Sayfa 251/251 İlkİlk ... 151201241249250251
Arama sonucu : 2004 madde; 2,001 - 2,004 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Bayarya icin 1 gw ile başlayıp talebe göre 5 gw ye çıkmayı düşünüyorlarmis...

Kontrolmatik bünyesindeki pomega nin hedefi 3 gw....buna mukabil ciro beklentisi 500 m usd...yuzde 10 kar marji mevcut sektörde...

Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Bayarya icin 1 gw ile başlayıp talebe göre 5 gw ye çıkmayı düşünüyorlarmis...

Kontrolmatik bünyesindeki pomega nin hedefi 3 gw....buna mukabil ciro beklentisi 500 m usd...yuzde 10 kar marji mevcut sektörde...
    Buradan hareketle 1 Gw için 170 milyon dolar..
    5 Gw için 850 milyon dolar ciro düsünülebilir mi?

Rekabet de düşünülürse yılda 60-70 milyon dolar muhtemel kâr tahmin edilebilir mi?

Not : Tübekâr abem sevinsin, ben mezara kadar deel, pazara kadar ortaklık niyetindeyim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,266
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Buradan hareketle 1 Gw için 170 milyon dolar..
    5 Gw için 850 milyon dolar ciro düsünülebilir mi?

Rekabet de düşünülürse yılda 60-70 milyon dolar muhtemel kâr tahmin edilebilir mi?

Not : Tübekâr abem sevinsin, ben mezara kadar deel, pazara kadar ortaklık niyetindeyim
    2 gündür tövbekar pek iyi değil... dün cumadan sonra bugün de sabahtan beri çiftçilikle iştigal ediyorum. resmen bütün eklemlerim ağrımaya başladı... çiftçilik de köylülük de zor zenaat...
    kendi adıma ALARK ile ilgili kaygım pek yok. kısmetimiz olsaydı şimdiye kadar çoktan 10 dolar olmuş olurdu. özellikle yükselmiyor ki değiştirmek için bir çaba içine girmeyeyim...
    Geçtiğimiz haftalarda bazı şirketlerin bilanço ve faaliyet raporlarına biraz alıcı gözü ile baktım...ileriye dönük bile olsa otur oturduğun yerde diyorum kendi kendime... iç piyasada işlerin pek iyi olmadığı söylenmekte. dış piyasanın da pek farklı olacağını düşünemiyorum. hoş olsa bile kurların geleceği ile ilgili veriler ihracatçı şirketleri zorlayabilir...

sn bridger illüzyon fikrimi biraz yanlış anlamış... illüzyon bizim algılarımızda... hangi kara bakacağımıza şaşırdık, önümüzdeki dönem ülkedeki şirketler nasıl olur bilmem ama ALARKO biraz temettü miktarını artıraydı iyi olacaktı. çiftçi adama para lazım. sn irmik ne diyordu reel piyasada kazanıp sermaye piyasasında batırmak mıydı. biz de sermaye piyasasında kazandıklarımızı reel piyasada yeriz olur biter... bir de ne alırsak ne koyarsak en küçük ALARK yatırımcısının portföyü artsın ... bak seneye onun adına hesap açayım da Genel Kurula birlikte gelelim... en küçük hissedar namını kimseye kaptırmayalım bari... bakarsın ALARK Tarım biraz yaş sebze meyve biraz kuru meyve gönderir mama olarak
    mühim not mezara kadar bile değil bila nihaye ortak mı olacağız bu şekilde... babadan oğula şirket ortaklığı fena da durmuyor hani

Üstadım 2023 kasım ayında biraz kazma kürek ile uğraştım.
    Belimin ağrısı hâlâ geçmedi.
    Ben artık köylüyüm ama Kadıköy'lüyüm.

Artık klavyem kazma, bilancolar kürek... be yaa..!

Sayfa 251/251 İlkİlk ... 151201241249250251

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •