Sayfa 432/735 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon
Arama sonucu : 5880 madde; 3,449 - 3,456 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    PPF bence artık iyi verecek pazartesiye belli olur. Borsanın işi çok zor. Aldığın hisse yıl sonu %75 net vermesi lazım ki mevduatla aynı olsun. MB piyasadaki fazla parayı emmek zorunda yoksa para dövize veya altına gidecek.
    Ben eksikmi biliyorum?
    100 bin mevduat yılda en iyi orana göre 150 bin olur
    100 bin hisse %75 net ile 175 bin olur
    Şimdi ikisi nasıl aynı oluyor?

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesi değildir itibar etmeyiniz.

2. Mevduat risksiz %50 net varken borsada riske girip %50 de alabilirsin daha azınıda hangisini tercih edersen ben bu riske girmem

3.  Alıntı Originally Posted by ozgur cocuk Yazıyı Oku
    Ben eksikmi biliyorum?
    100 bin mevduat yılda en iyi orana göre 150 bin olur
    100 bin hisse %75 net ile 175 bin olur
    Şimdi ikisi nasıl aynı oluyor?

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bileşik faiz aylık hep yüzde 50 yürüsen bile 75 zor doğru.. Yine bir hesaplamak lazım..

4. Bu troy kartlar ne zaman rayına girer acaba?
    Amazon kabul etmiyor,
    Visa yada mastercard'ın otomatik 3 böldüğü ödemelerde taksit yapmıyor.
    Alan pişman olacak bu gidişle.

Alış verişi yapıp bu kart geçmiyor denilince hiçte hoş olmuyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bu troy kartlar ne zaman rayına girer acaba?
    Amazon kabul etmiyor,
    Visa yada mastercard'ın otomatik 3 böldüğü ödemelerde taksit yapmıyor.
    Alan pişman olacak bu gidişle.

Alış verişi yapıp bu kart geçmiyor denilince hiçte hoş olmuyor.
    kaç defa aldım ama aldığıma pişman ettiler...bir daha da uğraşmam..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Mevduat risksiz %50 net varken borsada riske girip %50 de alabilirsin daha azınıda hangisini tercih edersen ben bu riske girmem
    %50 oran ile millet 1 yıl mevduatta bekler ancak borsada iki ay sabredemez klasik küçük yatırımcı psikolojisi.Net risksiz getiri bekler her zaman.Örneğin ben geçen yıl aztek aldım 1 ay içinde 36-37 tl den %100 karla çıktım hissenin hedefinin daha yukarısı olduğunu biliyorum 100 tl konuşuluyor.Bir hafta tavan serisi yaptı gece uyuyamıyorum ertesi gün ne olacak diye.Öyle öyle kağıdı tavanda sattım bir iki gün sonra geri çekildi sonra 8-9 kat gitti 170 tl ye çıktı.Zaten dibinden almışım beklesem 2 milyona yakın karla satacağım.Yok işte bekleyemedim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    %50 oran ile millet 1 yıl mevduatta bekler ancak borsada iki ay sabredemez klasik küçük yatırımcı psikolojisi.Net risksiz getiri bekler her zaman.Örneğin ben geçen yıl aztek aldım 1 ay içinde 36-37 tl den %100 karla çıktım hissenin hedefinin daha yukarısı olduğunu biliyorum 100 tl konuşuluyor.Bir hafta tavan serisi yaptı gece uyuyamıyorum ertesi gün ne olacak diye.Öyle öyle kağıdı tavanda sattım bir iki gün sonra geri çekildi sonra 8-9 kat gitti 170 tl ye çıktı.Zaten dibinden almışım beklesem 2 milyona yakın karla satacağım.Yok işte bekleyemedim.
    Sizin yerinizde ben de olsam benzer hareket ederdim üzülmenize gerek yok bence. tamam geriye bakınca şurdan şuraya kadar gitmiş diyorsunuz da karınızı da ettikten sonrasına pek bakmamak lazım. Tersi senaryo olsaydı bu sefer tam siz sattıktan sonra yarıya düsseydi fiyatı bu sefer de iyi ki satmısım derdiniz. Bu şirket örneğin kasım ayında 170 tl görmüş aralık ayında hızlıca 81 tl yı da görmüş. yani fiyatı yarıdan fazla çok hızlıca düşmüş.bu biraz fiyatın aşırı spekülatif olduğunu da gösterir. Yukarılardan alan kimbilir kac kişi panikle mal satmıştır oralarda. ayrıca pd/dd açısından 13,41 mislinden fiyatlanır hale gelmiş bence aşırı pahalı durumda hızlı düşerse de şaşırmam bu tür şirketlere..

8. Borsada hep kazananlar örnek gösterilir. Kaybeden de çok fazla ayrıca düşerse bu sefer ana paran da gider. Benim demek istediğim. Faiz %50 net varken girmem faiz %30 olursa bende borsaya girerim veya hisse senedi fonlarını alırım.

Sayfa 432/735 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •