Sayfa 196/239 İlkİlk ... 96146186194195196197198206 ... SonSon
Arama sonucu : 1905 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    ben kemiksiz 14 milyara razıyım şimdilik... ya da dolar hesabı yapayım diyerek düzeltme yapmaya başladım ( önce 12 demiştim sonra artırdım)... en az hisse başı 1 dolar... ve bunun artık sürekli artan eğimle çıkması gerek... hatta 1 doların üzerine çıkması gerekiyor ki tutturabilelim...
    hisse üzerindeki hesabım da kafkasörü geçmemiz lazım diye hesaplandığından flamingolarla birlikte daha üstüne çıkabiliriz...
    zinhar yatırım tavsiyesi değildir... her hesapta her türlü hisse pazarlanır bir sürü saçmalık her yerde pompalanır. kar yüzdesi ile çalışanlar her yerdedir SPK nın gücü bize yeter (aslında kör vs desek mi diye düşündüğümde mübarek Ramazanda siyaset bitti diğer küfürler yeterince bozdu biz bari dikkatli olalım deyip sustum)... eeee biz yazalım YTD... yersen
    2028' e kalmadan 1 doları görür müyüz, hocam?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,247
     Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku
    2028' e kalmadan 1 doları görür müyüz, hocam?
    temettü ise zor.... ama 2 dolara yakın hisse başı kar bence görülebilir... elan 1 dolar üstü kar var yıllık hisse başı...
    yatırımlarda tarım yatırımları tamamlanmış olacak ve muhtemelen Kazakistan da çoğunlukla bitirilmiş olur... Uçak Pil vs hadi turizmi de ekleyelim ( turizm yatırımı çoğalmasın diye dua etmekteyim rahatlıkla almak için belli bir oranı geçerse şüpheli hale düşer benim inancıma göre diye düşünüyorum) şirket açısından ... kesinlikle yatırımların geri dönüşleri belli olmuş olur. eğer tutarsa ya da Kadirhan Öztürkün dediği gibi yarısı bile gerçekleşse 15 euro (diyordu herhalde)

emma velakin enflasyon muhasebesi nedeniyle bir şeyler değişir mi bilmem.... bir de YTD
    son not gençliğimde hoca olmayı isterdim şimdilerde öğrenciyim

Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    ..
    son not gençliğimde hoca olmayı isterdim şimdilerde öğrenciyim
    Hepimiz TALEBE'yiz be yaaa...!

Herkese hayırlı bayramlar
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Alarko Carrier, güneş enerjisini yüksek ve verimli bir şekilde değerlendirmek için alüminyum çerçeveye sahip çift camlı ve bifacial özelliklere sahip paneller geliştirdi.

Kuruluştan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

İklimlendirme sektöründe köklü deneyime sahip Alarko Carrier, yenilikçi çözümleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Güneş enerjisinin temiz ve sürdürülebilir bir enerji kaynağı olduğunu vurgulayan marka, Alarko Diamond Serisi alüminyum çerçeveye sahip Çift Camlı Bifacial (BF) Fotovoltaik Paneller ile kullanıcılarına benzersiz bir enerji deneyimi sağlıyor.

Yenilenebilir enerjiye olan bağlılığını bir adım öteye taşıyan Alarko Carrier, güneş enerjisini yüksek ve verimli bir şekilde değerlendirmek için alüminyum çerçeveye sahip çift camlı ve bifacial özelliklere sahip paneller geliştirdi. Panel arkasına yansıyan güneş ışınlarından da enerji üretilmesini sağlayan teknolojisi ile maksimum verimlilik sağlarken anti-refle kaplı çift cam ile kullanıcılara arttırılmış PV Panel ömürlü lineer performans ve güneş ışınımından daha fazla yararlanma imkânı sunuyor.

Alarko Diamond Serisi Bifacial (BF) Fotovoltaik Paneller, üretiminde kullanılan her bir parça üretim teknolojisi ve malzemesi (BOM List) Alarko Carrier mühendisliği alt yapısı ile titizlikle seçilip, 11 kalite kontrol noktasından geçirildikten sonra tüketiciyle buluştu. İleri teknoloji ürünler, güneş enerjisini en etkin şekilde kullanmayı hedefleyen kullanıcılar için ideal bir çözüm sunuyor.

.........

8.4.2024 Matriks 9.31
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Saat 11.00 itibariyle hacim 2,38 milyon lot.... inşallah akşama kadar bu hızda gider...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,797
    Nama yazılı hisselerini satabilmek için hamiline yaptı . Belki baskı kurmak istedi belki
    fiyatı çok cıkarsa belki satmam gerekirse satarım demek istedi. Yani belli değil .
    Belki hava atıyor . Yada speğe baskı koyuyor. Belki mesaj veriyor buradayım diyor.

Alıntı Originally Posted by ekserji Yazıyı Oku
    Bilançonun geleceği tarih 18 Nisan değil mi? Patron hisse satışı ile bilançonun alakası yok. Sadece kural olarak bilanço öncesi patron satış yapamıyor. Kaldı ki bence patronlar o hisseleri de satmayacak. Sadece gündemde tutuyorlar. Satacak olsa anlaşır öyle kapa bilgi verirdi. Yaşayıp göreceğiz. 1 senedir aynı hikaye konuşuluyor. Patron satarsa. Umurumda bile değil. Düşürürlerse ekleme yaparım. Satarsa alıcısıda çıkar. Gerektiği kadar bekleriz.. Ben yatırımcısı olduğum şirketime güveniyorum.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,247
    Bir ALARK klasiği bakım 30 nisana uzamış... çoğu zaman zamanlamayı tutturamıyorlar mı yoksa bu işin doğası böyle mi?
    cümleten iyi bayramlar

8.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    Bir ALARK klasiği bakım 30 nisana uzamış... çoğu zaman zamanlamayı tutturamıyorlar mı yoksa bu işin doğası böyle mi?
    cümleten iyi bayramlar
    Bu santral devreye gireli 6-7 yıl oldu. Yılda ortalama herbir ünite için 25-30 gün normaldir diye düşünüyorum. Zaten işin doğası gereği şu anda bayram ve bahar bir arada, minimum tüketim var iken her durumda kontak kapamak gerekiyor. Bence olağanüstü bir durum değil.

Sayfa 196/239 İlkİlk ... 96146186194195196197198206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •