Sayfa 725/725 İlkİlk ... 225625675715723724725
Arama sonucu : 5796 madde; 5,793 - 5,796 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Bankalar kısa vadeli faizleri düşürmeye başladı.

Burganbank On gecelik faizlerini 2 puan aşağı çekti, On Plus hala %56. 32 günlük faizi de bir puan aşağı çekerek %54 yaptı. Israrla On Plus'a yönlendirmeye çalışıyor ama şartları ağır.

Fibabank, Kiraz hesap faizini bir puan aşağı çekerek %56 yaptı.
    Onplus için 3000 TL harcama , fatura.odemek zor değil

Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Orijinal postu atan arkadaşın postuna ulaşamadığım için bunu alıntıladım; orijinal postta EFT limitinin 500 bin olmasından ve ille şubeye gidilmesinden şikayet ediliyordu. Bu sadece Akbank'a özel bir durum değil. Beni ara ara kullandığım Burganbank ve Alternatifbank'ta da aynısı var. 500 bine kadar günlük online EFT limitiniz var, üstü için şubeye gitmeniz gerekiyor.

Normalde rakam 200 bin idi, fakat sağolsun enflasyon nedeniyle 500 bin oldu; diğer bankalarda da çok farklı olduğunu sanmıyorum. Akbank, burada suçlu değil, suçluysa hepsi suçlu :D Muhtemelen mevzuatla ilgili bir şeyler yumurtlayacaklardır.

Benim en sinirime giden uygulama bankamatikten günlük para çekme limitinin 5 bin lira olması. Üstünü çekmek istediğinizde ya şubeye gitmelisiniz ya 10 lira gibi bir tutar kesiyorlar.
    Orjinali atan benim. Sizin yazınız üzerine banka işlemlerimi kontrol ettim. Garanti bankasında 1 m üstü parayı eft ile başka banka hesabıma gönderebilmişim. En para sürekli hiç sorunsuz gönderiyorum. En son 3 gün önce göndermişim. Vakıfbank 2023 yılı haziran ayında göndermişim fakat şuan 600 sınırı konmuş. Teb 2023 kasım ayında göndermişim. Yani baktığımızda her bankada böyle durum yok. Yıl olmuş 2024. Kimsenin tanımadığı duymadığı coinleri bir tıkla istediğiniz kadar ve istediğiniz şekilde alıp satılabilen bir dünya varken elimdeki parayı sınırlı şekilde bir bankadan başka bir bankaya taşıyamamak bana garip geliyor. (Ki ülkede değişmiyoruz ) ayrıca her şey bir yana çalışanların üsluplarıda garip. Sanki çok garip bir şey sormuşsunuz gibi davranmaları da akbank özelinde irite edici bir duygu hissetmeme sebep oldu. Çokta meşgul etmeyeyim. Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

3.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Onplus için 3000 TL harcama , fatura.odemek zor değil
    Gerek var mı? Başka bankalar bedava %55 56 58 faiz veriyor zaten. %60 civarı bir şey olmalı ki bir avantajı olsun. Sanırsam ilk kampanya ayınızda harcama zorunluluğu yok. O bir avantaj.

Normal faiz %48, hatta rakam yükseldikçe %46'lara düşüyor. Resmen ben mevduat istemiyorum diyor adamlar. 92 günlük iyi bir tek %57.

4.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Orjinali atan benim. Sizin yazınız üzerine banka işlemlerimi kontrol ettim. Garanti bankasında 1 m üstü parayı eft ile başka banka hesabıma gönderebilmişim. En para sürekli hiç sorunsuz gönderiyorum. En son 3 gün önce göndermişim. Vakıfbank 2023 yılı haziran ayında göndermişim fakat şuan 600 sınırı konmuş. Teb 2023 kasım ayında göndermişim. Yani baktığımızda her bankada böyle durum yok. Yıl olmuş 2024. Kimsenin tanımadığı duymadığı coinleri bir tıkla istediğiniz kadar ve istediğiniz şekilde alıp satılabilen bir dünya varken elimdeki parayı sınırlı şekilde bir bankadan başka bir bankaya taşıyamamak bana garip geliyor. (Ki ülkede değişmiyoruz ) ayrıca her şey bir yana çalışanların üsluplarıda garip. Sanki çok garip bir şey sormuşsunuz gibi davranmaları da akbank özelinde irite edici bir duygu hissetmeme sebep oldu. Çokta meşgul etmeyeyim. Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Siz TEB'de ticari hesaptan mı havale yapıyorsunuz? Bireyselde, Fast de dahil 350 bin üst limit var diye biliyorum. Ticarilerde 10 milyona kadar çıkıyor sanırsam.

Neyse bankadan bankaya değişiyor anlaşılan limitler.

Sayfa 725/725 İlkİlk ... 225625675715723724725

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •