Sayfa 249/249 İlkİlk ... 149199239247248249
Arama sonucu : 1988 madde; 1,985 - 1,988 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. İZDEMİR; 3. çeyrekte 397 milyon brüt kar; 9 aylıkta 675; 12 aylıkta ise 738 var...; 9 aylıklar enflasyona muhasebesine tutularak 4.çeyrek ile birleştiğine göre, son çeyrekte brüt kar elde edememiş denebilir...o nedenle zarara çalışmaktan ise bakım diyerek üretimi durdurmuş gözüküyor (1 nisandan beri üretim yok)...izdemir yeni şirketlerden sayılır, üretimi de yüksek cenal in 1/3 ü kadar...

4. çeyrekte (1 ekim-31 ARALIK) PTF ortalaması 1 KWH 7.5 cent ve İZDEMİR tam kapasite ile çalışmış...bu şartlarda para kazanamamış ise...ne demek lazım?

CENAL santrali ana makinaları ALMAN malı, en son model ve verimlilikte. Ultra super kritik diye mi adlandırılıyordu, şimdi aklımdan çıkmış, hatırlayan arkadaşlar düzeltebilirler.

Ondan daha verimli ithal kömür elektrik santrali yok desem yanılmış olmayabilirim.

Neyse, çok gevezelik ettim.. Ben ki mezara kadar değil, pazara kadar ortağım....
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3. ultra ile ultrasüper arasında ne kadar anlamlı fark var?...

4.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    ultra ile ultrasüper arasında ne kadar anlamlı fark var?...
    Buharın ısısının çıkarılabildiği seviye ile ilgili bir durum, basınç arttırılabildikçe enerjiye dönüşebilme oranı da oldukça yükseliyor, CENAL ile diğer santraller arasındaki verim farkının en önemli sebebi belki de. Bu da % 5 kömür tasarrufu yapsa yılda 15 milyon USD yapar..Enerji miktar artışı olarak bakarsanız da 30 milyon USD...

Bu arada başka bir konuya geçelim isterseniz, 1 Mayıs ı verimli kullanıp Enflasyon muhasebesi ile ilgili bilgi çıtamı yukarı taşımaya çalıştım. Şu anda borçlu olup yüksek kar açıklayan şirketler etmedikeri karın vergisini ödüyorlar.
    Derin bilgisi ve analisti olan büyük yatırımcılar geldikçe algıya değil, gerçeğe yönelmeler olacak, o gün de bizim günümüz olacaktır.

Sayfa 249/249 İlkİlk ... 149199239247248249

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •