Sayfa 442/728 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542 ... SonSon
Arama sonucu : 5817 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Vov hesap 47 şu ortamda fena durmuyor.. Hemde günlük diyor. Hiç kullanmadım atladığım bişey varmı acaba.. Günlükse iyi sanki

unknown cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by hello Yazıyı Oku
    Vov hesap 47 şu ortamda fena durmuyor.. Hemde günlük diyor. Hiç kullanmadım atladığım bişey varmı acaba.. Günlükse iyi sanki

Vov hesapta belli bir miktar boşta bırakılıyor. Bu durumda real faiz daha düşük olacaktır.

3. @theosos un yazdığı şu post bile insanların ne derece "bencil" olduğununun net olarak kanıtlar. aç gözlü olmamak aslında insancıldır, yani bunu yapmadığın da kendinden başkalarını da düşünmüş olursun.

fakat sistem insanların aklını başından alıyor buda bir gerçek. ister istemez kendini düşünmek zorundasın. akıntıya kapılıp çok bencilce hareket edenleri de asla suçlamıyorum.

bunu yapabilmesi için çok ciddi olgunluk seviyesine gelmek lazım. sonuçta trust06 nın söyledği gibi bu iş kısır döngüye girer ve "sıfıra sıfır , elde var sıfır" noktasına da gelebilirsin.

insanın parasının değerini koruyabilmesi için bu derece "parayla" haşır neşir olmaması ve zamanını buna harcamaması gerekiyor fakat sistem insanları buna mahkum ediyor.

açıkcası bu işle profesyonel olarak uğraşan yatırım danışmanlığı yapan şirketlere de güvenemiyorsun.

4.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Vov hesapta belli bir miktar boşta bırakılıyor. Bu durumda real faiz daha düşük olacaktır.
    Teşekkürler

5. Emekli yaşlı dul yetim aylıklarının milli gelire oranı ülkemizde %6.1 imiş. AB ortalaması ise %13 olarak geçiyor. Birileri emekli sayısı çok çalışsınlar diyordu ya, işte aldıkları maaş ortada çoğu da çalışmaya mecbur zaten.

6. Çok konu dışı yazdım kusura bakmayın
    TL mevduat olarak devam eden arkadaşlara AHU BBF gibi borçlanma araçları fonlarına bakmalarında yarar olabilir. En azından hareket serbestliği daha yüksek.
    Bu faizlerle enflasyon üzeri ya da yakını getiri zor. En azından şimdilik.

7. N kolay da bile durum kötü normalde en az 46,5 olması gerekirken 44 de duruyor. İşte bu sebepten Eurobondlar, altın, veya döviz fonları sanki daha iyi getiri veriyor.

8. doların seçimden sonra artacağı algısı var , 2023 te dolar atak yaptığında faiz en dip seviyedeydi diye hatırlıyorum. fakat algı şuydu "seçim var diye doları tutuyorlar" seçimden sonra da serbest bırakıldığı vs.

ben açıkcası mayısta ki dolar atağını faizin neredeyse "0" olmasıyla ilişkilendirdim. atıyorum faiz artırımı kararları mart ,nisan 2023 gelseydi seçim sonrası da dolar atak yapmazdı.

Sayfa 442/728 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •