Sayfa 209/249 İlkİlk ... 109159199207208209210211219 ... SonSon
Arama sonucu : 1992 madde; 1,665 - 1,672 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku

yorumsuz
    Bu tabanla mi cikacaklar akşam yatırımcının karsisina

2. Benim anladığım enf. muhasebesi uygulayıpta kar yazan her şirket bir önceki yılın enf. oranının üzerinde kar yapabilmiş demek.Burada önemli olan enf. muhasebesinde o yıl için ortaya konan kapitalin ne olduğu ,bunun basitçe herkes tarafından anlaşılabilmesi için yeni bir oransal olmalı.Ne ortaya koydum ,ne kadar reel kar, yada zarar ettim kolayca anlaşılabilmeli.Yukarıda bir arkadaş belirtmiş faize para yatıran şu kadar kar ettim diyor, ama enf. göre reel zararda ,halbuki enf. muhasebesi uygulayıpta kar yazabilen her şirket ondan çok çok karlı anlamı çıkıyor.Tabi asılolan edilen karların yatırımcıya ne kadar yansıdığı, faizde ki param şukadar arttı derken bizim gibi yatırımcıların bunu sadece kağıdın fiyat hareketlerine göre söylüyor olmamız .Mesela 2023 yılı enf. % 45 diyelim ,bizim şirketede yıl başında 100 tl değer biçtiğimizi düşünelim, kağıt eğer enf. muhasebesi sonrası kar yazmışsa aslında 100+45 i sağlamış bunun üzerinede şu kadar da kar etmiş anlamı çıkıyor. Önemli olan şirkete doğru değer biçebilmek ,bunu bizlerin kolayca anlayabilmesi için basit yeni parametrelerin ortaya konması gerekli sanırım... Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim .

Alıntı Originally Posted by kagula27 Yazıyı Oku
    Bu tabanla mi cikacaklar akşam yatırımcının karsisina
    Akşam yapılacak sunuma bizler katılabiliyor muyuz?
    Katılabiliyorsak link verebilecek arkadaş var mı?
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

4.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Hic bi fikrim yok

5. Enflasyon oranının Tüik'in açıkladığı ve bızzat ulkede yaşayarak gördüğümüz oran olan %65 palavra oldugu, gerçek enflasyonun %120 ler civarı oldugu ıcın her şey palavra, haybeden fazladan kar etmiş gorunup vergi ödüyor şirketler.

6.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    https://us06web.zoom.us/webinar/regi...#/registration

Bu linkten kayıt yaparak katılabilirsiniz.

7. An itibariyle taban bozulmuş durumda...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,799
    Kademe analizi ,

16:35 İtibarı ile 2. kez taban kalktı ve KAdeme ,

AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Sayfa 209/249 İlkİlk ... 109159199207208209210211219 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •