Sayfa 275/716 İlkİlk ... 175225265273274275276277285325375 ... SonSon
Arama sonucu : 5725 madde; 2,193 - 2,200 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. on plus da bende yuzde 47 gösteriyo parayı hesapta tutunmak yetiyor mu faiz icin

2.  Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    on plus da bende yuzde 47 gösteriyo parayı hesapta tutunmak yetiyor mu faiz icin
    plus faizi için aylık 1500 tl harcama yapmak gerekiyor otomatik ödeme ya da on banka kartından vs...
    ALDIĞIM HİSSEYİ DÜŞÜRMEYE ÇALIŞANIN DEFTERİNİ DÜRERİM... YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

3.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Kastelli'nin diğer işlerini bilmem (inşaat vs) , mevduat sertifikalarında kurban seçilmiştir!

https://twitter.com/nasrullahayan/st...21351516897280

Hatta ; babam , cuma yatırıp pztesi çekmek üzere parasını kastelliye yatırmış , pztesi parayı çekmeye gittiğinde kasası müsait olmadığından pamukbank türbe şb çeki vermiş , pamukbankın kasası müsait olmadığından öğlenden sonra gel denmiş , işi çıktığından çek ile ilgilenememiş , o gece kastellinin hesaplarına bloke koyulmuş .

Ancak , hesapta para varmış , çek karşılıksız değilmiş . Mahkeme yolu ile 2 sene sonra parasını tahsil edebilmiş!

Kötü esasen iyidir.. Peki bu nedemek? bir banka için konuşalım bankanın durumu finansal istikrar için bir tehlike, banka yükümlülüklerini yerine getiremiyor, bankanın durumu bankadaki tasarruf sahipleri için ciddi bir risktir (yersen) vs..

esasen insan zihni "insana hizmet" için vardır peki pratikte bu nasıldır? insan insan zihnine hizmet eder..

imar bankasını ele alalım bankanın yükümlülüklerini yerine getirememe durumunu tasarrufları korumakla görevli kamu otoriteleri ve/veya siyasiler yaratmıştır nasıl ? çeaş-kepez e el koyarak..

bankanın durumu finansal risk yaratıyor ? bunu muhakeme edebilen birisi bu cümleye bir tarafıyla güler zira imar bankası tamamen sistemin dışında tutulmuş..

bütün herşeyi ele alıp irdelendiğinde varılan sonç şudur; devlet yönetimi bir bankadaki tasarruflara çökme kararı almıştır ve bunu bir plan doğrultusunda adım adım gerçekleştirmiştir, yapılan prof manipulasyonlarla zaten zihniyeti bozuk olan bilgili yada bilgisiz insanlara "bu banka aslında banka değildi başka bir bankada tasarruflarınıza asla birşey olmaz" algısı yaratılmıştır.

pratikte devlet herhangi bir bankada tasarruflara çökme kararı almaz.. servet transferinin en kolay yolunu yarattığı finansal sistemle zaten yapabilmektedir. atıyorum doları 2tl den 30tl ye getirdiğinizde ciddi bir miktar birikimi tl de tutmayı başarırsanız bunu zaten yapmış olursunuz.

peki bunlar nede yapılıyor ve yapılmak isteniyor? bunun nedeni tamamen bana göre hayvanlara göre çok daha gelişmiş!(yersen) farlı bir zihin yapısı olduğu iddia edilen insan denilen canlının aslında tanrıya-yaratıcıya s..ktir çekmiş bir canlı olduğu gerçeğidir.

buda insanı zihniyeti bozuk , kötü hatta adi insan yapar.. insanlar arası eşitsizlik esasen düzeltilmeye çalışılan bir konu değil tam tersine zihinsel insanın yapmak istedği birşeydir.. (bir başkasını kendisine göre daha alt seviyede -değersiz görmek ve aynı zamandan onun emeğini-hakkını legal! yollarla gasp etmek)

bu çok derin bir konu bana göre insan yaratıcıya sktir çekmenin dışında gerçek bir şizofrendir de..

o yüzden imar bankası-kastelli vs gibi örnekler malesef yine olacaktır. garanti bankasına bile eğer sıradan vatandaşı toplayabilirlerse garanti bankasını da iflas ettirip vatandaşın birikimine çökebilirler..

Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    on plus da bende yuzde 47 gösteriyo parayı hesapta tutunmak yetiyor mu faiz icin
    İlk ay şart yok yetiyor sonraki ay icin Aralık ta 1500 lira harcama gerekiyor.
    Son düzenleme : paramanya; 12-12-2023 saat: 11:40.

5. Oranlarda bu hafta bir yükseliş yok sanırım.%47 üstü veren banka henüz yok.

6. Bir profesörün asgari ücretin milli gelirden aldığı payın çok hızlı bir şekilde düştüğü, şirketlerin tam tersine milli gelirden aldğı payın giderek yükseldiğini kaleme aldığı bir metni atıyorum. prof diyor ki; şirketler ettikleri kar akıl almaz şekilde yükseliyor ve bunun karşılğında çalışanlara para vermiyor ve bunun nedenini sendikalaşamamaya bağlıyor.

burdan benim çıkarımım "şirketler default-varsayılan ayarlarda kesinlikle "kötü hatta adi".. işte bu değşimedği sürece insan denilen canlı çok ciddi sorunlar yaşayacak. bir şirketin çalışanına daha fazla maaş vermesi "zorla değil isteğiyle" olabilir. aksi durumda kötü ve adi insanlardır (yöneticiler) be bu çok temel bir düşünceye göre tanrıya-yaratıcıya sktir çekmekten kaynaklıdır.

"Prof. Karatepe’ye göre bunun için işgücünün ve şirketlerin milli gelirden aldığı payın değişmesi lazım.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2016’da işçiler milli gelirin yüzde 40’ını alırken bu oran 2020’de yüzde 38’e, 2022’de ise yüzde 25’e geriledi.

Şirketlerin aldığı pay ise aynı yıllarda sırasıyla yüzde 41, yüzde 42 ve yüzde 54 oldu.

Şirketlerin kârlarının büyük oranda arttığını söyleyen Karatepe, “Aslında şirketler çalışanlarına daha yüksek maaş ödeyebilecek gelire sahip. Peki çalışanlar neden bu yüksek ücretlere erişemiyor? Çünkü sendikal haklarda büyük eksiklikler var†diyor."

Alıntı Originally Posted by cankan Yazıyı Oku
    Bir profesörün asgari ücretin milli gelirden aldığı payın çok hızlı bir şekilde düştüğü, şirketlerin tam tersine milli gelirden aldğı payın giderek yükseldiğini kaleme aldığı bir metni atıyorum. prof diyor ki; şirketler ettikleri kar akıl almaz şekilde yükseliyor ve bunun karşılğında çalışanlara para vermiyor ve bunun nedenini sendikalaşamamaya bağlıyor.

burdan benim çıkarımım "şirketler default-varsayılan ayarlarda kesinlikle "kötü hatta adi".. işte bu değşimedği sürece insan denilen canlı çok ciddi sorunlar yaşayacak. bir şirketin çalışanına daha fazla maaş vermesi "zorla değil isteğiyle" olabilir. aksi durumda kötü ve adi insanlardır (yöneticiler) be bu çok temel bir düşünceye göre tanrıya-yaratıcıya sktir çekmekten kaynaklıdır.

"Prof. Karatepeâ€â•ye göre bunun için işgücünün ve şirketlerin milli gelirden aldığı payın değişmesi lazım.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2016â€â•da işçiler milli gelirin yüzde 40â€â•ını alırken bu oran 2020â€â•de yüzde 38â€â•e, 2022â€â•de ise yüzde 25â€â•e geriledi.

Şirketlerin aldığı pay ise aynı yıllarda sırasıyla yüzde 41, yüzde 42 ve yüzde 54 oldu.

Şirketlerin kârlarının büyük oranda arttığını söyleyen Karatepe, “Aslında şirketler çalışanlarına daha yüksek maaş ödeyebilecek gelire sahip. Peki çalışanlar neden bu yüksek ücretlere erişemiyor? Çünkü sendikal haklarda büyük eksiklikler var†diyor."

There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

8.  Alıntı Originally Posted by cankan Yazıyı Oku
    Kötü esasen iyidir.. Peki bu nedemek? bir banka için konuşalım bankanın durumu finansal istikrar için bir tehlike, banka yükümlülüklerini yerine getiremiyor, bankanın durumu bankadaki tasarruf sahipleri için ciddi bir risktir (yersen) vs..

esasen insan zihni "insana hizmet" için vardır peki pratikte bu nasıldır? insan insan zihnine hizmet eder..

imar bankasını ele alalım bankanın yükümlülüklerini yerine getirememe durumunu tasarrufları korumakla görevli kamu otoriteleri ve/veya siyasiler yaratmıştır nasıl ? çeaş-kepez e el koyarak..

bankanın durumu finansal risk yaratıyor ? bunu muhakeme edebilen birisi bu cümleye bir tarafıyla güler zira imar bankası tamamen sistemin dışında tutulmuş..

bütün herşeyi ele alıp irdelendiğinde varılan sonç şudur; devlet yönetimi bir bankadaki tasarruflara çökme kararı almıştır ve bunu bir plan doğrultusunda adım adım gerçekleştirmiştir, yapılan prof manipulasyonlarla zaten zihniyeti bozuk olan bilgili yada bilgisiz insanlara "bu banka aslında banka değildi başka bir bankada tasarruflarınıza asla birşey olmaz" algısı yaratılmıştır.

pratikte devlet herhangi bir bankada tasarruflara çökme kararı almaz.. servet transferinin en kolay yolunu yarattığı finansal sistemle zaten yapabilmektedir. atıyorum doları 2tl den 30tl ye getirdiğinizde ciddi bir miktar birikimi tl de tutmayı başarırsanız bunu zaten yapmış olursunuz.

peki bunlar nede yapılıyor ve yapılmak isteniyor? bunun nedeni tamamen bana göre hayvanlara göre çok daha gelişmiş!(yersen) farlı bir zihin yapısı olduğu iddia edilen insan denilen canlının aslında tanrıya-yaratıcıya s..ktir çekmiş bir canlı olduğu gerçeğidir.

buda insanı zihniyeti bozuk , kötü hatta adi insan yapar.. insanlar arası eşitsizlik esasen düzeltilmeye çalışılan bir konu değil tam tersine zihinsel insanın yapmak istedği birşeydir.. (bir başkasını kendisine göre daha alt seviyede -değersiz görmek ve aynı zamandan onun emeğini-hakkını legal! yollarla gasp etmek)

bu çok derin bir konu bana göre insan yaratıcıya sktir çekmenin dışında gerçek bir şizofrendir de..

o yüzden imar bankası-kastelli vs gibi örnekler malesef yine olacaktır. garanti bankasına bile eğer sıradan vatandaşı toplayabilirlerse garanti bankasını da iflas ettirip vatandaşın birikimine çökebilirler..
    Çoğuna katılırım,özellikle çökme işine,mala çökme işi daha önce de vardı (aklıma gelenler.:rabak,koruma tarım,mudurnu,emsan,demirbank,raks,aktaş,sabah,med ya holding..vs).şimdikiler daha acımasız gibi..işbankasını çok düşündüler,ama vazgeçtiler, ben bekliyordum.Hem de kıyıda kalmışları değil,en karlı şirketlere.rabak-koruma-çeaş-kepez gibi.

Sayfa 275/716 İlkİlk ... 175225265273274275276277285325375 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •