Sayfa 238/258 ÝlkÝlk ... 138188228236237238239240248 ... SonSon
Arama sonucu : 2064 madde; 1,897 - 1,904 arasý.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Þ.

1. Batarya anlasma haberi gelirse belki bir ihtimal kýpýrdar...

2.  Alýntý Originally Posted by shichinin Yazýyý Oku
    Bist 100 endeksinin tarihi TL zirvesi olan 10082,77 den kapattýðý günde,
    117,30 TL fiyattan iþleme açýlan Alark hissesi, 90 kuruþ geri çekilerek
    116.40 TL den günü kapattý ve bugün de endeksten yaklaþýk %1.5 oranýnda
    negatif ayrýþmayý baþardý.
    Alarko GYO da ayný þekilde. Mutlu olsunlar...tek pozitif taraf þu, faaliyetlerde kötü bir durum olmadýðýna göre bizi de bir þekilde doðru fiyatlayacaklardýr. BIST 50 içinde gerçek anlamda ucuz diyebileceðimiz 5-6 hisseden birisiyiz .
    Gerek F/K gerek bilançodaki varlýklar gerekse hikayesi olan hissenin ederine gelmesi için 50 m USD yetecektir bence.
    BISTe bu kadar para giriþi oldukça olumlu. Sonuçta Ulaþým, BANKA için potansiyel oldukça azaldý, yakýn zamanda ALARKOya geçiþ olacaðýný düþünüyorum. 1. çeyrek bilançomuzda saçma bir defter oyunu olup olmayacaðýný gördükleri anda hisse de buna göre gerekli fiyatlamayý yapacaktýr. Nasýl olsa önden fiyatlarý bildiklerini gördük...
    Bu arada bu kadar negatif kapattýðýmýz günde kömür 5 USD düþtü...kimin umurunda))))

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
     Alýntý Originally Posted by zeynelce Yazýyý Oku
    Daha ortak satýþý baþlamamýþken bu fiyatlarda bir de satýþlar baþlasa kimbilir nereye düþecek, ne diyelim alarko yatýrýmcýsýna peygamber sabrý veriyor(!)

Alaton&Garih kardeþler de umarým çok daha düþük fiyatlardan satmak zorunda kalýrlar sonuçta babadan da kalsa kimse malýný ederinin %35-40 altýna vermek istemez bizim kaybýmýz birse onlarýn ki milyon onlar düþünsün.
    iþte tam da bu nedenle iþin içinde iþ var mý diye düþünüyorum...bizim hepimizin malý bir leyla kadar etmez. onlar gerçekten aþaðý satmak yerine tahtayý serbest býraksalar da 200 den satsalar daha güzel olmaz mýydý diye düþünüp vah zavallýlar çok da acizler bu CEO ve yönetim onlara bu kadar zararý neden veriyor neden görevden almazlar ki deðil mi ama

sn forumdaþlar, ben uzun vadeciyim ve karþý tepenin ardýnda eþeði bulamazsam o zaman seyreyleyin bendeki avazý. þimdi türkü çýðýrmaktayým. hele bir 2028-2030 da 15 dolar olmasýn o zaman gümbür gümbür baðýrýp çaðýracaðým... þimdilik bu enflasyon muhasebesini izlemeye çalýþacaðým. mesela bilançoyu dolarla yapsaydý kar 450-500 milyon civarýnda mý olacaktý yoksa 210 milyon civarýnda mý olacaktý...
    acaba bu özkaynaklarýn artýþý gerçekten bizim sermayemizi de koruyor mu? gibi sorulara ve sorunlara odaklanýyorum... ama gene de borçlu olup fiktif kar yazmasýndan ise özkaynaklarý ile güzel yatýrýmlar yapmasýný tercih ediyorum

4. Sirket tarim icin 2028 de hedeflerin gerçekleþmesi durumunda rakam olarak bir favok teleffuz etti mi arkadaþlar?

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
     Alýntý Originally Posted by bridger17 Yazýyý Oku
    Alarko GYO da ayný þekilde. Mutlu olsunlar...tek pozitif taraf þu, faaliyetlerde kötü bir durum olmadýðýna göre bizi de bir þekilde doðru fiyatlayacaklardýr. BIST 50 içinde gerçek anlamda ucuz diyebileceðimiz 5-6 hisseden birisiyiz .
    Gerek F/K gerek bilançodaki varlýklar gerekse hikayesi olan hissenin ederine gelmesi için 50 m USD yetecektir bence.
    BISTe bu kadar para giriþi oldukça olumlu. Sonuçta Ulaþým, BANKA için potansiyel oldukça azaldý, yakýn zamanda ALARKOya geçiþ olacaðýný düþünüyorum. 1. çeyrek bilançomuzda saçma bir defter oyunu olup olmayacaðýný gördükleri anda hisse de buna göre gerekli fiyatlamayý yapacaktýr. Nasýl olsa önden fiyatlarý bildiklerini gördük...
    Bu arada bu kadar negatif kapattýðýmýz günde kömür 5 USD düþtü...kimin umurunda))))
    sn bridger,
    kendi adýma yabancýdan ki ben flamingolar derdim bir zamanlar, epey ümitlenmiþtim ama ümidi neredeyse kesmek zorunda kaldým... eðer güzel hikaye var ise ki bu hikaye ALARKta var, hatta hikayeler var, karlýlýk ve faaliyetler güzel ama bir þekilde zamanlama manidar galiba...
    1 çeyrekte enerji fiyatlarý çok yüksek deðildi. daðýtýmdaki marjlarý bilemiyorum. ikinci çeyrekte ise mesela CENAL bakýmlarý gene ileri tarihe kalmýþ, þimdi tek kolla kürek çekiyoruz gibi geliyor... bilanço çok parlak olmayabilir velev ki tarýmda bir patlama olsun ki orada da yatýrýmlar son hýzla sürmekte... bence bu dönemler biraz dinlenme hatta uzun dinlenme dönemleri olacaktýr...
    benim için kýsa vadeli en iyi hikaye yönetimin ( yönetim kurulu baþkaný) deðiþip deðiþmeyeceði ve geçen yýl olduðu gibi bu yýl da zamana yayýlmýþ temettüler olup olmayacaðýnýn bir an önce açýklanmasý olacak...
    diðer þirketlerin hikayelerini de izleyeceðim bakalým bu zaman nasýl iþleyecek...

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
     Alýntý Originally Posted by kingsailor Yazýyý Oku
    Sirket tarim icin 2028 de hedeflerin gerçekleþmesi durumunda rakam olarak bir favok teleffuz etti mi arkadaþlar?
    Türkiye için 200 milyon dolar bir ara telaffuz edildi, acaba 180 mlyon dolar beklentilere ya da notlara girdi miydi emin olamadým... ama Kazakistanda biraz daha marjýn yükseleceðinden piyasa bahsediyor...

"Alarko Holding, tarým ve gýda sektörüne giriyor… Holding, Alto Farm markasýyla tarým ve gýda alanýndaki faaliyetlerine baþladýðýný açýkladý. Tarým ve gýda yatýrýmlarýyla Alto Farm’ýn 5 yýl içerisinde 650 milyon dolar yatýrým yapmasý ve 650 milyon dolar ciro ile 200 milyon dolarlýk FAVÖK elde etmesi öngörülüyor."
    https://www.fortuneturkey.com/alarko...ir-ise-giriyor
    Son düzenleme : tovbekar; 29-04-2024 saat: 20:31.

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
    "#ALARK oyuncusu acemi fala degil .sadece hol yahudi olup icerde elti kavgalari ve dolandirici bir ceo daha..bu layla yoneti.i deki 2.hata..bilerek mi..evet...çunku hol ici boþ..cakma sirketler var..safi $ kacirabilmek icin...yönetilmek istenmeyen PÝÇ bi holding"
    sosyal medyada sürekli yazan daha doðrusu sürekli ALARKOyu karalayan ve yönetimin hiç bir þey yapmadýðý bir hesap...bu mesaj en usturuplu olaný çoðu sapýk

þimdi bu holdingin içi boþ çakma þirketlere inanalar var ise ki var gerisini siz düþünün... yahudilerle ilgili hakaret bile insan haklarýna aykýrýlýk suçu iken sadece setretmeleri normal mi? ha bu arada ben daha önce kendilerine neden iþlem yapmadýklarýný sordum cevap bile vermediler...

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
     Alýntý Originally Posted by tovbekar Yazýyý Oku
    Türkiye için 200 milyon dolar bir ara telaffuz edildi, acaba 180 mlyon dolar beklentilere ya da notlara girdi miydi emin olamadým... ama Kazakistanda biraz daha marjýn yükseleceðinden piyasa bahsediyor...

"Alarko Holding, tarým ve gýda sektörüne giriyor… Holding, Alto Farm markasýyla tarým ve gýda alanýndaki faaliyetlerine baþladýðýný açýkladý. Tarým ve gýda yatýrýmlarýyla Alto Farm’ýn 5 yýl içerisinde 650 milyon dolar yatýrým yapmasý ve 650 milyon dolar ciro ile 200 milyon dolarlýk FAVÖK elde etmesi öngörülüyor."
    https://www.fortuneturkey.com/alarko...ir-ise-giriyor
    keh keh boþuna yatýrým yapmýyoruz bir sonraki alanda yer alarak benim kiraz tarlasýný da iþtirak olarak ALARKa satmalýyým... tez elden önümüzdeki dönemde sn Koçoðlunu seralarda yakalayýp görüþmeni,n yollarýna bakayým
    "Bir sonraki aþamada açýk alan tarýmýna odaklanmayý amaçlayan Alarko, bu alanda da modern tarým yöntemlerini kullanarak verimliliðin daha yüksek olduðu daha sürdürülebilir bir uygulamayý hayata geçirecek. Açýk alanda yapýlan tarýmý sera gibi düþünerek saðlýklý bir sulama sistemi ve doðru gübre kullanýmý ile gerçekleþtirecek."

tarih biraz eski ama atlamýþýk bazen sosyal medya iþ görüyor

Sayfa 238/258 ÝlkÝlk ... 138188228236237238239240248 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •