Sayfa 104/237 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon
Arama sonucu : 1893 madde; 825 - 832 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Tek teselli bizim yüzyılımız olması.O yüzden arkama yaslandım bekliyorum ama arada kontrol etmeyi de unutmuyorum

2. AB, linyit ile çalışan elektrik santrallerinin erken kapatılması için RWE'ye yapılan 2,8 milyar dolarlık devlet yardımını onayladı

Avrupa Komisyonu, Almanya'nın RWE'ye Almanya'daki linyit yakıtlı elektrik santrallerini aşamalı
    olarak kapatması için tazminat ödeme planını onayladı.

Avrupa Birliği'nin yürütme organı, Almanya'nın RWE'ye yapacağı 2.6 milyar Euro'luk yardımın AB devlet
    yardımı kurallarına uygun olduğunu belirtti.

Komisyondan yapılan açıklamada, söz konusu fonların RWE'nin Rhineland'daki linyit yakıtlı enerji santrali
    tesislerinin erken kapatılmasıyla ilgili olduğu belirtilerek, kararın derinlemesine bir soruşturmanın
    ardından alındığı ifade edildi.

Ancak komisyon, kararın Almanya'nın Lausitz Energie Kraftwerke'ye Lausitz'deki linyit yakıtlı enerji
    tesislerinin kapatılmasını desteklemek için vermeyi planladığı 1.75 milyar Euro'luk diğer yardımı
    içermediğini belirtti.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Bu ne demek? 4-5 yıl boyunca Kömüre talep azalacak, Doğalgaz, yenilenebilirler daha pahalı olacak.. Marjlarımız kuvvetli gidecek...

4.  Alıntı Originally Posted by moonglow61 Yazıyı Oku
    Tek teselli bizim yüzyılımız olması.O yüzden arkama yaslandım bekliyorum ama arada kontrol etmeyi de unutmuyorum
    neymiş bizim yüzyılımız ?

5. Sn Moothy,
    Saçma sapan espirilerinizin yeri değil burası...Sizce şu anda bu hisse forumunda bulunanların sizin bu espirilerinize ihtiyacı var mı?

6. Bir seneyi geçtiğimiz bu günlerde hisse fiyatı hala aynı yerde uzun bir sürede yukarı gidicek gibide durmuyor.

Yeni yatırım yapanlar muhtemelen çok mutlu nasıl olsa bir senedir yerinden kıpırdamıyor diye.

Bir senelik zaman diliminde aynı durumda olan şirketlere göz gezdirdim.

Geçen sene tavan rekorları kıran kontrolmatik smart sasa hektaş

Kar üretmeyen zarar açıklayan eregli petkim kordsa

Daha örnek çok varda üstün körü bilinenleri yazdım.

Peki biz nerdeyiz , ne tavan tavan gittik fkmız şişti nede zarar eden şirketler grubundayız.

Biz patron insiyatifine kalmış değer kar veri kovalayan kısımdayız.

Durumu iyi analiz edelimde gelenler pek ümitlenmesin .

7. Serhat bey,
    Geçirmekte olduğumuz günler için haklısınız ancak enseyi çok karartmak doğru değil diye düşünüyorum.
    Şöyle ki; piyasa genelde 6 ay gibi öteyi fiyatlar. Öncelikle 6 ay sonra nasıl bir ortamda olacağız?

-Seçimleri geride bırakacağız.(Sonucu çok önemli değil)
    -Enflasyon zirvesinden dönmeye başlamış olacak.
    -Faiz indirimlerinin zamanlaması konuşuluyor olacak.
    - Tahvil faizleri ve mevduat faizleri bugünden daha aşağıda olacak.
    -Ülkre kredi notu en az 1-2 kurum tarafından artırılmış ve başka da artışlar gündemde olacak.
    -USD kuru da muhtemelen 35 civarı bir yerlerde olacak.

Alarko:
    -Kasasındaki nakit 13-14 milyar TL mertebesine çıkmış olacak.
    -Sera yatırımları 1000 dönüm ve üzerine çıkmış olacak.
    -Gübre fabrikası yatırımı bitmiş olacak.
    -Tarım, gübre,tohum vs kısmında artık dişe dokunur karlar görüyor olacağız.
    -Meram varlık tabanı 13-15 milyar TL mertebelerine gelmiş olacak.
    -Muhtemelen Mayıs ayında 3-4 TL civarı temettü almış olacağız.
    -Bakad borcu azaldıkça artan nakit pozisyonu ve azalan faiz gideri ile yılda 500 milyon TL ve üzeri nakit getiriyor olacak.
    -ALGYO otel sayısı en az 3 e çıkmış oluyor( CEOnun yıl sonuna kadar alım yönündeki verdiği bilgi)
    -ALCAR faiz giderleri azalıp nakit yaratmaya başlamış olacak.
    -Eldeki gayrımenkuller şu andaki deftere göre en az iki katı değere gelmiş olacak.

Bunlar gerçekleştiğinde 4-5 FK ile fiyatlanıyor oluruz. (Yaklaşık 200 TL)

8. Alark hissesi grafiginde RSI göstergesine bakinca aşırı alım bolgesine gelmiş görünüyor. Bazı analistler buna çok dikkat ediyor ve Rsi 30 a gelince alıma başlıyorlar. Şuan bu bölgede görünüyor. Bakalım buradan çark yapacak mı?

Sayfa 104/237 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •