Sayfa 256/256 İlkİlk ... 156206246254255256
Arama sonucu : 2047 madde; 2,041 - 2,047 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,279
    sn 101
    bu globalin yorumsuz alımları geçenlerde bahsettiğim keşke tahta yapıcılığa tekrar soyunsa anlamına gelebilir mi?

Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn 101
    bu globalin yorumsuz alımları geçenlerde bahsettiğim keşke tahta yapıcılığa tekrar soyunsa anlamına gelebilir mi?
    Yorumsuz ....

Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn 101
    Global'in ec2 fonu geçen ay alarko payını arttırmıştı bu alımlar da bu fonun alımları olabilir.

4. Sayin Tovbekar,

Ben aslinda olumsuz konusanlardan azcik altini dolduranlari pek seviyorum. Mesela Sayin Ft-2, tum gun didik didik etsin bilancolari, hic sorun degil. Bizim icin bedavaya seytanin avukatligini yapiyor sagolsun. Sirket yonetimini de aslinda savunmaktan ziyade, bu iletisim hatalarina farkli acidan da yaklasilabilecegini dusunuyorum ama sosyal medyadaki agir abilerden cok etkileniyorlar farkinda olmadan.

Benim beklentilerim de size paralel aslinda, 2025 te 700m$, 2027 sonunda 900m$, 28-29 da 1milyar$ uzeri kar neden olmasin diyorum. TCMB cok cevval cikip da dolari ucuz tutabilirse tahminler de ona gore degisebilir tabii. Rakamlar da cok onemli degil, yatirimlarin donusunu makul surede alacagimizi gorsek ve degisen dunyaya adapte olursak sorun yok. Hisse fiyatini piyasa, temettu miktarini sirket yonetimi bilir ama 25 ten itibaren kademeli dagitim oranini arttirirlarsa seviniriz. Ben pek tek hissede poz alacak kadar yurekli ya da odakli degilim ama Alarko onemli benim icin, buyuk pozisyonlardan biri.

Yorumsuz.....
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,279
    "Ülkede finansal okur yazarlık zaten çok az ama aldığı hisse birkaç gün düşüş yaşasa, ülke için çok kıymetli şirketleri dolandırıcılıkla suçlayan kişilere hiç acımıyorum. Kaybetmek sizin kaderiniz."
    Ayaz Anıl
    @AnalizAyaz
    sosyal medya çoğu zaman çöp ama bazen güzel şeyler de karşımıza çıkıyor...
    SPK hareket ... AŞ nin halka açılmasını uygun bulmuş. çizelgeye baktığınızda bedelli sermaye artırımı var ve ne güzel şirketin ihtiyacını bedelli ile karşılayıp toplanan para ile şirketi büyütecekler diyorsunuz... emma çizelgenin metnine baktığınızda alakasız bir şekilde bedelli sermaye artırımının orada ne aradığını anlamak mümkün değil...meğersem 5 ortak 4.8 milyon hisseyi 70 liradan halka kakala... pardon arz etmekteler... şirketin burada kazancı var mı yok... finansman tamamiyle patronların finansmanı şirketlerin değil...

bir sihirbaz kanala rastladım... yabancılar neden küçük küçücük şirketleri toplamış... şaşırdım başlıkta ve izledim... ilk veriler doğru ve yönlendirme yok...bankalar ve diğer 30 şirketlerdeki bilgileri okuyor. yabancı alış ve satışları... emma sonra bakıyorsunuz 2 enerji şirketi yabancı olsam alır mıydım hayır... sonra hemen listeyi yaptım analiz ekranına geçiyorum deyip hoop uçtu ve bu 2 enerji şirketini yabancılar nasıl da toplamışlar... teknik analizde bilmem nerede imiş aylık 50 tl veren katılımcılara hemen bizim gibi beleşçilere akşam paylaşılacak... sahi yabancılar da değişmiş ama galiba bazı bıyıkları çıkmış olanlar akıllılar. spek işlemleri ne hikmetse yabancı alımı olarak gösterilmeye başlamış. sonra bazı kurumlara virman yapılıp satılıverir canım...

neyse sabah sabah güncemizi tuttuk. sabah erken kalkıp sonra uyumadığımız için haplanmış gibi görünebiliriz ( gerçi bazı öğretiler senede bir defa bile olsa güneşin doğuşunu izleyin derler ben senede çok defa izlemenizi tavsiye ediyorum)... YTD

daha önce bahsetmiştim bir defaya mahsus kayıtlı sermayenin aşılması ile ilgili örnek eksun gıda
    "Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-18.1 sayılı Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebliği'nin 6 ncı maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca, bir defaya mahsus olmak üzere 240.000.000 TL olan Şirketimizin kayıtlı sermaye tavanının aşılarak, Şirketimizin mevcut 70.000.000 TL olan ödenmiş sermayesinin, Emisyon Primi hesabındankarşılanmak suretiyle 530.000.000 TL artırılarak, 600.000.000 TL'na yükseltilmesine,"

hazır bedelsizlere bakarken galiba yeni sistemde küçük yatırımcının hoşuna gitmek için bütün şirketler bedelsize doğru gidecekler. ALARK gibi küçük yatırımcı düşmanı şirketler ne yapar bilinmez...

Sayfa 256/256 İlkİlk ... 156206246254255256

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •