Sayfa 245/258 İlkİlk ... 145195235243244245246247255 ... SonSon
Arama sonucu : 2064 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

--holding temettüsü konusunda hiç biri KOÇ a yanaşamaz....yalan değil, yalan diyen karşılaştırır, getirir...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --birinden, bir kaçından elde etse bile, hepsinden elde edemediğinden serbest nakit akışı yüksek temettü verebilmesini imkansız kılar...

--yukarıdaki koç holding ve şirketleri en iyi örnektir...bu konuda diğer holdinglerin hiç biri koç a yanaşamayacağına göre...daha fazla konuşmak abesle iştigaldir...
    --konuyu bağlamından koparmayalım...

3. Temettüler , diğer grup şirketleri ortaklarından alınıp Rahmi Bey'e mi gitmiş yanii ?

https://www.youtube.com/watch?v=9Vcr...CemY%C4%B1lmaz
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Pek cok sirkette malesef yetkiyi ellerinde tutanlar tarafindan para kaydirmalar oluyor.

Devlet otoritesi "nereden buldun" kanununu çıkarmalı.
    Ondan da önce yatırımcı dayanısma dernekleri oluşturulup hukuk mücadelesi verebilmeliyiz.
    GOLDAŞ'ta 2012 rakamıyla 17.500 TL param gitti. Patronlar gerceğe aykırı beyannameler vermişler.
    "Şikâyetçiyim hakim bey" netice, bir bardak su...
    Önümüzdeki dönemde faizler yüksek olacağı için Kooperatifler gündeme tekrar girebilirler... 1993 sanırım elimde nakitim olmadığı için bir kooperatife girdim... peşinatı da taksitle alıyordu yönetim... ödemeye başladım. epey ödeme yaptım Genel kurul yapılmıyor... sonra işe ben el attım ve genel kurulu kendi çapımda toplamak için ortaklar ile bir araya geldim. kimse bir şey ödememiş. şirketin muhasebecsi bir şey imazalamış şu kadar tahsilat kendisinden tahsil etmiş nerede belli değil...Arsa yok proje bazında iş yapmak istemişler. başka bir kooperatife proje sunup birlikte iş yapacaklar vs... baktım kimsede ödeme yok ben de sallamaya başladım... sonra kooperatif başkanı bana ulaştı dedi ki ben Didimde bir kooperatife yönetici oldum. senin ödediklerini aktarayım. bir miktar daha öde orada çok güzel bir yer ( AKbük Fransız Tatil köyü üstü). oralara tatil için gittiğimde arsayı gördüm mükemmel bir yer... 30 civarında üye oldu benimle yaklaşık 20 villa yapılmış bir şekilde işleri biterse değerdir... arsa kooperatife ait. tamam dedim ve Genel Kurulu toplayacak ise şartıyla ödeme yapmaya başladım... başkan baktım ki genel kurulu toplamaya yanaşmıyor ona dedim ki ben hacca gidiyorum dönüşe hazırlıklarını bitir yoksa ben toplarım. uğraşma sana oradan bir villa vereyim dedi nasıl böleceksin dedim orası benim işim vs deyip atlattı...
    nihayetinde hactan geldim... Bakanlıktan listeyi aldım, diğer üyelerle temasa geçtim. bir üye sen de kim oluyorsun gibi laflar etti ( denetim kurulu üyesiymiş o da ceza aldı) bir üye isim benzerliği desem de benim tanıdığım bir avukat idi. senin haberin yok mu kooperatif arsası satıldı dedi... meger bizim başkan birilerine koop çeki vermiş o da icradan sattırmış başkasına satmış vs...

Gittik yargıya... iş sadece usulsüzlük değil nitelikli dolandırıcılık da var çünkü benden tahsilatlar koop arsası satıldıktan sonra da var emma hakim bey dosya okumaktan aciz olduğu için sadece başkana 7.5 yıl hapis verdi... icraya veren kişiye parayı neden verdiğini sordum... iyi niyet çerçevesinde verdik dedi. ben de mahkeme salonunda bu kadar iyi niyetli olarak o parayı veriyorsanız bir miktar da bize verseniz dedim sadece pis pis baktı ama hakim sadece istihza ile güldü...

yani biz ki ben odönemde 1993 vs den 2004 yılına kadar bir daire parası ödediğim güzelim yer bir şekilde kaçtı gitti...

sn 101 bunu yazmamın bir nedeni kooperatif sistemi idi. diğer nedeni ise yargı işin içine karışınca da benzer şeyler oluyor. bu yüzden tahsilatçılar daha çok kazanıyorlar ya...

Hiç bir patron sütten çıkmış ak kaşık olmaz.
    Biz yatırımcı haklarını hem devlet nezdinde, hem de mahkemelerde müdafaa edip geliştirmeye çalışan büyük sivil toplum kurumları oluşturmadıktan sonra..

Not: Töbekar üstadım, size maşallah uğraşmışsınız adamlarla... Ben açılmış kamu davasında hakime "şikayetçiyim" dedim, sonra da bir bardak su içtim.... O kadar... Ülkemiz insanı da benim gibi bile değil malesef... GOLDAŞZEDELER mahkemeye gitseler duruşmayı Stadyumda yapmaya mecbur kalırdı hakim. O da bir şey olurdu...
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    ....diğerleri, yabancıların yüzü suyu hürmetine şimdilik yerli yerinde... lafın tamamı aptala söylenir...ben senin aptal olmadığını varsaymıştım...
    Aptal olmasak senin yalanlarina inanmazdik....ordan pay pic iste.....hic kafan çalışmıyor seninde bizden farkin yok....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
    Gelelim gündeme,
    ALARKO bir temettü vermiş... 89 ya da 90 kuruş... Geçen yıl verdiği avansları buradan düşmüş... sn kingsailora göre verebileceği bütün temettüyü vermiş. benim için kurban ayında eh işte denilen bir miktar olmuş. aslında biraz daha verseydi de kiraz toplama işçilerine hazırlık yapsaydım iyi olacaktı... bakalım geçen yıl tam taşınma döneminde bir ya da iki defa temettü vermişti bu yıl da umutlandıracaktır ve nihayetinde bir şeyler atacaktır. birileri sakal atmak diyordu şimdiki gençler ne der bilmem...

Koç şirketleri gerçekten güçlüdür. ama yukarıda verilen örneklerden mesela Tofaş oto ve Tofaş Ticaret ( birleşmeden önce bitin ticareti bu şirket yapıyordu ve fabrikadan daha fazla kazanıyordu biizler ortak değildik ya da az ortak mıydık hatırlamıyorum) birleşmesi gerçekten güzel bir birleşme idi. evveliyatı ve o dönemle ilgili güzel işler başarmışlardı yatırımcılar aleyhine...
    önümüzdeki dönem Koç amiral gemileri için Tüpraş hariç diyelim yakın geçmişte Tüpraş konusunda yanıldım, daralan bir ekonomi ve azalan bir ihracat dönemi olacağı için yatırım yapmak ne kadar akıl karı olur bilmem... finans satışı için ise zaten benim ilgi alanım dışında ( AYGAZ da finans ortaklığı yüzünden tereddütlü idim ama yenilerde bu ortaklığı başka şeyle değiştiriverdiler )... önümüzdeki dönemde Y kredi satılıp nakit oluşur mu bilmem ...
    Mesela geçmişte SODA da şişe de kendi nakitleri olduğu halde epey bir dolar kredisi alıp- daha doğrusu grup tahsisinden- borç kullanıyorlardı. kendi mevduatları 0,50 dolar faizi alırken onlar 4,5 tan veya daha yükseklerden kredi kullanıyorlardı. Şişe veya SODA yı öneren büyük üstadlardan birine bu çelişkiyi sorduğumda bir daha benim mesajlarımı görmedi tabii ona da cevap vermedi..

kendi adıma ekonomiye biraz geniş şekilde bakmaya çalışıyorum. tek cepheden bakmak yerine biraz daha uzaktan ve geniş ölçekte bakınca yatırım yapmak zorlaşıyor... hangi şirketin işleri iyileşecek bilmiyorum ama bir şekilde bana ulaşan ya da tanıdıklarımın hepsine çeşitli sorular soruyorum. bendeki bilgiyi de aktarıyorum almak isteyene. ama ben dahil bilgilenmek yerine kendi bilgilerimiz doğrulansın istiyoruz...

ALARK henüz temettü şirketi değil. ileride olur mu bilmem... eğer 200 milyon dolar Türkiyedeki seralardan, 200 milyon dolar Kazakistandan gelecekse, mevcutların da yeni eklemeler ile ( havacılık, sermaye, batarya yatırımları ) 500 milyon dolara çıkarsa zaten hisse başı 2 dolar kar oluşmuş olacak. ya yeni yatırımlar yapılacak ya da yarısını bize verecekler... yeni yatırımlar yapılırsa ve bu yatırımlar MERAM, CENAL, Tarım, Havacılık, Venture, GYO batarya gibi olacak ise ben şirketteki hissemi satmak niyetinde olmam... yapmazsa parayı ne yapacaklar...
    YTD

8. Tarim ile ilgili olarak şirkete sordum...gelen yanit her iki taraftan toplam.bekletinin 200 m usd olacağı yönünde

Sayfa 245/258 İlkİlk ... 145195235243244245246247255 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •