Sayfa 729/729 İlkİlk ... 229629679719727728729
Arama sonucu : 5826 madde; 5,825 - 5,826 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    hayır olmaz ddkkm den sonra kazancın sıfır vergi ile hesabına geçer sonra yeni açacağın düz mevduatını vergili açarsın ddkkm yi uzatmak istersen yine sıfırla devam edersin
    Bahri merhaba bir miktar dolar var. Malum kur artışı enflasyon altında seyrediyor. Eğer ddkm yaparsam en azından kur yükselmese dahi faiz geliri elde ederim diye düşünüyorum. Anladığım kadarı ile sen bu işi biliyorsun. Sorum şu hesap açarken dolar kuru MB'nın saat 11.00 de açıkladığı kur olacak. Vade sonunda ise Ana para + faiz getirisi toplamı, MB'nın yine 11.00 de açıkladığı kurdan bozdurduğum dolar kadar alıp getiri fazla ise geri kalanı TL olarak mı alıyorum. İşin bu tarafını bilmiyorum. Nasıl oluyor? Teşekkürler

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Bahri merhaba bir miktar dolar var. Malum kur artışı enflasyon altında seyrediyor. Eğer ddkm yaparsam en azından kur yükselmese dahi faiz geliri elde ederim diye düşünüyorum. Anladığım kadarı ile sen bu işi biliyorsun. Sorum şu hesap açarken dolar kuru MB'nın saat 11.00 de açıkladığı kur olacak. Vade sonunda ise Ana para + faiz getirisi toplamı, MB'nın yine 11.00 de açıkladığı kurdan bozdurduğum dolar kadar alıp getiri fazla ise geri kalanı TL olarak mı alıyorum. İşin bu tarafını bilmiyorum. Nasıl oluyor? Teşekkürler
    10000 dolarla girdin vade sonu dolarımı istiyorum dediğinde 10000 senin faiz getirisi fazla ise bu miktar tl olarak vadesiz tl hesaba aktarılır

Sayfa 729/729 İlkİlk ... 229629679719727728729

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •