....15.694

DĞERLER(NET KAR)...175.............391

*öz kaynak yöntemi ile değerlendirilen iştiraklerdeki karlarda diğerlerinin pek etkisi yok o nedenle sadece cenal olarak yazdım.
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Kombine bilanço...
    Konsolide bilanço...
    Özkaynak usulüyle değerlenen yatırımlar...

Alarkoyu tam tanımayan yatırımcıların düştükleri hatalar..

Konsolide bilancoda az kâr görürsünüz. Özkaynakla değerlenen şirketlerden gemi dolusu kâr gelir.
    UFRS denen uluslararası muhasebe standartları gereği.
    --bunlar, ilave edildi..

2. İletişim kazası geride kaldı.Artık beklentilere,dönüşüm hikayesine odaklanmak gerekir diye düşünüyorum.Su akar yolunu bulur

https://www.dunya.com/kose-yazisi/al...-olacak/723813

3. Grubun yatırımla 2024 yılı sonunda ulaşacağı sera büyüklüğü 2000 dönüm. Bu rakam 2028 yılında Türkiye’de 5000 dönüm ulaşacak. Bir de buna Kazakistan operasyonu eklenecek. Kazakistan’da 5 bin dönüm alanda tarım uygulayacaklarını dile getiren Koçoğlu, “Türkiye’deki yatırımlarımız 500 milyon dolarlık büyüklüğe ulaşacak. Kazakistan’da da 5 yıl içerisinde 500 milyon dolarlık bir yatırım hedefimiz var. 5 yıl içinde toplamda 1 milyar dolar civarında tarım yatırımını devreye alacağız. Şimdilik Alarko Grubu’nda tarımın payı yüzde 25’i aşacak. Dünyanın en büyük 10 tarım şirketinden biri olmayı planlıyoruz†dedi.

Alıntı Originally Posted by kagula27 Yazıyı Oku
    İletişim kazası geride kaldı.Artık beklentilere,dönüşüm hikayesine odaklanmak gerekir diye düşünüyorum.Su akar yolunu bulur

https://www.dunya.com/kose-yazisi/al...-olacak/723813
    --zamanlamaları harika!

5.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --zamanlamaları harika!
    Sosyal medyaya göz attığım zaman uzun zamandır alark taşıyanlar bile vazgeçmiş.Bu tür haberleri daha çok göreceğimizi düşünüyorum ki millete vay be dedirtsinler.

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --zamanlamaları harika!
    1 ay oncede var benzer haber.....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,265
     Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    sn.tovbekar,

--ticari bir şirkette en önemli iki gösterge, ciro ve brüt karlılıktır, diğerleri hep buna bağlıdır; bu ikisi de geriye gitmiş ise bana göre çok fenadır...bir gitmiş olsaydı fena idi (kötü demiyorum, kötü bir tık daha aşağısı)...bunlar fena ise diğerlerine pek bakmaya bile gerek duymam...abes ile iştigaldir...

Savaşın kaybedildiğini öğrenen İmparator, komutanları toplar ve sorar; "Söyleyin bakalım savaşı neden kaybettik?" Korkudan tir tir titreyen generaller, birkaç nedeni var derler ve saymaya başlarlar; "Bir, barut bitti!" Napolyon, "Tamam gerisini saymana gerek yok."

olumsuz yazmak istemezdim, ama fenaya da fena diyelim artık.
    sn FT2
    CENAL dışında bir de dağıtım var sanırım gözden kaçmış ( yani ALCEN diye sınıflandırılmalıydı)... CENALin ciro ve kar düşüklüğünün sebebini bir şekilde yazdığımı hatırlıyorum... PTF lerin düşüşü... sanırım 2022 yılının da arızi olduğunu yazmıştım. bu karın yani 11,4 milyar 2022 karının sürdürülemeyeceğini iddia ederek şirket kötülenmişti... eğer kar anormal ise ki anormaldi cironun da karlılığın da düşmesi normaldir... Eğer ülkemizde sanayi iyiye gider ve enerji kullanımı artar ise bir şekilde 2022 cirolarına erişebilir, ama erişmese de şirket normal bir şekilde kar ediyorsa ve bu kar da 2023 yılı için 12,5 milyar ise DOWAKSAya gösterdiğiniz anlayışı biraz da böyle göstermeliydiniz diye düşünüyorum... Dowaksa yatırımları için kaç yıldır AKSAyı tercih ediyorsunuz...

şirketin cirosu düşmüş, karlılığı bir alanda düşmüş. zaten bunu gördükleri için tarım, havacılık, enerji depolama ve BIST yatırımlarına girdiler ki mesela BIST iyi gidiyor. yanlış analamamışsam siz onu da yeni bir genel müdürlük şeklinde lanse etmiştiniz ki profesyonellere verip sizi yanıltmışlardı... Önemli olan şirketin karlılığı ise ve bu karın normal bir şekilde sürmesi ise sanırım biraz öküz altında buzağı aramaktasınız... kar yok mu var, iyi bir kar mı evet eeee ama neden en yüksek oranda değil... o oranlar 2022 oranları idi ve şirket bu oranları değerlendirerek borçları ödedi ve nakit zengini olup kendi yatırımlarını özkaynaklarıyla finanse etmeye başladı...
    olumsuzu yazın ama lütfen hareket etiğiniz alanlar inandırıcı olsun... Fintables tabloları hatalı mı bilmem ama eğer FAVÖK hesaplamasında bir önceki yılı aldığınız yer ne şekilde ise devam edin....

ayrıca kimse kusura bakmasın ama Devekuşu misali EM veya eski usulden hangisi işimize gelirse oradan saz çalmayalım. piyasadaki yorucuların çoğu maalesef salakça bile yorum yapma kapasitesine sahip değiller. tabloları alıp okumak ve you tubeda yayınlamak yorumlamak değildir...
    Son düzenleme : tovbekar; 22-04-2024 saat: 09:48.

8. Sn tövbekar....

Sahse mantıklı açıklama yaparak bos yere mantığınızi kullanmayın.....

Onun derdi baska.....

Kuyruk meselesi

Sayfa 221/250 İlkİlk ... 121171211219220221222223231 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •