Sayfa 619/707 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669 ... SonSon
Arama sonucu : 5651 madde; 4,945 - 4,952 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    yarın ddkkm dönüşüm var. banka mt'nin dediği; dönüşlerde 6 ay vade ddkkm'ye %4 net prim.. tl'ye dönersem (miktara bağlı olarak) 32 günde %65 faiz. daha uzun vadelerde 60-62 ler..

%60 lar falan kafada bir soru işareti oluştursa da, gerek kısa orta vadede sağlam bir deval olma ihtimali (son seçim sonrası bir ayda %30+ olmuştu), gerekse tl vadeli dönüşünde dövize dönmek istersem piyasada saçma sapan makaslar olabileceği endişesi yine de dolarda kalıp dolar girişli fonlara yönelmenin daha mantıklı olacağını düşündürüyor. ancak stopaj artırma yetkisinin kullanılması da başka bir soru işareti.

yarın %5 net prim alabilirsem ddkkm'ye devam ederim yoksa fonlarla devam ederim diye düşünüyorum. yorumunuz öneriniz olursa okumak isterim.
    son 1 yıla bakıldığında hala döviz varlıklar tl mevduatın çok üzerinde getiri sağlamış kısa vade için algılarınızla oynanmasına izin vermeyin 1 sene sonra mart 2025 de tl mevduat altını yenecek mi abd borsalarını yenecek mi doları euroyu yenecek mi bunu düşünün ve ona göre sepet yapın

Tezgah altı faiz pazarlıkları , bunlar 2001 krizi öncesini hatırlattı bana

3.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, güzel bir haber vereceğinizde neden direkt vermiyorsunuz ? Turuncu, mavi, kuşlu , muşlu vb. ne gerek var. Gizli bir şeyimi deşifre ediyorsunuz . Şu yazdığınız mesaj bu haliyle kimin işine yarayacak ki ....
    Arkadaş bu forumdakilere sakinleştirici bir hap bir de okuduğunu anlama hapı vermek istiyorum. Ya da Türkçe 101 kursu. Maşallah faizlere fonlara gelince hepiniz akıl küpüsünüz ama basit iki Türkçe cümleyi anlamaktan, imla kurallarından habersizsiniz.

Bakın o yazıyı tırnak işaretleri yani " " içinde yazdım. Bu ne demek? Tırnak işaretinin anlamı nedir Türkçe dilinde?

Wikipedia'dan açıklama: Tırnak işareti bir metin içerisinde başkalarından veya başka metinlerden aktarılan sözlerin (alıntıların) başına ve sonuna konur.

Yani? Ben tırnak işareti kullanmışsam, cümleyi birinin yazısından alıntıladığım anlamı ortaya çıkar. Adam yazmış, ben de onun yazdığını aynen aktarmışım. Turuncu banka diyen o. Buyrun adamın profili bu, gidin hesap sorun sen niye turuncu banka dedin diye

https://twitter.com/songurulus.

Ayrıca kaç tane turuncu banka var Türkiye'de? Basit çıkarımlar yapamıyor musunuz yani? Kırmızı banka belli, yonca belli, kaptan banka belli, e turuncu banka anlaşılmıyor mu? TCMB diyordur belki adam, ya da FED, kimbilir?

4.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Ben seçimden sonra kurda fazla atak olacağını düşünmüyorum, bana göre dolarda 40 lirayı geçmesine izin vermezler yıl sonuna kadar. Emtia kıymetli maden fonları eurobondlar daha mantıklı gibi safi dolardan. Ppf ler bile günlük bileşikte 65 yıllığa denk geliyor en kötü. Şimdilik stopaj da yok.
    açıkçası ben de bu seçim sonrası geçenkinde olduğu gibi hemen bir deval beklemiyorum ama sene sonunda 40 altında bir kur tahmini aşırı iyimser geliyor. %65 tl faiz ise yıl sonu dolar 45 liralara denk geliyor. bu da kafa karıştırıyor.

kıymetli maden fonları ok ama eurobond fonları bu saatten sonra aşırı riskli geliyor bana. şahsi düşüncemdir. yanılabilirim.

5.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Twitter'daki yüksek takipcili bir matematikçinin (ekonomiden de anlıyor galiba foncular falan takip ediyor) tweet'i:

"Bir Turuncu banka 6 aylık DDKKM den TL ye dönüşüne %81 vermiş bilginiz olsun."
    Tamamen PALAVRA...

O turuncu banka DDKKM den TL geçişlerde önce 1 aydan fazla yapamıyoruz demişlerdi.

Zorla 3 ay yaptık.

Onlarda biliyor ki uzun vadede faiz düşebileceğinden verdikleri cepten gidecek.

Kısa vadelerde 60-65 uzunlarda 60 dan fazla vermek istemiyorlar. 66 bile yok...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    açıkçası ben de bu seçim sonrası geçenkinde olduğu gibi hemen bir deval beklemiyorum ama sene sonunda 40 altında bir kur tahmini aşırı iyimser geliyor. %65 tl faiz ise yıl sonu dolar 45 liralara denk geliyor. bu da kafa karıştırıyor.

kıymetli maden fonları ok ama eurobond fonları bu saatten sonra aşırı riskli geliyor bana. şahsi düşüncemdir. yanılabilirim.
    Ekonomi yönetimi doları aşağıda tutsa yüzde 40 faiz garantisi nedeniyle bankalar zarar edecek.

Fazlaca değerlenmesini de enflasyon nedeniyle istemiyor.

Yani yüzde 40 + yıllık yüzde 4 opsiyon ile yüzde 60 TL faizi arasındaki dar bantta oyun oynanıyor.

Dolar tutanı da üzmüyor, TL ye güvenini de primsiz bırakmıyor.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

7.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    son 1 yıla bakıldığında hala döviz varlıklar tl mevduatın çok üzerinde getiri sağlamış kısa vade için algılarınızla oynanmasına izin vermeyin 1 sene sonra mart 2025 de tl mevduat altını yenecek mi abd borsalarını yenecek mi doları euroyu yenecek mi bunu düşünün ve ona göre sepet yapın
    tam 1 yıl geriye gidersek ortalama artışlar..

dolar % 68
    faiz % 45
    gram altın % 85
    bist 100 % 74

enag enflasyon % 122
    tuik % 67

enag enflasyonuna bakarsak sepet yapmak bile kurtarmamış..

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 619/707 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •