Sayfa 346/724 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446 ... SonSon
Arama sonucu : 5791 madde; 2,761 - 2,768 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Ahan da..
    Teşekkür ederim, size de ahan da..

2. İNŞAAT ŞİRKETLERİ halka arzda milletin ve halka arzın köküne kibrit suyu sıktılar.

Hadi bakalım bundan sonraki halka arzlarda talep nasıl olacak?

Bu arzlara bu fiyatlar ve bu büyüklükle izin verenler soruşturulmalı....

Bunların şişirdikleri fiyatları ve arz büyüklüğü ile halka arzı ertelemeyip aç gözlülüğü ile halka arzın dibini sıyırdılar.

SUR GYO sadece bir haftada 49 dan 30 un altına geldi.

Avrupa GYO ise bir kaç günde 55 TL den 39 a geldi. (İyi ki ilk gün taban fiyattan çıkmışım.)
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3. Naci bey de rasyonel politikalar izleyecekti.

Kısa bir süre sonrası , Aniden görevden alındı.

Bu ekonomi yönetimi devam ediyor.

Bunu çaresizlik mi, doğru yolu bulma şeklinde mi okunmalı?

Çaresizlik ise hele seçim öncesi bu önlemler alındığına göre durum oldukça vahim olmalı.

Durum bu kadar vahimse ülkede toptan herkesin ENFLASYONUN ALTINDA OLAN VE OLACAK OLAN TL mevduatı önermesi şımarıklığının altında ne yatıyor?

Ekonomik politikalarla "durum" gerçekten düzeldi mi veya düzelecek mi, yoksa hocanın dikenli tele takılacak koyunların yünleri hesabı ile gelen yabancı kaynağın TL yi değerlemek için kullanılacak umudu mu?

Daha şimdiden 2024 yılı turizm gelirleri iyi olacak yorumları var.

Önceden Seçim sonrası yabancının davet edilmesi için küçük bir deval olacak-olmalı yorumları varken son günlerde buna gerek yok, yüzde 40 faiz de çok iyi, giren yabancı satışı ile makul bir düzeyde tutulabilir yorumları başladı.

Yüzde 40 faiz demek zirvesi yüzde 70 lerde beklenen enflasyon ile yarıya yakın satın alma gücündeki erime değil mi?

Yüzde 70 enflasyon altında ve 17-18 bin asgari ücret ve de 40-70 bin arasında değişen amele ve inşaat ustası maliyeti ile yeni evleri kaça satacaksın?

Senin alacağın yüzde 40-50 faiz ile paranın yarısı 2024 de YOK OLURKEN, mevduatın konut ve arsa değerleri ile karşılaştırıldığında gelecek yıl çok daha yoksul hissetmeyecek misin?

Bu iş iyice yavaş yavaş suyu ısıtılan kurbağa hikayesine evrildi.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Naci bey de rasyonel politikalar izleyecekti.

Kısa bir süre sonrası , Aniden görevden alındı.

Bu ekonomi yönetimi devam ediyor.

Bunu çaresizlik mi, doğru yolu bulma şeklinde mi okunmalı?

Çaresizlik ise hele seçim öncesi bu önlemler alındığına göre durum oldukça vahim olmalı.

Durum bu kadar vahimse ülkede toptan herkesin ENFLASYONUN ALTINDA OLAN VE OLACAK OLAN TL mevduatı önermesi şımarıklığının altında ne yatıyor?

Ekonomik politikalarla "durum" gerçekten düzeldi mi veya düzelecek mi, yoksa hocanın dikenli tele takılacak koyunların yünleri hesabı ile gelen yabancı kaynağın TL yi değerlemek için kullanılacak umudu mu?

Daha şimdiden 2024 yılı turizm gelirleri iyi olacak yorumları var.

Önceden Seçim sonrası yabancının davet edilmesi için küçük bir deval olacak-olmalı yorumları varken son günlerde buna gerek yok, yüzde 40 faiz de çok iyi, giren yabancı satışı ile makul bir düzeyde tutulabilir yorumları başladı.

Yüzde 40 faiz demek zirvesi yüzde 70 lerde beklenen enflasyon ile yarıya yakın satın alma gücündeki erime değil mi?

Yüzde 70 enflasyon altında ve 17-18 bin asgari ücret ve de 40-70 bin arasında değişen amele ve inşaat ustası maliyeti ile yeni evleri kaça satacaksın?

Senin alacağın yüzde 40-50 faiz ile paranın yarısı 2024 de YOK OLURKEN, mevduatın konut ve arsa değerleri ile karşılaştırıldığında gelecek yıl çok daha yoksul hissetmeyecek misin?

Bu iş iyice yavaş yavaş suyu ısıtılan kurbağa hikayesine evrildi.
    fenomen ekonomistlerle görüşüldüğünü düşünüyorum seçimden önce ekonomiyi yerden yere vuruyorlarken şimdi sırf faiz arttı diye güzellemeler yapıyorlar ancak ufaktan başladılar maliye politikası çok gevşek faiz artışından bir cacık olmaz demeye ben temmuzda tekrar asgari ücrete zam yapılacağını düşünüyorum kimsenin mutsuz olması istenmiyor mutsuz olan olmazsa da enflasyon kur uçar

5. Reis 1 aydır millete asgari ücret üzerinde toplantılar yapıp kafa patlatıyor gibi yapmalarınız bittiyse bu akşam beştepeye gelin asgari ücret dosyası bende zaten ne didinip durdunuz demiş

Akşam açıklanır ücret şov eşliğinde

Temmuzda da bi ihtimal tekrar iyileştirme yapılma olasılığı mesajı verilir o da kenarda tutulur gibi

(Sözde )Enflasyon düşecekya yılda birkez zam yapılacak itirazı olan şimdi öne çıksın sonra arıza çıkarmayın toplantısı.

Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Dolarda 4,5 üzeri alan var mı ? (Halk)

Zp6 ve zpa ikisi de dolarla alınabiliyor,
    Zpa'nin getirisi daha iyi fakat risk degeri 6 zp6'nin 3 , eylülden itibaren her iki fonun grafigi de neredeyse doğrusal.
    Zpa' nın aylık getirisi %3,04 görünüyor %10 stopaji düşelim %2,736net, 1 gün alışta 3 gün de satıştaki valörü de hesaba katalım %36,72yıllık dolar faizi oranına eşdeğer oluyor.. yanlış mıyım? kaçırdığım bir nokta mı var?
    Halk bankası dolar vadeli %4,5 olduğunu yazmışsınız.
    Biraz önce geldim Halk bankasından.
    6 rakamlı dolara %0,75 veriliyor. Sizin paranız milyar dolar seviyesinde galiba.
    Yanında Ziraat vardı , ona da sordum. %0,40 veriyor.
    Buradan şu sonuca vardım.
    Ya bu arkadaş desteksiz sallamış ki yaptığı ayıp bi şey, ya Halk bankasındaki bu mt nin dünyadan haberi yok ki bi başka Halk bankası şubesine de telefonda sordum o da aynen 0,75 dedi. Ziraat de böyle bi çöp oranı verince , sanırım devlet hazinesi nin kulaklarından döviz fışkırıyor , ihtiyacı yok dövize. Bu da bi taktik olabilir, devlet demek ki kardeşim dolara faiz falan vermiyorum , almayın biriktirmeyin diyor. Allah devlete zeval vermesin. Saygı duyuyorum

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Halk bankası dolar vadeli %4,5 olduğunu yazmışsınız.
    Biraz önce geldim Halk bankasından.
    6 rakamlı dolara %0,75 veriliyor. Sizin paranız milyar dolar seviyesinde galiba.
    Yanında Ziraat vardı , ona da sordum. %0,40 veriyor.
    Buradan şu sonuca vardım.
    Ya bu arkadaş desteksiz sallamış ki yaptığı ayıp bi şey, ya Halk bankasındaki bu mt nin dünyadan haberi yok ki bi başka Halk bankası şubesine de telefonda sordum o da aynen 0,75 dedi. Ziraat de böyle bi çöp oranı verince , sanırım devlet hazinesi nin kulaklarından döviz fışkırıyor , ihtiyacı yok dövize. Bu da bi taktik olabilir, devlet demek ki kardeşim dolara faiz falan vermiyorum , almayın biriktirmeyin diyor. Allah devlete zeval vermesin. Saygı duyuyorum
    Hazine direk kendi döviz cinsi borçlanmaya çıkmadı ama ziraat , vakıf aracılığı ile %9-10 bandında faiz oranları ile yurtdışından iyi para topladılar...Piyasaya da onunla ayar çekiyorlar...
    https://www.boerse-frankfurt.de/bond...DIRECTION=DESC buradan inceleyebilirsin....

Sayfa 346/724 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •